Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Mlin za slad
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Mlin za slad
nema ništa loše u tome da povećaš iskoristivost na 75-80% time što ćeš samljeti sitnije. samo moraš vidjeti kako ti se ponaša filter u mash tun-u, ali ako je dobro izveden, nema razloga da se loše ponaša.

ja držim uvijek iskoristivost na 73% samo zato jer malo brže cijedim...ali ipak dosta slada se može uštediti na ovaj način da povećaš iskoristivost ako možeš.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
zis Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,440
Joined: Nov 2012
Reputation: 8 Location: Doboj
RE: Mlin za slad
(10.12.2012, 06:31 )Pivska Mušica Wrote: nema ništa loše u tome da povećaš iskoristivost na 75-80% time što ćeš samljeti sitnije. samo moraš vidjeti kako ti se ponaša filter u mash tun-u, ali ako je dobro izveden, nema razloga da se loše ponaša.

ja držim uvijek iskoristivost na 73% samo zato jer malo brže cijedim...ali ipak dosta slada se može uštediti na ovaj način da povećaš iskoristivost ako možeš.

Vidio si cjedilo, cak i sitnije samljeven slad ce brzo biti ocijedjen. Probam na iducem kuhanju pa cemo znati rezultate.
Find Odgovori
garibitz Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 4
Joined: Jan 2013
Reputation: 0 Location: Tuzla, BiH
RE: Mlin za slad
Zdravo svima, molim cijenu za mlin!?

Pozdrav
Find Odgovori
libor Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 421
Joined: Jun 2013
Reputation: 0 Location: Prijedor
RE: Mlin za slad
Pridružujem si pitanju za cijenu mlina , to jednostavno moram nabaviti , recimo nasao sam na Pik-u nesto ovako

http://www.pik.ba/artikal/7255717/mlin-d...-zitarice/
da li ovo može da prodje?

U Zemunu ima da se kupi Corona mlin ,lijepo , nije skupo , ali kako da dodjem do njega , postarina usi zavrce , a bio bih najsretniji kad bi u BiH uspio da nadjem mlin za svoje potrebe ...
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: Mlin za slad
Bogami moglo bi i valjati ovo samo kad bi neko ko pravi pivo ovo uzeo pa podijelio utiske posto,pretpostavljam,da ovaj prodavac nema pojma moze li se mljeti slad
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Mlin za slad
I meni se cini ok, ali mislim da jako sporo s ovim ide. Dok neko ne proba ne mozemo znati. Ipak, libor gledaj da coronu nabavis
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: Mlin za slad
This post was last modified: 16.09.2013, 05:41 by spajder76.
Jbg,prosli put je mange zakasnio u dan dva,al mislim da nje ima samo u BG.Al ljudi misle da je cijena 21EU.Ima tu postarine od Zemuna do centra BG do 5eura i moj ujak bas ne dolazi cesto u Bosnu nego posalje po nekome nesta a mene je sramota da ne pocastim za uslugu i plus,zaboravio sam,njihov pdv koji se uracuna.To mozete provjeriti ako se registrujete na njihovu radnju.mislim domacepivo.Pa to izadje malo vise od 21eura
Find Odgovori
libor Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 421
Joined: Jun 2013
Reputation: 0 Location: Prijedor
RE: Mlin za slad
(16.09.2013, 05:03 )pivska mušica Wrote: I meni se cini ok, ali mislim da jako sporo s ovim ide. Dok neko ne proba ne mozemo znati. Ipak, libor gledaj da coronu nabavis

Definitivno je to ok mlin , mislim na ovaj sa pik-a,
Pitao sam prodavca da slika valjke pa pogledajte oglas
Corona je najbolje rjesenje , samo ta dostava...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Mlin za slad
sad kad sam vidio valjke, nemam dileme da je ovo jako dobra stvar. jedino bi još trebao pitati kako se podešava razmak i koliko ima mogućih razmaka.... samo ga treba doraditi malo - napraviti gore koš veći za prihvat više slada, dole ovu ladičicu izbaciti i montirati ga iznad neke veće kante i mislim da bi bez problema radio i na bušilicu...
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Mlin za slad
(16.09.2013, 05:40 )spajder76 Wrote: Jbg,prosli put je mange zakasnio u dan dva,al mislim da nje ima samo u BG.Al ljudi misle da je cijena 21EU.Ima tu postarine od Zemuna do centra BG do 5eura i moj ujak bas ne dolazi cesto u Bosnu nego posalje po nekome nesta a mene je sramota da ne pocastim za uslugu i plus,zaboravio sam,njihov pdv koji se uracuna.To mozete provjeriti ako se registrujete na njihovu radnju.mislim domacepivo.Pa to izadje malo vise od 21eura

uzeli smo mi coronu. košta 25 eura. imali smo nekih korekcija na njoj, i zahvaljujući mušici mlin je u pogonu. odlično melje, tako da se isplati uzeti ga beer
Find Odgovori
SixtySix Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 83
Joined: Jul 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
RE: Mlin za slad
Ajde deder recite kakve ste korekcije napravili na coroni posto je ja kupujem za koj dan.

Inace prodavnica o kojoj govorite je www.mojepivo.com

Direktan link ka doticnom mlinu je ovde

Cena je 2373 RSD sto mu dodje oko 40.5 KM. To je cena sa PDV-om. Inace nemojte se zezati sa cenama postarine, ko god da je u Beogradu moze ovu prodavnicu naci vrlo lako.

A ako neko moze neka mi molim vas pojasni ima li razlike ikakve izmedju te Corone i ovog mlina, osim u brendu?
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Mlin za slad
ništa posebno, samo je trebalo ubaciti par matica između šarafa koji spajaju dva dijela mlina da bi se dobio potrebni razmak. moguce je da smo mi kad smo otvarali mlin te matice negdje izgubili, pa smo stavili nove, a moguce je i da je jednostavno bila greska u izradi. uglavnom, mlin radi odlicno. ja imam original coronu i jeste malo bolja izrada, ali prema onom sto sam vidio, ovaj mlin je sasvim ok i nema zamjerki.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 39 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools