Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


voda za ukomljavanje
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: voda za ukomljavanje
joltava je šerpa sa ručkom Big Grin da me ne bi neko pogrešno razumio Big Grin ma možeš sa tom šerpom, brzo to ide, ugrij vodu na malo veću temperaturu. kao što @mušica kaže lakše je ohladiti nego dogrijavati.
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: voda za ukomljavanje
(14.10.2015, 09:49 )mange_tout! Wrote: joltava je šerpa sa ručkom Big Grin da me ne bi neko pogrešno razumio Big Grin ma možeš sa tom šerpom, brzo to ide, ugrij vodu na malo veću temperaturu. kao što @mušica kaže lakše je ohladiti nego dogrijavati.


to ce svakako biti sljedece kuhanje tako..

s pumpom cemo malo eksperimentisati, vec imamo arduino sa par osnovnih senzora (temperaturu, senzor protoka, itd) pa cemo isprobati napraviti automatsku pripremu vode za ukomljavanje i kolicinski i temperaturno.. da nam ne bude dosadno dok cekamo da ukomljavanje prodje.. Wink
WWW Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: voda za ukomljavanje
(14.10.2015, 07:29 )AleksandarV Wrote: Ali ne šalju u BiH


Sent from my iPad using Tapatalk

http://www.ebay.com/itm/12V-Solar-Hot-Wa...4d2d7e7fcb
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: voda za ukomljavanje
(15.10.2015, 07:51 )spajder76 Wrote:
(14.10.2015, 07:29 )AleksandarV Wrote: Ali ne šalju u BiH


Sent from my iPad using Tapatalk

http://www.ebay.com/itm/12V-Solar-Hot-Wa...4d2d7e7fcb


porucih ovih.. fala spajdermene.. jednostavnije mi je, nego da se peglam do amerike, pa iz amerike vamo.. svakako ce i vako trajat mjesec..

do tada, sto bi reko mostarac, joltava.. Wink

shank
WWW Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: voda za ukomljavanje
(15.10.2015, 10:24 )zlimfur Wrote:
(15.10.2015, 07:51 )spajder76 Wrote:
(14.10.2015, 07:29 )AleksandarV Wrote: Ali ne šalju u BiH


Sent from my iPad using Tapatalk

http://www.ebay.com/itm/12V-Solar-Hot-Wa...4d2d7e7fcb


porucih ovih.. fala spajdermene.. jednostavnije mi je, nego da se peglam do amerike, pa iz amerike vamo.. svakako ce i vako trajat mjesec..

do tada, sto bi reko mostarac, joltava.. Wink

shank

danas dosla pumpica. iznenadio sam se, jer sam mislio da je sve plastika, ali nije.. ovaj gore dio kroz koji tece vrela voda je keramicki (osjetio sam odmah na tezini da to ne moze biti plasticno sranje), dobio sam i ove spojnice u koje sad treba samo utaknuti kablo. cak i selne imaju.

a kupio sam i "joltavu", pa cu izmjeriti kako sam efikasniji, pumpanjem ili pljuskanjem.. Wink
WWW Find Odgovori
raix Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Beograd
RE: voda za ukomljavanje
(14.10.2015, 03:27 )zlimfur Wrote: vidis, nisam doso na ideju da grabim serpom iz lonca.. jer na cesmu fakat ide sporo..

vidim na pivarstvo.info da su neki nabavili vaku pumpu, pa kontam da i s tim probam, nisu neki novci:

http://www.ebay.com/itm/12V-DC-Quiet-Sol...1738084119
Da li je ova pumpica dovoljno snazna da izvlaci tecnost sa dna lonca ili mora da se montira tako da je ispod posude?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: voda za ukomljavanje
(29.10.2015, 03:31 )raix Wrote:
(14.10.2015, 03:27 )zlimfur Wrote: vidis, nisam doso na ideju da grabim serpom iz lonca.. jer na cesmu fakat ide sporo..

vidim na pivarstvo.info da su neki nabavili vaku pumpu, pa kontam da i s tim probam, nisu neki novci:

http://www.ebay.com/itm/12V-DC-Quiet-Sol...1738084119
Da li je ova pumpica dovoljno snazna da izvlaci tecnost sa dna lonca ili mora da se montira tako da je ispod posude?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

s obzirom da je lonac na gorioniku, u "default" polozaju je niza, ali svakako cu isprobavati malo da vidim sta moze, sta ne moze..
WWW Find Odgovori
rafter Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 826
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Foča
RE: voda za ukomljavanje
ma pumpica je zmaj, vidjećete. Može više nego što mislite
Prvo hopni, pa reci skoč!
Find Odgovori
raix Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Beograd
RE: voda za ukomljavanje
mozda nisam dobro formulisao pitanje.

nemam slavinu na svom HLT, a hteo bih da pretocim ohladjenu sladovinu u fermentor. pumpa bi stajala iznad HLT a crevo bih zaronio do dna.
zanima me da li ova pumpica moze da povuce sladovinu kroz crevo od oko pola metra sa dna HLT, tako sto ce napraviti mini vakuum?

Mislim da npr pumpe za ves masinu moraju da budu ispod bubnja, u nasem slucaju ispod HLT/MLT da bi radile posao.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools