Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


RO Filter
Skemba Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 125
Joined: May 2014
Reputation: 0 Location: Bihac, BiH
RE: RO Filter
Kupio sam RO Aquili Classic NPS - 3 segmentna. U uputsvima pise ako se sistem ne koristi duze od 15 dana potrebno je prezervirati sistem sa prezervacijskom tekucinom. Meni ce se desavati da necu koristiti filter i po par mjeseci. Da li neko zna gdje se moze nabaviti ova tekucina i kako se koristi? Postoji li neki drugi nacin cuvanja filtera dok se RO ne koristi?
Find Odgovori
Travolta Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 70
Joined: Apr 2015
Reputation: 1 Location: Sl.Brod/Croatia
RE: RO Filter
(21.12.2015, 11:18 )Skemba Wrote: Kupio sam RO Aquili Classic NPS - 3 segmentna. U uputsvima pise ako se sistem ne koristi duze od 15 dana potrebno je prezervirati sistem sa prezervacijskom tekucinom. Meni ce se desavati da necu koristiti filter i po par mjeseci. Da li neko zna gdje se moze nabaviti ova tekucina i kako se koristi? Postoji li neki drugi nacin cuvanja filtera dok se RO ne koristi?

Brate pustis prvih par litara i to bacis,i onda si skupljas vodu. Osim ako nemas pljesni u filteru.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: RO Filter
nikad ja nicim nisam punio filter. imam ga jako dugo. svakih mjesec dva ga koristim. nikakvih problema nisam imao nikada. a pustim i ja prvih par litara uvijek za svaki slucaj.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Skemba Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 125
Joined: May 2014
Reputation: 0 Location: Bihac, BiH
RE: RO Filter
Pise ako necu koristiti filter duze od 15 dana da se membrana moze sasušiti i unistiti.
Mogu li onda nakon filtriranja vode odspojiti filter sa vodovoda i spremiti ga u kutiju, do sljedećeg korištenja? Treba li isprazniti vodu iz filtera prije skladištenja?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: RO Filter
ne, bitno je da voda ostane u njemu, tako ti se nece rasusiti. a onda kad ga ponovo spojis, pustis malo da iscuri prvo, a onda koristis. ja nikad nisam primjetio nista neobicno. imam TDS metar i pratim uvijek kako izgleda voda i uvijek mi je ispod 9ppm, tako da je to ok. Preporucujem ti da uzmes i ti TDS metar, jer tako uvijek mozes pratiti kakvu izlaznu vodu dobijas.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: RO Filter
Ma pustiš svako par dana, npr. jednom sedmično vodu kroz filter nekih 20-30 minuta, da prođe voda. Bar ja tako radim, možda i griješim. Bitno je kažu da se te membrane ne osuše.
Find Odgovori
Skemba Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 125
Joined: May 2014
Reputation: 0 Location: Bihac, BiH
RE: RO Filter
(21.12.2015, 01:38 )mange_tout! Wrote: Ma pustiš svako par dana, npr. jednom sedmično vodu kroz filter nekih 20-30 minuta, da prođe voda. Bar ja tako radim, možda i griješim. Bitno je kažu da se te membrane ne osuše.
Kad ja nisam kod kuce po dva tri mjeseca pa ne mogu tako. Definitivno cu uraditi kao i mušica. TDS i ph metar imam. Navukao sam i minerala pa cu vas gnjaviti malo na drugim temama o prilagodjavanju vode

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: RO Filter
(21.12.2015, 07:09 )Skemba Wrote:
(21.12.2015, 01:38 )mange_tout! Wrote: Ma pustiš svako par dana, npr. jednom sedmično vodu kroz filter nekih 20-30 minuta, da prođe voda. Bar ja tako radim, možda i griješim. Bitno je kažu da se te membrane ne osuše.
Kad ja nisam kod kuce po dva tri mjeseca pa ne mogu tako. Definitivno cu uraditi kao i mušica. TDS i ph metar imam. Navukao sam i minerala pa cu vas gnjaviti malo na drugim temama o prilagodjavanju vode

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Super, voda je napredak. I mi smo nedavno počeli prilgođavati vodu.
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: RO Filter
(21.12.2015, 07:09 )Skemba Wrote: Navukao sam i minerala pa cu vas gnjaviti malo na drugim temama o prilagodjavanju vode

Ajd Skemba molim te izgnjavi ih jer mene muče isti problemi a dođe mi prosto neugodno gnjaviti ljude - tebe nema cesto na forumu pa ce ti progledati kroz prste SmileSmileSmile

Vidimo se ovih dana onda?
Find Odgovori
Skemba Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 125
Joined: May 2014
Reputation: 0 Location: Bihac, BiH
RE: RO Filter
23. poslijepodne sam u Zadru. Vidimo se 100%.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: RO Filter
Ljudovi, kupio sam Aquili ro filter. Pitanjce- onaj ventil za otpadnu vodu, jel otvoren ili zatvoren kad filtriram. Tek sam izvadio iz kutije pa sad gledam i ceskam se po glavi sa polu glupim izrazom lica.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: RO Filter
U nas na pola Big Grin ni zatvoren ni otvoren Big Grin
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools