Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


da se malo pohvalim
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: da se malo pohvalim
(31.01.2016, 12:09 )DenPal Wrote: Napokon sam ga i ja ugrabio...
Jel to ova najnovija tura?
Find Odgovori
DenPal Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 114
Joined: Aug 2015
Reputation: 0 Location: Rijeka/Hrvatska
RE: da se malo pohvalim
This post was last modified: 31.01.2016, 05:25 by DenPal.
(31.01.2016, 12:13 )Stane Wrote:
(31.01.2016, 12:09 )DenPal Wrote: Napokon sam ga i ja ugrabio...
Jel to ova najnovija tura?

Čuj, nemam pojma, najvjerovatnije je, uzeo sam u beer shopu u Rijeci... Nisam gledao etikete, a šta je najgore već sam ih skinuo jer mi trebaju boćice sljedeću subotu jer flaširam...
life is to short to drink bad beer pjena
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
da se malo pohvalim
This post was last modified: 02.02.2016, 06:12 by AleksandarV.
Poklon od kolege Beer Ranger-a.

[Image: 7d6950a3308ce035d219607843ca5e46.jpg]

Послато са ZTE Blade V6 уз помоћ Тапатока

Pivo koje prekrasno vuče na vino. Prekrasne crvrne boje, hrpom mjehurića, mirisom na mošt i prelijepom kiselom vinskom notom na nepcu. Poezija od piva.

[Image: 3813d5bbad36f0d3454d4a06860ae2b8.jpg]

Послато са ZTE Blade V6 уз помоћ Тапатока
Find Odgovori
Kazbek Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 99
Joined: Mar 2015
Reputation: 0 Location: Rijeka
RE: da se malo pohvalim
(31.01.2016, 12:09 )DenPal Wrote: Napokon sam ga i ja ugrabio...

(31.01.2016, 05:23 )DenPal Wrote:
(31.01.2016, 12:13 )Stane Wrote:
(31.01.2016, 12:09 )DenPal Wrote: Napokon sam ga i ja ugrabio...
Jel to ova najnovija tura?

Čuj, nemam pojma, najvjerovatnije je, uzeo sam u beer shopu u Rijeci... Nisam gledao etikete, a šta je najgore već sam ih skinuo jer mi trebaju boćice sljedeću subotu jer flaširam...

Beer shop u Rijeci mi je preskup. Cijene su im ko u kaficima a pjedine pive i do 10 kn skuplje nego u supermarketima.
Zmajsko Pozoj imas na trznici u prvom paviljonu kupit po 11kn u ponudi imaju porter i ale za mislim 12.50 kn. Imaju i velebitsko po 8 i nesto. Ja si znam uzet tamno velebitsko jer je super za tu cijenu!
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: da se malo pohvalim
Taman sam nahvalio ovaj belgijski sour, kad eto ti recepta za Flanders red http://byo.com/stories/issue/item/3115-f...red-recipe
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: da se malo pohvalim
Beershopovi i distribucija krafta u evropi je tesko sranje. Za razliku od amerike gdje odlicne kraftove kupujes za dolar kod nas ako bas bas imas srece bude 2 evra. Beershopovi vecinom drze cijene kao u kafanama, a rijetki su dosli do supermarketa.
Find Odgovori
plucica na kiselo Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 85
Joined: Jan 2014
Reputation: 1 Location: zg
RE: da se malo pohvalim
(03.02.2016, 10:06 )gajba Wrote: Beershopovi i distribucija krafta u evropi je tesko sranje. Za razliku od amerike gdje odlicne kraftove kupujes za dolar kod nas ako bas bas imas srece bude 2 evra. Beershopovi vecinom drze cijene kao u kafanama, a rijetki su dosli do supermarketa.

Uh, nisu piva tamo baš po 1$. Ajmo reći da kreću od 2,5$ na više.
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
da se malo pohvalim
Definitivno ne po dolar. Cijene su iste kao i u Evropi. A jedina razlika u odnosu na Evropu je ta što oni imaju craftindžinice svakih 50 metara.

Broj shopova i njihova ponuda se ne razlikuje znatno od Evropskih. Hoću reći kvantitativno. Američki naravno imaju pretežno američka piva od kojih većina nikada ne vidi Evrope.

Po meni, Holandija i Švedska imaju sjajne izbore što se tiče crafta. Cijene od 2 do 10 evra su u skladu sa ponudom i standardom pomenutih zemalja/
Find Odgovori
plucica na kiselo Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 85
Joined: Jan 2014
Reputation: 1 Location: zg
RE: da se malo pohvalim
Ono što se meni činilo jeftinije su neka piva koja su obično skuplja u Europi tipa Alesmith velike boce 0,65 po 6-7$ ili Speedway Stout po 15$. Tada je i dolar bio slabiji pa je to bilo dosta povoljno. Makar to je usporedba za uvoz, ako gledam cijene velikih formata belgijskih piva u Europi dođe na isto.

Ono što je drugačije je što je craft tamo već prešao u mainstream. Mali kvartovski deli dućani po NYC imaju frižidere sa 40-50 craftova, a bio sam u jednom koji je imao hlađenu prostoriju sa 200-300 vrsta. To sam naletio slučajno, nije uopće bilo zabilježeno na RB mapi.

Mislim i da tamo zbog broja pivovara ima puno više lokalne ponude. Kod nas su recimo belgijski ili njemački klasici isti u gotovo svakom beershopu.
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: da se malo pohvalim
Prijatelj bio u SAD pa smo gledali gdje da kupuje pivo. Recimo radnja u komsiluku njegovog hotela u Kaliforniji: http://www.totalwine.com/beer/ale/pale-a...rules=true
SNPA 12 pack = 13 dolara, po istoj cijeni i Balast Point IPA koja je takodje odlicno pivo.
Onda i ovo: http://www.totalwine.com/beer/ale/ipa-in...rules=true
Suze mi idu gledajuci Smile
Ja nekidan u Gracu, znaci lokalna pivara iz Graca Forstner u beershopu (cini mi se jedinom u Gracu) kosta 4 evra, a u kafani Cheers 4.5 evra.
Slucajno odem u supermarket Merkur kad tamo imaju kraft pive, doduse mali izbor ali je po 2 evra. Meni je neshvatljivo da beershop moze imati duplo vecu cijenu za kraft pivo.
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: da se malo pohvalim
Da, ali Sierra u USA ima status kao kod nas Nektar (možeš je naći u svakoj ubogoj prodavnici, pa čak i u crnačkim četvrtima, gdje craft ne zalazi). Ballast Point se isto tako probio i postao jako popularan sa Sculpinom i inim bocama, tako da im je i cijena prihvatljivija.

Imaju oni su svojim shopovima i piva od 2 dolara, ali majoritet ipak košta 4 dolara i više. Kažem, jedina razlika u odnosu na Evropu je ta što u USA možeš naći genijalnih piva u shopovima. A što Plućica veli, kod njih je craft već mejnstrim, tako da ga ima na svakom koraku i u enormnim količinama.

U Evropi craft je u zamahu, ali daleko je od to od USA.
Find Odgovori
plucica na kiselo Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 85
Joined: Jan 2014
Reputation: 1 Location: zg
RE: da se malo pohvalim
Da, SN se očito već može potući sa macro pivovarama što se tiče cijene. Ali nema takvih puno. Ballast nije craft tako da njega nećemo niti gledati Wink

Cijene sam gledao na jednom od poznatijih webova za craft i tamo se kreću se kako sam napisao, a tako mi je nekako i ostalo u sjećanju. https://craftshack.com

I budimo realni većina nas ne bi niti pogledala SNPA ili Ballast Point IPA tamo.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 10 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools