Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
Ako je neko voljan da odvoji nekih pola sata vremenat i volonterski pomogne oko prevoda programa na jos neki jezik osim engleskog moze se javiti na pm.

Nema puno posla, jer je vrlo malo stvari za prevesti.
WWW Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
Ja ti mogu prevesti na njemacki...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
Ja mogu na poljski
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
@ale ale @pivska musica
Hvala vam na zainteresovanosti.

Trenutno radim na novoj verziji, kada bude spremna (za 10-tak dana) saljem vam tekstualni fajl sa rijecima koje je potrebno prevesti. Uglavnom, nema toga puno i brzo cete odraditi.
WWW Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
This post was last modified: 22.03.2016, 05:38 by danny_boy.
Evo malo i vijesti...

Uspio sam unaprijediti podešavanje vode tako što sam dodao da se na isti način definišu i voda za ukomljavanje i voda za ispiranje. Ovo će sada biti puno jasnije korisnicima. Za obe vode radi i automatski proračun.

Naredni korak je da popravim izvještaj, te još neke manje dopune.

Slike:

[Image: 867cadb7970e2bfc5af6ce1f7fa1dcd1.jpg]

[Image: 8c4907da478219ed0e9a33b477ba18bc.jpg]
WWW Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
Odlicno Danny. Sad se odvojeno radi na vodi za ukomljavanje i na vodi za ispiranje. Sad kad gledam kako ovo izgleda, mislim da bi bilo dobro podijeliti brojevima koraka po redoslijedu radnji cijeli program.

1.korak
2.korak
3.korak

itd...

Samo da je ergonomski bolje i jednostavnije za početnike.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
This post was last modified: 23.03.2016, 10:18 by danny_boy.
(23.03.2016, 09:56 )pivska mušica Wrote: Odlicno Danny. Sad se odvojeno radi na vodi za ukomljavanje i na vodi za ispiranje. Sad kad gledam kako ovo izgleda, mislim da bi bilo dobro podijeliti brojevima koraka po redoslijedu radnji cijeli program.

1.korak
2.korak
3.korak

itd...

Samo da je ergonomski bolje i jednostavnije za početnike.

Misliš kao neki wizard? Da se krećeš po tab boxovima i zadaješ?

Ako misliš da treba sve podijeliti na ove tabove to je tehnički moguće bez problema napraviti, ali u tom slučaju će se izgubiti na preglednosti. Neće onda biti moguće vidjeti sve na jednoj formi, nego ćeš morati stalno klikati na tabove da provjeriš koliko koje vode ima. Slažem se u potpunosti da taj koncept ima smisla za početnike, ali ipak prilagodba vode je za iskusnije. Onaj ko zna šta mu treba za vodu brzo će skontati princip, a onaj ko ne zna svakako će imati problema.

Evo razmisliću još o tome, nisam pametan da li to ugraditi..
WWW Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
Ej nisam mislio na wizard sa Next dugmadima nego sve ovako kako jest, samo jasnije podijeliti cjeline, znaci samo ubaciti naslov mozda u ove segmente npr. 1. korak, 2.korak, mozda i bojom nekako podijeliti da se jednostavno zna gdje je glava a gdje je rep s te korisničke strane.

Znaci nista tehnicki ne mijenjati, samo vizuelno da bude jasnije nekome ko nema pojma sta i kako, odakle pocinje s radom i gdje zavrsava Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
This post was last modified: 24.03.2016, 09:19 by danny_boy.
(23.03.2016, 10:27 )pivska mušica Wrote: Ej nisam mislio na wizard sa Next dugmadima nego sve ovako kako jest, samo jasnije podijeliti cjeline, znaci samo ubaciti naslov mozda u ove segmente npr. 1. korak, 2.korak, mozda i bojom nekako podijeliti da se jednostavno zna gdje je glava a gdje je rep s te korisničke strane.

Znaci nista tehnicki ne mijenjati, samo vizuelno da bude jasnije nekome ko nema pojma sta i kako, odakle pocinje s radom i gdje zavrsava Smile

E onda je to sasvim ok, evo pokušaću malo podijeliti na neke cjeline...Kada šta napravim šaljem screenshot
WWW Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
This post was last modified: 25.03.2016, 08:51 by danny_boy.
Evo nove verzije (koga zanima može probati)...neću je objavljivati na web sajtu dok ne dopunim sa svim, i ne napravim kvalitetan tutorijal.

Za one što imaju problema sa pdf izvještajem:

Nisam još uvijek implementirao novi izvještaj ali sam dodao "exceptions" tako da u slučaju da nekome ne mogne generisati pdf fajl pojaviće se informacija o tipu greške. Napomena, automatski pdf izvještaj se kreira u direktoriju gdje je instaliran program. Ukoliko pdf viewer nije instaliran na računaru, neće moći automatski pokreniti fajl. Onda treba otići u direktori i ručno pokrenuti.

LINK:

https://www.dropbox.com/sh/2f3se0vfyj3ts...uMtOa?dl=0

DOPUNA:

Nije potrebna deinstalacija prethodne verzije, napravio sam da će se pri instalaciji pregaziti stara i sve novo instalirati.

Napravio sam neke korekcije u smislu da bi sada trebalo da radi na svim operativnim programima i bez administrativnih ovlasti. Znali su me stranci kontaktirati sa primjedbom da ne mogu otvoriti bazu jer im program ne da, rješenje je bilo da kliknu desnim klikom i pokrenu kao administrator. Danas sam testirao pokretanje na nekih 4-5 računara od win7,win8 i win10 i uvijek je sve radilo kako treba.

Malo sam presložio i formu izvještaja, mislim da je sada preglednije.
WWW Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
Treba svugdje naglašavati da će sistem na samom početku proglasiti applikaciju nepoželjnom jer nema signature. Inače, ljudi se prepadnu jbg, neće da instaliraju.

A druga stvar, sad sam instalirao i ne vidi se ikona na desktopu. Samo tekst brewatercalc. Ne znam je li to samo do mene ili nesto do tebe...
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Najava kalkulatora za pomoć pri prilagodbi vode!
This post was last modified: 26.03.2016, 01:03 by danny_boy.
Najgore je što ja to ne mogu nikako da dobijem na svom računaru (kod mene je win7).... Možeš li mi samo javiti koju tačno poruku dobiješ pri instalaciji, ja misllim da se to može riješiti.

Možeš li pokrenuti program preko te "ikone"?
WWW Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools