Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Hop burst
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Hop burst
Je li iko koristio ovo? Iskustva?

Kontam slijedeću turu probati/


[Image: 92b22707f6b887b929b9fe33713bfb8c.jpg]

[Image: 7f873d15c87783dec1150e87a69ca3dd.jpg]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Hop burst
U jedno od mojih piva koja sam nedavno kuhao, dodao sam jednu bočicu ovakvog ekstrakta da pojacam aromu. Citra je bila u pitanju. Iz brouwlanda. Jako sam nezadovoljan bio. Ne samo da nije popravilo aromu nego mi je i pokvarilo ono što je već bilo u pivu od normalnog hmelja. Do čega je ne znam, ali to je moje iskustvo.

Piše li na ovim etiketama je li ovo isomerizirani ili ne-isomerizirani ekstrakt?

Ja ipak glasam za stari dobri friški hmelj. Možda sam se opekao, pa sad pusem i u jogurt ali eto....
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Hop burst
Piše eto to što vidiš na fotkama. Nikakav drugi info nema.

Šprice su 5 evra, a ove folije 6 evra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Find Odgovori
raix Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Beograd
RE: Hop burst
takodje, uspricao sam 5ml Citrusnog extrakta u jednu turu. OVo sam uradio jer generalno nisam bio zadovoljan turom i hmeljem koji ssam dry hopovo, pa sam hteo da pojacam ako je ikako moguce. Nisam zadovoljan, citrus se osecao, ali vec posle dve nedelje je izbledeo. Mozda je bilo malo tih 5ml na 20l.
Ta tura mi i dalje stoji i nerado otvaram te flase.

Iskustva kolege koji mi je dao tih 5ml su drugacija. On bi to na hleb mazao da moze. Ali po njemu trebalo bi dupla doza od preporucene.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Hop burst
Najbolje ti je razgovaraj s nekim ko je već koristio baš ovaj ekstrakt pa vidi kakve su rezultate imali. Moguće i da je ok, ja sam koristio brouwland ekstrakt, možda je i do toga. A ako budeš radio s ovim obavezno javi kako je ispalo. Ovo je privlačno, jednostavno, ne jebes se s trunjem, ne upija pivo itd.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools