Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Zadnji nabavljeni komad opreme
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
Zadnji nabavljeni komad opreme
nakon što sam se u zadnje vrijeme nadobivo svakakvih harekata, naumpade mi da nemamo temu (slično ono, ne treba mi ništa, samo se hvalim) o zadnjem pribavljenom komadu opreme (barem ja nisam vidio).

pa eto. hvalite se.. Big Grin

punica dobila novi frižider, a ja hajrovo stari, tako da je sljedeći DIY projekat, ugradnja STC-1000 na fridžu i kontrolirana temepratura fermentacije može da krene.

isprobo sam, stane i ovo bure od 40 litara a i od 60 litara.. frizider


Attached Files Thumbnail(s)
   
WWW Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Zadnji komad opreme
konačno sam skupio sve lego kockice kako sam zamislio i uz očevu pomoć sastavio STC kutijicu. jes da je sad ljeto i da grijanje vjerovatno neće ni trebat do jeseni, ali zlu ne trebalo..

led lampe sam dodo da i kad prolazim pored "lagera" vidim da li je upaljena crvena ili zelena (ova tackica na stc-u mi sitna - ne vidi se iz daleka)..


Attached Files Thumbnail(s)
   
WWW Find Odgovori
timi Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 61
Joined: Mar 2016
Reputation: 1 Location: Osijek
RE: Zadnji komad opreme
daj mi molim te reci kako se zovu te uticnice i sto tocno trebam pitati prodavaca kad ih trazim?
Big Grin

puno hvala na odgovoru.
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Zadnji komad opreme
(29.05.2016, 10:48 )grg4 Wrote: daj mi molim te reci kako se zovu te uticnice i sto tocno trebam pitati prodavaca kad ih trazim?
Big Grin

puno hvala na odgovoru.

ovaj moj ih zove modularne uticnice (imas uticnice, saltere, mrezne uticnice, telefonske, uske one uticnice koje ne trebaju uzemljenje..

montiraju se na "šinu". ovako u zidu izgledaju:


Attached Files Thumbnail(s)
   
WWW Find Odgovori
timi Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 61
Joined: Mar 2016
Reputation: 1 Location: Osijek
RE: Zadnji komad opreme
e bravo, to je to, puno ti hvala.

ja imam u planu dodati i trecu u kojoj ce stalno biti struje. tako da mi "kontrolna ploca" posluzi i kao produzni kabel.
Big Grin Big Grin Big Grin
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Zadnji komad opreme
(30.05.2016, 11:32 )grg4 Wrote: e bravo, to je to, puno ti hvala.

ja imam u planu dodati i trecu u kojoj ce stalno biti struje. tako da mi "kontrolna ploca" posluzi i kao produzni kabel.
Big Grin Big Grin Big Grin

samo nemoj stedit na kablovima sto se kvalitete tice.
WWW Find Odgovori
timi Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 61
Joined: Mar 2016
Reputation: 1 Location: Osijek
RE: Zadnji komad opreme
bilo bi suludo stediti kad ih uopce ne ide puno. s kojom kvadraturom si ti radio?
mislim da je 1.5 kvadrata sasvim ok.
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Zadnji komad opreme
(01.06.2016, 01:17 )grg4 Wrote: bilo bi suludo stediti kad ih uopce ne ide puno. s kojom kvadraturom si ti radio?
mislim da je 1.5 kvadrata sasvim ok.

napravio sam produzno kablo sa 2,5 jer ce mi na njemu dosta toga visiti. a ovo unutra sam radio sa 1,5..
WWW Find Odgovori
timi Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 61
Joined: Mar 2016
Reputation: 1 Location: Osijek
RE: Zadnji komad opreme
moze dosta toga visiti ali ne istovremeno. relej od STC-a ionako ne moze podnijeti vise od 10A struje a tu je 2.5 kvadrata ipak previse ali se slazem s tobom. bolje platiti malo vise pa biti 120% siguran. pronasao sam jednu tablicu pa pogledaj.

[Image: proracun_007.GIF]
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: Zadnji komad opreme
Da budem iskren, ti releji koji se ugrađuju u STC-1000 su obično kinesko sranje. Često znaju zalijepiti kontakt ili izgoriti.
Čim ti kinez napiše vrijednost 10A to odmah podijeli sa 3.
Ja sam doskočio ovom problemu tako što sam stavio Omronov relej od 10A (može i bilo koji drugi kvalitetniji relej; Schrack i sl.), na kojeg sam nakačio kompresor zamrzivača, a njega uključuje i isključuje (kontrolira) STC.
Drugim riječima STC relej mi služi samo da uključi i sključi Omron relej koji uključuje i isključuje škrinju (kompresor).
Tako sam ga totalno rasteretio.

Ista stvar je sa SSR relejima. Piše na njima da su od 25A, a unutra je triak (element koji oponaša elektronički relej) kojem je nominalan propusna struja 12A, tako da vas kinez jebe gdje god stigne.

Inače originalni STC-1000 košta 25-30$ i on sigurno ima ugrađene kvalitetnije releje (nadam se), ovi što mi kupujemo sa ebay su jeftina kopija.
Meni vec nakon desetak puta što sam pritisnio tipku za programiranje, ista ta počela štekati, pa već teže mogu namještati temperature.
Find Odgovori
timi Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 61
Joined: Mar 2016
Reputation: 1 Location: Osijek
RE: Zadnji komad opreme
uzas!
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Zadnji komad opreme
Ja sam kupio stc na ebay prije 3 godine i dalje radibez problema Smile 20 $.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 47 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools