Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


da se malo pohvalim
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
da se malo pohvalim
Još uvijek dobra stvar sa Headyjem što ga civili (familija i prijatelji) mogu nabaviti relativno lako u Vermontu, te u neograničenim količinama.

S Plinyjem ide malo teže. Najmanje tri sata čekanja u redu u Russian Riveru. Tako da treba imati prave prijatelje Smile

Kako god, meni je Heady bolji. Najbolje pivo ever što je ikada iko napravio. I mislim da konzerva doprinosi puno tome. Sve IPA-e i srodne koje sam probao iz konzerve, puno su bolje od boca i tapa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Find Odgovori
Brko Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 404
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Sarajevo
RE: da se malo pohvalim
(15.07.2016, 03:07 )Rodney Wrote: Još uvijek dobra stvar sa Headyjem što ga civili (familija i prijatelji) mogu nabaviti relativno lako u Vermontu, te u neograničenim količinama.

S Plinyjem ide malo teže. Najmanje tri sata čekanja u redu u Russian Riveru. Tako da treba imati prave prijatelje Smile

Kako god, meni je Heady bolji. Najbolje pivo ever što je ikada iko napravio. I mislim da konzerva doprinosi puno tome. Sve IPA-e i srodne koje sam probao iz konzerve, puno su bolje od boca i tapa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

znate li ima li se gdje u berlinu nabaviti?
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: da se malo pohvalim
Kako sam shvatio, Heady dolazi u prodavnice Vermonta jednom sedmicno i svako moze kupiti max 4pack. Uglavnom se sve rasproda u par sati.

Za Pliny, kolega je upravo u Kaliforniji, poslao sam mu link Big Grin
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
da se malo pohvalim
Nema u Evropi nigdje. Nema čak Headyja ni u ostalim država, sem Vermonta. S Plinyjem je još gore, jer ne ide dalje od pivare.

Kako god, vrijede ta piva svake muke. Nije to hype kao što sam mislio. Stvarno je to najbolje što čovjek može pustiti niz grlo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Find Odgovori
bhgr1 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 410
Joined: Apr 2015
Reputation: 2 Location: Gračanica
RE: da se malo pohvalim
[Image: 948611c078640e7b3ca7ffad6f922480.jpg]

Drago mi je da se u prodavnicama moze naci domaca piva Smile

Zisov Gruit i Semizburg Stuha su mi odlicni, ostalo nisam stigao probati..
Nothing ever tasted better than a cold beer on a beautiful afternoon with nothing to look forward to than more of the same.
Find Odgovori
plucica na kiselo Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 85
Joined: Jan 2014
Reputation: 1 Location: zg
RE: da se malo pohvalim
(15.07.2016, 03:32 )Rodney Wrote: Nema u Evropi nigdje. Nema čak Headyja ni u ostalim država, sem Vermonta. S Plinyjem je još gore, jer ne ide dalje od pivare.

Kako god, vrijede ta piva svake muke. Nije to hype kao što sam mislio. Stvarno je to najbolje što čovjek može pustiti niz grlo.

Headyja je bilo u jednom berlinskom shopu prošlo ljeto za vrijeme pivskog festivala (možda Berlin beer week, nisam siguran). Imao ga je i Mikkeller proljetos u svom shopu pred CBC.

Eldera bude dosta točenog po Kaliforniji, dosta barova ga ima pod standardno u ponudi. U ostalim državama slabo, Monk's Cafe u Philadelphiji ga često ima. Pokoja boca nađe put do Europe, ali sumnjam da to ide kroz redovne kanale distribucije.
Find Odgovori
plucica na kiselo Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 85
Joined: Jan 2014
Reputation: 1 Location: zg
RE: da se malo pohvalim
Evo taman dok sam pisao HT je na rasprodaji u Berlinu. Pitanje je samo koliko je svježe, makar limenka bi trebala držati.

http://www.berlinbiershop.com/2016/07/sp...-sale.html
Find Odgovori
Beer Ranger Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 474
Joined: Sep 2014
Reputation: 4 Location: Sarajevo, BiH
da se malo pohvalim
This post was last modified: 28.07.2016, 05:22 by Beer Ranger.
I ja sam par piva dobio i dvije čaše[Image: 67aa2ae20ca2ca4f5f7a6a88c191ef9c.jpg]

[Image: 3df91c924b3d9979955ec2c67c5c8240.jpg]

[Image: b5fd02025b3aae4a8b5770fe172c0d1a.jpg]

A APA je moja Smile
Sent from my iPhone using Tapatalk
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: da se malo pohvalim
Nema slike, tek se uhodavam sa novom opremomBlush
U pitanju je Maksim Gorki od Castruma, jest da je zis moj mentor ali ću pokušati maksimalno objektivno, bar koliko ja znam opisati pivo:
U mirisu za toliku količinu alkohola (9,5%) se skoro i ne osjeti dok je hladno, kada se pivo zagrije i u mirisu se osjeti ali taman za stil, sve mi vuče na narandžu, nešto borovine i citr(usa)e ili tako nešto slično, hmeljeve neću pogađati ali su odlično složeni i dobro nakrčeni.

U okusu na prvu izbija kao i u mirisu narandža u kombinaciji sa gore navedenim, dobro zahmeljeno ali bitnije je što je pogođena kombinacija hmeljeva, odmah poslije hmeljeva dolazi gorčina koja je dobro izražena i ostaje dugo u aftertaste-u ali ona ugodna gorčina ne neugodna, nakon gorčine se osjeti i alkoholno zagrijavanje.

Sve u svemu ovom pivu sam pristupio maksimalno kritično i po meni je odlično izbalansirano, momački zahmeljeno, definitivno pogođena kobinacija sladova i hmeljeva, definitivna preporuka jako fino pivo:thumbsup
Pivo je čini mi se dosta mlado, vjerovatno 4-5 dana u flašama pa nije bilo pjene a i dobio sam vjerovatno neku od zadnje natočenih flaša pa je i dosta mutno, za 15-ak dana bi trebalo biti topburence
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: da se malo pohvalim
stigo ćumur, a u ćumuru i westwleteren blonde Zivjeli

[Image: 15xolu9.jpg]

[Image: am5y06.jpg]

[Image: 2ynggb8.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: da se malo pohvalim
Ljepota! Kakva je IPA?
WWW Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: da se malo pohvalim
dobra, jako dobra, ali točena je točena. Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 123 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools