Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Zadnji nabavljeni komad opreme
bosniamaj Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Aug 2015
Reputation: 1 Location: Tesanj
Zadnji nabavljeni komad opreme
Stigao dry hopper (nemam sad sliku, a isti kao kod kolege bhgr1), a danas i hop spider Smile

[Image: 9c2506800b905393bee2d7ff265336c6.jpg]

Sent from my Plus E using Tapatalk
Rise up this mornin',
Smiled with the risin' sun.
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
Zadnji nabavljeni komad opreme
Stigo dry hop torpedo. Zivila kina. Nije ni poguzvan[Image: 8d889ba6d9c4bbdf7f056b98751cc946.jpg]

Poslano sa mog HAMMER koristeći Tapatalk
WWW Find Odgovori
Brko Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 404
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Sarajevo
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
samo da znas da je 100 gr neki maximum... ja sam stavio 200 i bilo je kao kamen unutra Smile
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
(09.05.2017, 01:23 )Brko Wrote: samo da znas da je 100 gr neki maximum... ja sam stavio 200 i bilo je kao kamen unutra Smile

Pa zar ovo ne treba da bude kao kamen?

a ja nije to to... Big Grin raja
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
(09.05.2017, 01:23 )Brko Wrote: samo da znas da je 100 gr neki maximum... ja sam stavio 200 i bilo je kao kamen unutra Smile

dok kuham ove manje ture, 100g bi moglo biti okej..

doduse, moze se nabaviti i dva-tri vaka, pa onda svaki hmelj baska.. Big Grin
WWW Find Odgovori
cunami Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 10
Joined: May 2015
Reputation: 0 Location: Kostajnica
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
Mozda ne bi bilo lose da stavite i link gdje ste sta kupili,ne zbog reklame nego da ljudi brze dodju do iste ili slicne opreme,a i ko sta kupi moze reci kakav je prodavac.Osim ako vec nema na nekoj drugoj temi.
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
(09.05.2017, 08:43 )cunami Wrote: Mozda ne bi bilo lose da stavite i link gdje ste sta kupili,ne zbog reklame nego da ljudi brze dodju do iste ili slicne opreme,a i ko sta kupi moze reci kakav je prodavac.Osim ako vec nema na nekoj drugoj temi.

cunami, ima za ovaj torpedo vec link na ovoj temi negdje ranije.

ja sam porucio sa banggood.com

do sada sve sto sam porucio je stiglo, ovaj put cak nisu ni nasi otvarali na carini (a to obicno rade), a i sam dry hopper je doso u odlicnom stanju (nekima od raje je bio zguzvan i stisnut)..
WWW Find Odgovori
bhgr1 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 410
Joined: Apr 2015
Reputation: 2 Location: Gračanica
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
(09.05.2017, 01:23 )Brko Wrote: samo da znas da je 100 gr neki maximum... ja sam stavio 200 i bilo je kao kamen unutra Smile
U ovaj dry hopper sam ubacio oko 150g u jednu turu prosli mjesec, i nije bas kamen ali nije ni daleko, normalno na periferiji a u sredini peleti se nisu uopste rastvorili. Kako god, pivo nije bilo ni blizu onako kako bi trebalo biti. 100g maximum, mozda cak i da idem do max. 80g.
Nothing ever tasted better than a cold beer on a beautiful afternoon with nothing to look forward to than more of the same.
Find Odgovori
bosniamaj Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Aug 2015
Reputation: 1 Location: Tesanj
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
Ma taman za 100g, ako treba više, što reže zlimfur, mogu se i dva ubacit Smile
Zgodnije je od onih vrećica uglavnom Smile
Rise up this mornin',
Smiled with the risin' sun.
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
Da se i ja pohvalim, a ujedno i da trazims avjet ako ko procita a moze pomociSmile.
Nabavio sam ovu pivaru 100 i jos koji litar je kapacitet...

-ostalo mi je da rijesim jos oko elektronike -imam neke zamisli e sad kolko su ispravne kolko nisu...
Planiram nabaviti jedan kontrolor temperature sa 3 ulaza za termostate i tri izlaza koji ce se kopcati na ssr releje (jedan za grijač 4 kw, jedan za komoru za fermentaciju/rashladni kompresor) i jedan slobodan za nedaj bože nešto ubuduce sto bi spaj`o.
-Pumpu bi spoio na dva grebenasta prekidača jedan sa opcijom upali ugasi, jedan sa opcijom sporo ili brzo da radi dok se drži samo prekidač(oni prekidaci sa oprugom cim pustis prekidac on se vraca na 0)...

gledo sam kontrolore od elektrosistem iz banjaluke, u conradu neke imaju i otprilike to je nesto ovako http://www.elektron.hr/proizvod/38-mikro...or-gama-3k
i ove kineske isto -pa me zanima na sta da obratim paznju ?i koja je varijanta najpouzdanija a najeftinija ukoliko ima neko od električara ? poz


Attached Files Thumbnail(s)
   
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
Pogledaj i CraftbeerPI sistem, sam ga sklapas ali pruza dosta vecu elasticnost u izradi i kasnijim prosirenjima u odnosu na gotove industrijske. Ja ga na Hermsu koristim, do sada problema nisam imao.
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
(22.05.2017, 08:41 )svestenik Wrote: Pogledaj i CraftbeerPI sistem, sam ga sklapas ali pruza dosta vecu elasticnost u izradi i kasnijim prosirenjima u odnosu na gotove industrijske. Ja ga na Hermsu koristim, do sada problema nisam imao.

imaš li neku sliku šemu tog da pogledam?

ovo sma isto gledo http://www.emkoelektronik.com.tr/en/prod...troller-74
prodaje elektrosistem u Banjaluci imaju od 60-ak KM j Pid.a meni paše zbog navrtnog termostata.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 8 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools