Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


aeracija sladovine
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: aeracija sladovine
(18.01.2019, 01:20 )Komi Wrote: Pozdrav. Napravio sam aerator od pumpe za prskanje voca od deset litara. Na dnu prskalice sam stavio silikonsko crijevo,zacepio ga na drugom kraju i izbusio mnogo rupica silom. Sad samo sve to dezifinkujem,ocijedim i napumpam zdrak rucno naravno pumpom koja dodje na njoj i pustim zdrak. Super izgleda kako radi. Probao sam u obicnoj vodi na 25ºc. Interesuje me da li je ovo dovoljno dobro jer je kiseonik iz prostorije. Mogu da stavim i filter od vate sa alkoholom ako ima potrebe?

Ako je ovo dobro koliko vremena treba da aeriram 25L piva?

zabolit će te ruka pumpajući,,mene je prrije od bušilice i spržio sam bušilicu od 200 KM mješajući wort,,,,sad sam za 50 KM kupio veliku bocu 02, manometar difuzor sve me izišlo oko 120 KM i sad ko hadžija aeriram Smile,,,tak da sve za početak je dobro pa i to tvoje-dok ne dodješ do faze kad te počne zezati il ti omrzne pa mijenjaš...
Find Odgovori
Komi Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 15
Joined: Oct 2018
Reputation: 0 Location: Gacko
RE: aeracija sladovine
Haha. Spojit dobro i korisno. Malo za misice. Bitno je da je funkcionalno. Ovo mi je drugo kuvanje. Prvi put sam busilicom. Sad mi nadodje ideja za ovu pumpu. Kad napumpam 40 puta mogu minut da aeriram. Cini mi se da nije lose.
Find Odgovori
euro207 Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 27
Joined: Jan 2019
Reputation: 1 Location: Bijeljina
RE: aeracija sladovine
Može li se aeracija uraditi na ovakav način:
Da na cijev za pretakanje iz boil kettle u fermentor T komadom spojim pumpu za akvarijum. Naravno i filter za vazduh da stavim. Na ovaj način bih izbjegao kamen raspršivač i mogao bih da radim nešto drugo dok se to pretače Big Grin
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools