Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Mlin za slad
SixtySix Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 83
Joined: Jul 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
RE: Mlin za slad
Zahvaljujem na odgovoru. Sad me kopka drugo pitanje. Zasto ljudi se uopste upustaju u DIY mlinove sa dva valjka? Jel to samo zbog mogucnosti brzeg mlevenja i potencijalne motorizacije ili ima razlike i u kvalitetu mlevenja?
Find Odgovori
libor Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 421
Joined: Jun 2013
Reputation: 0 Location: Prijedor
RE: Mlin za slad
Odgovor je vrlo jednostavan , svi smo razliciti , neko voli eksperimentisati , a neko voli gotovu stvar , sve je to relativno i umjereno do pretezno ...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Mlin za slad
valjkasti mlin je uvijek prvi izbor i sve pivare koriste valjkaste mlinove jer jedino takvi mlinovi zaista drobe slad, odnosno pritiskom dva valjka bez ikakvog bočnog trenja, razbijaju ljusku zrna i na taj način ona ostaje najmanje oštećena.

što se korone tiče, ona ima malo drugačiji princip, jer dvije kružne ploče trenjem jedne od drugu melju slad. to uzrokuje nešto veće oštećenje ljuske ali u svakom slučaju, Corona je i dalje odličan mlin za home brewing. jedino je bitno dobro podesiti razmak između ploča, što je zapravo najteže od svega jer je navoj na šarafu koji služi za podešavanje malo širok, ali jednom kad to podesiš, nema nikakvih problema.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Mlin za slad
mlinovi na principu valjaka su bolji. mi da smo mogli motorizovati mlin napravljen od mašine za tijesto, i da su malo kvalitetniji valjci nikada ne bi uzeli coronu.
međutim, corona se može motorizovati, napravljena je od veoma čvrstog materijala tj. livenog željeza, jeftina je, a uz sve to i solidno melje. kada se sve sabere isplati se uzeti je, i mislim da je nećemo mjenjati neki duži period. naravno u nekoj daljoj budućnosti, plan je napraviti mlin na principu valjaka beer
Find Odgovori
mentalist Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 125
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location:
RE: Mlin za slad
(17.09.2013, 12:37 )SixtySix Wrote: Ajde deder recite kakve ste korekcije napravili na coroni posto je ja kupujem za koj dan.

Inace prodavnica o kojoj govorite je www.mojepivo.com

Direktan link ka doticnom mlinu je ovde

Cena je 2373 RSD sto mu dodje oko 40.5 KM. To je cena sa PDV-om. Inace nemojte se zezati sa cenama postarine, ko god da je u Beogradu moze ovu prodavnicu naci vrlo lako.

A ako neko moze neka mi molim vas pojasni ima li razlike ikakve izmedju te Corone i ovog mlina, osim u brendu?

jedna ispravka, cijena je bez PDV. sa PDV cijena je 2847 din što dodje oko 50 KM
Find Odgovori
SixtySix Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 83
Joined: Jul 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
RE: Mlin za slad
Vidi stvarno! Pa koji skotovi, opusteno pokazuju cenu bez PDV-a a to nigde nisu naglasili... Koje smradine! Vidim ja da cu ipak sve sirovine da nabavljam iz komsiluka...
Find Odgovori
mentalist Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 125
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location:
RE: Mlin za slad
i ja sam na prvu mislio da su povoljne cijene. klasična navlakuša
Find Odgovori
bonzobgd Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 7
Joined: Oct 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
RE: Mlin za slad
Ovde je 3 dinara skuplje ali je u centru kod Kalenic pijace.
[undefined=undefined]http://www.majstorzapivo.com/shop/rucni-mlin-za-slad/[/undefined]
Jos nisam bio kod njih, blizi mi je Zemun ali cu ga posetiti uskoro.
Find Odgovori
stera Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 118
Joined: Apr 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
RE: Mlin za slad
(17.09.2013, 12:48 )pivska mušica Wrote: ništa posebno, samo je trebalo ubaciti par matica između šarafa koji spajaju dva dijela mlina da bi se dobio potrebni razmak. moguce je da smo mi kad smo otvarali mlin te matice negdje izgubili, pa smo stavili nove, a moguce je i da je jednostavno bila greska u izradi. uglavnom, mlin radi odlicno. ja imam original coronu i jeste malo bolja izrada, ali prema onom sto sam vidio, ovaj mlin je sasvim ok i nema zamjerki.

Mozgam po tvom opisu sta gde i kako a onda nadjem mod za coronu.
Na ovo si mislio?
Ovde je modifikacija otisla jos korak dalje, ali treba metalostrugar..cini mi se i varilac.
http://www.instructables.com/id/Corona-M...other-Mod/


Attached Files Thumbnail(s)
   
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Mlin za slad
(21.12.2013, 02:17 )stera Wrote:
(17.09.2013, 12:48 )pivska mušica Wrote: ništa posebno, samo je trebalo ubaciti par matica između šarafa koji spajaju dva dijela mlina da bi se dobio potrebni razmak. moguce je da smo mi kad smo otvarali mlin te matice negdje izgubili, pa smo stavili nove, a moguce je i da je jednostavno bila greska u izradi. uglavnom, mlin radi odlicno. ja imam original coronu i jeste malo bolja izrada, ali prema onom sto sam vidio, ovaj mlin je sasvim ok i nema zamjerki.

Mozgam po tvom opisu sta gde i kako a onda nadjem mod za coronu.
Na ovo si mislio?
Ovde je modifikacija otisla jos korak dalje, ali treba metalostrugar..cini mi se i varilac.
http://www.instructables.com/id/Corona-M...other-Mod/

da baš smo na takav način podesili razmak. stavili smo dvije matice baš kao i ti.
Find Odgovori
stera Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 118
Joined: Apr 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
RE: Mlin za slad
This post was last modified: 21.12.2013, 05:35 by stera.
Nije to moja, do sada svaki put kad podesavam mlin, k'o da vadim trnje iz ......
Hvala ti jos jednom.
Moram to da primenim. Nisam se unosio u onu hi tech preradu mlina sa varenjem, ali kazu da se dobija stvarno mnogo bolji mlin.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 57 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools