Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


dvokila
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
dvokila
Kod nas popularni naziv za komercijalno pivo u plasticnom pakovanju od 2l.Vjerovatno se svima nama desavalo da smo izmedju dospijevanja naseg domaceg piva morali kupovati komercijalne pive a izmedju ostalog iz nekih razloga i ove od 2l.Vecina od tih kod mene je na prvi gutljaj izazivalo stresanje i nelagodnost(naravno nisam odustao). Pivo koje sam prvi put probao(upravo sada)sam kupio u trgovackom marketu maxi i to njihova trgovacka marka "Blonde Beer Svetlo pivo,Delhaize Group n.v Bruxelles.Narocito mi je prepoznatljiv hmelj sa kojim je radjen,meni poznat saaz.Ako neko mora kupiti pivo od 2l nek proba ovo,nece ga kostati nista a meni je dosad najbolje.Pa neka neko preporuci i dvokilu ako valja
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: dvokila
spajder je li to isto pivo koje imaju u Tempu i imaju ga i u bijelo žutim limenkama? ako je to to pivo, probao sam ga jednom i stvarno, u tom rangu loših piva baš se ističe.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: dvokila
Jbg neznam,al ova je flasa sa bijelom etiketom i slikom dvije krigle.Za limenke neznam al cu sada obratiti paznju.Narocito mi je privukao paznju miris hmelja saaz jer sam imao identican miris piva prilikom flasiranja svog prvog saaz bomb ale.Inace sutra cu ga kuhati ali samo single hops jer jedino tako ima tako intezivnu aromu.I bice prvo sa boil size 50l
Find Odgovori
bonzobgd Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 7
Joined: Oct 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
RE: dvokila
Jeste malko of ali u vezi dvokila.
Nisam nigde nasao kakav je stav za sipanje piva koje sam skuvao u dvokilu plasticnu flasu.
Ne planiram zauvek to raditi, planiram mini kegove od 5l i staklo sa zapusacima na mehanizam, ali sta mislite o par vrenja dok ne ispecem zanat .
Find Odgovori
zis Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,440
Joined: Nov 2012
Reputation: 8 Location: Doboj
RE: dvokila
(18.10.2013, 07:05 )bonzobgd Wrote: Nisam nigde nasao kakav je stav za sipanje piva koje sam skuvao u dvokilu plasticnu flasu.

Probaj ako hoces ali meni je svako pivo u plastici se ukiselilo a u staklenim flasama ostalo OK. Pa ti vidi.

very-drunk
Find Odgovori
bonzobgd Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 7
Joined: Oct 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
RE: dvokila
Sad Tuga zaista. Bice onda staklo i rucni krunski. Malo cvikam od svega dok ne potece prvo pivo. Smile
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools