Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Etikete
rafter Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 826
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Foča
RE: Etikete
This post was last modified: 26.02.2014, 03:19 by rafter.
(26.02.2014, 09:22 )Uzvrnd Wrote: Evo moje etikete koja je trebala za lager koji je propao.
[Image: uuh0.jpg]

Iskoristiću je za novu turu. Inače, i ja sam štampao u štampariji na A4 samolepljivi papir jer sam sa njima preklapao neke dugove pa me nije ništa koštalo. Imam u firmi i laserski kolorac, ali u štampariju odnesem jer oni imaju kater pa brže i ljepše isjeku etikete. Ono što mene zanima je sječenje drugih oblika osim pravougaonih. Volio bih napraviti ovalnu etiketu, ali u ovoj štampariji nemaju mogućnost da to odrade, pa me zanima je li ko od vas sjekao ovalne ili neke druge oblike i koliko to košta?

E, slično razmišljamo! Ja sam htio po svom sinu da dam ime prvom pivu, samo ja sam razmišljao o Lupus-u. Al čekam da bude sve kako treba pa onda da radim etiketu.
Potraži štampariju koja ima cutter, oni što rade majice obično imaju te cutter-e
Prvo hopni, pa reci skoč!
Find Odgovori
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
RE: Etikete
(26.02.2014, 03:14 )rafter Wrote:
(26.02.2014, 09:22 )Uzvrnd Wrote: Evo moje etikete koja je trebala za lager koji je propao.
[Image: uuh0.jpg]

Iskoristiću je za novu turu. Inače, i ja sam štampao u štampariji na A4 samolepljivi papir jer sam sa njima preklapao neke dugove pa me nije ništa koštalo. Imam u firmi i laserski kolorac, ali u štampariju odnesem jer oni imaju kater pa brže i ljepše isjeku etikete. Ono što mene zanima je sječenje drugih oblika osim pravougaonih. Volio bih napraviti ovalnu etiketu, ali u ovoj štampariji nemaju mogućnost da to odrade, pa me zanima je li ko od vas sjekao ovalne ili neke druge oblike i koliko to košta?

E, slično razmišljamo! Ja sam htio po svom sinu da dam ime prvom pivu, samo ja sam razmišljao o Lupus-u. Al čekam da bude sve kako treba pa onda da radim etiketu.
Potraži štampariju koja ima cutter, oni što rade majice obično imaju te cutter-e

I ja sam po sinu dao Smile.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Etikete
a stvar postaje još interesantnija kad prevedemo s latinskog Humulus Lupulus Smile Plinije Stariji je dao to ime jer je primjetio da hmelj kad raste zajedno s mladim vrbama, toliko ih obmota da ih bukvalno udavi, kao vuk ovcu. A lupulus je zapravo umanjenica od lupus i znači doslovno 'vučić' Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
rafter Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 826
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Foča
RE: Etikete
Vrh!!! I samo da prođe sve kako treba i ime postoji! Povezano je ljubavlju sa svih strana!
Prvo hopni, pa reci skoč!
Find Odgovori
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
RE: Etikete
This post was last modified: 26.02.2014, 06:32 by Vuk.
Samo da nije ljubav kao u vrbe i hmelja Smile
Find Odgovori
rafter Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 826
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Foča
RE: Etikete
Evo i moja etiketa, s' obzirom da je u pitanju prvo pivo i etiketu sam odradio tradicionalno...
Ideje su moje a drugar je digitalizovao i radiće print!
Još samo da pivo uspje.

   
Prvo hopni, pa reci skoč!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Etikete
trebao si staviti: ili jesi ili nisi - vuk Big Grin

zezam se, fino izgleda etiketa. daj mi reci na kakvom ćeš papiru printati to? zna li ti taj kolega šta ja zapravo treba da tražim kad dođem u štampariju ili kopirnicu, kakav papir je to onaj tanki, masni, baš za etikete?

ako ti ne bude teško priupitaj ga!
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
guess who Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 5
Joined: Mar 2014
Reputation: 0 Location: Banja Luka
RE: Etikete
Taj papir na kojem se inače štampaju etikete nećeš naći u štamparijama/kopirnicama koje štampaju male tiraže. Najbolje što ćeš naći je glossy kunstdruk papir, ako imaju 80g (sumnjam da drže tanji). 80 grama ti je standardna debljina papira koji se koristi za kućne štampače i fotokopiranje.

Što se tiče izrezivanja etiketa na nepravilne oblike, ja sam to radio u BL u jednoj štampariji, na muflonu (samoljepljivom) format A3 je 1,80KM (štampa + isjecanje na željeni oblik), pa eto ako nekom zatreba.
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Etikete
This post was last modified: 19.03.2014, 12:35 by Rodney.
Flaširanje za 10 dana

[Image: 1959267_10152327090869680_564148443_n.jpg]

Flaširanje za 2 sedmice

[Image: Trotter_APA.jpg]
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Etikete
Dobre su ti i ove etikete...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Etikete
ne da su dobre.......vrh... nego već imam koncept za nove samo ne znam, ako ga pitam, hoce li Rodney reć Delu da me prebije Big Grin
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Etikete
etikete su vrh. svaka čast beer
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 25 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools