Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Founders Centennial IPA
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
Founders Centennial IPA
This post was last modified: 06.08.2013, 03:45 by yankee fan.
jos 3 nedelje i na zasluzeni odmor Big Grin moj Genaral Manager (ica) dobrodrzeca dama predlozi da promijenimo listu piva i dodamo 2 ili 3 IPA po mom ukusu! Big Grin, naravno Lagunitas je moj prvi izbor, ali onda sam dobio listu dobavljaca i vidim da ta pivara nije navedena ali da ima mnogo nekih drugih za koje nikad nisam cuo. i tako moja potraga pocinje od veceras. Iako sam probao Founder Pale Ale, odlucim se da veceras degustiram dva piva uz grozdje i sir Big Grin
sipao u snifter casu, bakarno narandzasta boja; debela kapa ali nije dugo trajala; lacing osrednji, ambalaza kaza da je pristuno 7,2% alkohola. Prinesem nosu iliiti mojoj baburi Big Grin i zapljusne me vocni miris. ne znam da opisem mires cega konkretno; prvi gutljaj i ja sam pao sa stolice, kao da sam glavu zagnjurio u kosaru punu voca!!! Osim ocekivanog grejpfruta osjeti se tropsko voce; nisam osjetio mnogo slada, mozda je do mene he he he, ali imao sam osjecaj da klopam voce umjesto da pijem pivo. Finis suh, osrednja karbonizacija, ali je osjecaj u ustima fenomenalan!! kakvo pivo!!!!!!

[Image: 119bcdh.jpg]

samo kratki dodatak, upravo sa otvorio drugu flasu ovog piva, i osjeti se neka "uljna" aroma...molim one koji su probali ovo pivo da se ukljuce, da li su i oni tako nesto osjetili ili je mozda do piva ili do mene Big Grin
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Messages In This Thread
Founders Centennial IPA - by yankee fan - 06.08.2013, 03:35
RE: Founders Centennial IPA - by yankee fan - 09.08.2013, 04:23

Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools