Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Heady Topper
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Heady Topper
Nema price, pivo je bas odradjeno do u detalje kako treba. Kad sam otvorio limenku bas sam se iznenadio mirisom. Jesam ocekivao jaku aromu, ali bas ovoliko...

Nakon prvog gutljaja, prva misao mi je bila balans. Savrseno je balansirano. Ko mlijeko ide.

Gorčina štipa, ali ne spušta se na bazu jezika i baš je svaki gutljaj udar gorčine, ali se brzo povuče.

Ja ne znam sta ide od spec. sladova, ali cini mi se da osim nekog carapilsa ili carafoama nema nista drugo. Ovako na prvu ima sigurno dosta nekog carapilsa ili slično jer se baš osjeti punoća slada. Boja mu je ko u pilsnera skoro. Nisam nesto posebno ni istrazivao, ali mislim da nema od sladova nista tamnije od 15-20 EBC.

Nema hype-a stvarno, pivo po mom misljenju stvarno zasluzuje da bude svjetski vrh.

Hvala Rodney beer

[Image: 2_25_03_15_8_43_05.jpeg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Heady Topper
Šta da velim, nego da potpišem. Hmelj je iznad svih očekivanja. Pio sam jako zahmeljene IPA-e, ali ovo je iznad svih mogućih očekivanja. I što je najfascinantnije, balans. Toliko hmelja izbalansirati je fakat za respekta.

Apsolutno nije mit da je ovo najbolja IPA na svijetu, jer ona to stvarno jeste.

Uglavnom, kad je druženje ili skupljanje forumaša? Poslao bih jednu konzervu pa da što više ljudi proba.

Mislio sam poslati Renatu, pa onda da se dogovorite gdje da joj skinete fržu. Apsolutna hadžijska obaveza svakog pivara.
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Heady Topper
This post was last modified: 12.04.2015, 10:32 by yankee fan.
Hm, sad kad je senjor Trotter preporucio moram da probam. Inace moj radni kolega se kune u ovo pivo!!
Od zene je dobio Beer Club clansku karticu, nabavlja neke limitirane edicije, kao recimo Stone liniju "best by" uz pomoc te kartice...dakle, Heady Topper ide na listu Smile
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
plucica na kiselo Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 85
Joined: Jan 2014
Reputation: 1 Location: zg
RE: Heady Topper
Obećao sam javiti dojmove. Pio sam 50-ak DIPA piva i očekivao sam da će biti dobro, u rangu top predstavnika stila. Očekivanja su nadmašena, najbolje pivo ovog stila koje sam pio i vjerojatno u top 3 piva ukupno. Troje nas je pilo i sva trojica smo bili oduševljeni.
Fantastična aroma, limenka je još dugo imala miris po hmelju i po tome me podsjetilo na Neck Oil od Beavertowna. Okus isto jako dobar, bez iskakanja u pretjeranu slatkoću što se zna dogoditi DIPA pivima. Jezik lagano trne od hmelja baš kako volim. Da moram jedno pivo piti do kraja života, mislim da je to to.

Rodney hvala još jednom. beer
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Heady Topper
Nema sumnje, Heady je razumljivo prvi Smile šteta što je lokalnog karaktera pa kao takvo teško dostupno.

Ukus nećeš zaboraviti sigurno.

A kao što sam obećao, nabavim još pa da što više ljudi proba.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Find Odgovori
brewpublic Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 143
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location: Zagreb
RE: Heady Topper
Koliko košta ovo zadovoljstvo u slobodnoj prodaji inače?
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Heady Topper
3-4 dolara je po konzervi u Vermontu. Na crnom tržištu od 20 dolara pa dalje. Što dalje od Vermonta, to skuplje. U Evropi neki plaćaju i po 100 dolara za jednu konzervu na crno. Znam par ljudi u Švedskoj koji su dali po 500 kruna za konzervu (50 evra).

Ali ima i skupljih. Nedavno je 1 cl "End of History" u Geteberškom BrewDog pubu prodan za 1000 kruna (100 evra).
Find Odgovori
brewpublic Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 143
Joined: Nov 2012
Reputation: 0 Location: Zagreb
RE: Heady Topper
Što bi rek'o stari dobri Sir Oliver: ''Cijena?! - Prava sitnica.'' (u Vremontu, naravno)
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Heady Topper
Zaboravih pitati @plućice, jesi li sve pio iz čaše ili si probao malo iz konzerve isto?
Find Odgovori
plucica na kiselo Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 85
Joined: Jan 2014
Reputation: 1 Location: zg
RE: Heady Topper
(23.04.2015, 09:36 )Rodney Wrote: Zaboravih pitati @plućice, jesi li sve pio iz čaše ili si probao malo iz konzerve isto?

Prvo smo popili po malo iz konzerve, a onda razlili u čaše. Aroma dosta intezivnija iz konzerve, u čaši kao da se malo gubi. Iz prazne konzerve osjetio se miris i dva sata poslije.
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Heady Topper
I meni je isto bilo, i od tolikog mirisa mislio sam da će biti prejako u okusu, ali suprotno. Ako je iko postigao savršeni balans, oni su.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: Heady Topper
Kad će Amer nazad u bejha da ga i ja probam Big Grin
Jedi, pij, veseli se, i na život poseri se!
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools