Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Lemondrop hmelj
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Lemondrop hmelj
(09.06.2015, 11:20 )Pivdzija Wrote: Šta misliš o kombinaciji Magnum gorčina, citra, kraj kuhanja i 200g lemondropa u suho hmeljenje?


Vidi, hmelj nije sigurno los, ne bi htio da tako ispadne. Jednostavno, po hvalospjevima po internetu sam ocekivao vise Smile

Slab je intenzitetom u poredjenju sa drugim americkim poznatim sortama. Ja bih iskombinirao pola citre i pola lemondropa u dry i isto tako, pola citre i pola lemondropa na kraj kuhanja.

Mada ima dosta citrusnih karakteristika, pa bih ga najradije stavio sa columbusom ili sl. umjesto sa citrom, ali neces se zeznuti i ako ides sa citrom.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: Lemondrop hmelj
kakav je lemondrop hmej kao singlehop, ako znas?Moram nesta kuhati a imam citre ,amarilla po 25gr i cascade 200gr i extracta cascade koja nije losa za 1000l.Mozda raditi sa cascadom na 20 ili 10min i lemondrop sa cascadom i citrom na suho
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Lemondrop hmelj
Ja sam radio kao single hop, 400g na 23l piva. Od toga 100g u dry hop. I na bih to ponovio. Isključivo u kombinaciji bih radio. Mislim da bih odabrao neku dank sortu s lemondropom. Ali vjerujem da bi bilo OK i sa cascadeom.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: Lemondrop hmelj
brate mili 400 gr ja nisam ugradio za 100l piva.Mozda mi" malo i pretjerujemo oko dodavanja hmelja(osim u ipu)
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Lemondrop hmelj
Ma nema ipe bez minimum 400g na tu količinu piva Big Grin uglavnom slab je hmelj aromom, nije dovoljno intenzivan, ali ima zanimljivu citrusnu notu, bas limunsku.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: Lemondrop hmelj
Onda moze malo dodavanje(single) ...nesta kao da se samo osjeti limun...kao ova limun piva -osvjezavajuca?
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools