Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


flaše
palabra Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 30
Joined: Jun 2014
Reputation: 0 Location: beograd
RE: flaše
This post was last modified: 13.05.2015, 08:23 by palabra.
Nemesamo naravno,to su sekvence u pranju ispiranje,soda,ispiranje,azotna,ispiranje,persircetna...alhemicaru...

Aj so i voda, al i otrovna isparenja.
Find Odgovori
raix Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Beograd
RE: flaše
Huuuh Smile dobro je!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: flaše
Dobar hint. Uvijek sam razmišljao valjda ljudi znaju, ali nikad nije na odmet spomenuti. Ne mijesajte nikakva sredstva ako ne znate kako djeluju. Varikina i sirce ni slučajno ako ne znate šta radite, (ima po netu dosta savjeta da se miješa varikina i sirce), takodjer NaOH i bilo kakva kiselina, na primjer sirce ili star san ili slično. Može se baš fino otrovati. Ja ne znam ovo iz škole, nego sam gledao McGaywera Big Grin ove stvari treba često pisati, iako su puno puta napisane, ako ništa zbog novih članova koji možda nisu svjesni opasnosti. Od kolege mati završila u bolnici, jedva živu glavu izvukla jer je pomijesala sirce i varikinu kod pranja nečega... I
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: flaše
Treba napomenuti da kada se radi sa kiselinom. Nipošto vodu sipati u kiselinu. Nego prvo vodu pa onda kiselinu. Inače BUM.
Find Odgovori
raix Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Beograd
RE: flaše
Ne bih to opisao kao bum. Vise kao ono kad padne kap vode u vrelo ulje. Onda pocne da prsti kiselina na sve strane, pa i po vama. Najgora varijanta je da zavrsi po licu, ocima....
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: flaše
Ma dobro, ne radimo mi bas s kiselinama. Osim sa mliječnom i fosfornom, ali to su blage kiseline i sumnjam da bi bile takve burne reakcije.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
raix Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Beograd
RE: flaše
Vidis da ima pivara koji koriste persircetnu Smile
Ne bih znao reci sta bi bilo kada bi sipao kap vode u recimo 5ml koncentrovane mlecne kiseline. Al mislim da bi bilo prstanja.
Find Odgovori
Pivarunajavi Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 286
Joined: Jun 2014
Reputation: 0 Location: Banja Luka
RE: flaše
Narode, ima li neko zainteresovan za pivske flase? Mogu doci u posjed istih, za vrlo malo novaca (da ne kazem dzaba). Ako ima zainteresovanih neka mi se jave. Flase su od lava, jelena, nektara.
Using Tapatalk
WWW Find Odgovori
giga11 Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 29
Joined: Jun 2015
Reputation: 0 Location: Banja Luka
RE: flaše
Da ne otvaram novu temu imam jedno pitanje za iskusnjare. Gledam sad na nekom web shopu sterilizatore boca. Ovaj na slici je duplo skuplji od ovog ovog drugog. Jel stvarno ima neka razlika u funkcionalnosti osim što je ovaj providni ljepši? Big Grin
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: flaše
Ja imam ovaj prvi, ali nekako mi se cini da nema neke posebne razlike. Nije to nikakva posebna tehnologija sad. Mozda u izradi i materijalu da je razlika. Trebao bi i ovaj drugi da solidno odrađuje posao.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
raix Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Beograd
RE: flaše
ovaj prvi moze da se montira na vrh cediljke za flase. dok ovaj drugi ti stoji negde pored cediljke.
prednost ovog prvog je sto ne moras da sacekas sa se flasa skroz ocedi od sredstva za dezinfekciju. jer, kako je iznad cediljke, a i cediljka ima siroku osnovu sve sto izlije ostaje u postolju cediljke koje je kao kadica.
Find Odgovori
giga11 Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 29
Joined: Jun 2015
Reputation: 0 Location: Banja Luka
RE: flaše
Sad nađoh neku sliku gdje je i ovaj drugi montiran na drvce, ali na kraju krajeva bitno mi je samo da radi posao kako treba. I hvala na brzim odgovorima.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools