Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Termometar
acopjanic Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 153
Joined: Aug 2015
Reputation: 0 Location: Banja Luka
Termometar
Imam labaratorijski termometar iz Conrada i tri puta sam ga upotrijebio.Problem je jer svaki put poslije par mjerenja,pokaze da mu je baterija prazna.Prva dva puta sam ga testirao sam,a prekljuce poslije kuhanja je opet pokazao isto.Baterije su kupljene u razlicitim prodavnicama.Zasto se to desava???


Sent from my iPhone using Tapatalk
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Termometar
Reklamiraj. Nije to ok. Baterija mora trajati dugo, najmanje godinu dana.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Termometar
ljudi, treba mi savjet. kontam da u bacvu ugradim drugi termometar (ovaj koji imam je super, samo ga je majstor namontiro povisoko, tako da prilikom grijanja manje kolicine vode, sonda uopste nije u vodi, tako da nemam nista od njega).

kontam u nekoj buducnosti mozda ici u pravcu nekog HERMS-a, pa bi sve nadolazece nabavke, nabavljo s tom idejom. tako i za ovaj drugi termometar. uzeo bi neku sondu, koja se moze nakaciti na digitalu.

imate li prijedloga sta nabaviti?


Attached Files Thumbnail(s)
   
WWW Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: Termometar
Da se mene pita

http://www.ebay.com/itm/RTD-PT100-Temper...1771167963

Big Grin
Find Odgovori
boskoi Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 116
Joined: Dec 2014
Reputation: 0 Location: Foca
RE: Termometar
(17.02.2016, 12:24 )zlimfur Wrote: ljudi, treba mi savjet. kontam da u bacvu ugradim drugi termometar (ovaj koji imam je super, samo ga je majstor namontiro povisoko, tako da prilikom grijanja manje kolicine vode, sonda uopste nije u vodi, tako da nemam nista od njega).

kontam u nekoj buducnosti mozda ici u pravcu nekog HERMS-a, pa bi sve nadolazece nabavke, nabavljo s tom idejom. tako i za ovaj drugi termometar. uzeo bi neku sondu, koja se moze nakaciti na digitalu.

imate li prijedloga sta nabaviti?
Trebao bi vec sad obratiti paznju na tip sonde koju ces da nabavis i PID kontoler koji ces nekad kasnije ugraditi u HERMS.Mislim da postoje ove vrste sondi Pt 100,tip K,tip J.Ovo je bitno zbog toga sto neki PID kontroleri podrzavaju sve tipove sondi a neki samo jedan od gore nabrojanih..Vidi malo po netu koji PID ti se uklapa u budzet i prema njemu nabavi sondu.
Find Odgovori
Brekulja Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 50
Joined: Nov 2015
Reputation: 0 Location: hrv
RE: Termometar
Ima tko ok termometar sa ebaya, alliexpressa ili sličnih stranica, kupio sam ovakav http://www.ebay.com/itm/LED-Display-Digi...Sw~gRVvznr koji ide na neko čudno napajanje, pa me zanima ima li kojih dobrih na manju bateriju tipa LR44 i da je inkludana u paket
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Termometar
Pozdrav...imam jedno pitanje u vezi sondi -neko ko je iskusio slicne muke da mi odgovori Smile
-ugradio sam ntc sondu na pivnicu i ne radi mi dobro ( do 50 stepeni sonda mjeri vecu temperaturu nego sto je u kotlu-kad se mjeri termometrom do 15 stepeni, od 50-70 mjeri oko 10 stepeni vecu i odna kako ide prema stoji pocinje da mejri maju npr na 90 stepeni u kotlu sonda pokazuje 87c isl.)-
napominjem da je sonda ubacena u kuciste koje je u samoj tekucini u pivnici...
-narucio sam sad pt100 sondu da pokusam i sa njom-da li ce biti preciznija-mada znam da je kud i kamo manje osjetljiva od ovne ntc sonde (k10ohm+1).
da li je do sonde ili do fizike? pivnica je sa slike -dvije tjenke-vanjska tjenka plus izolacija, unutarnja plus termo ulje i u njemu 3 grijaca po 1,5 kw -100 litara zapremina kazana....

i takođe na ovaj pid sa slike kineska sonda od o,99 s nece da radi-ocitaje temperaturu u kontru kako god da se spoji i sobna temperatura je nekih 250c (iako sam u podešavanjima pida išalto sve varijante ponuđenih sondi p,t ,k,j,itd.)


Attached Files Thumbnail(s)
           
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: Termometar
Daj malo bolju sliku regulatora, bočno di je shema i ako ima s druge strane nekakva natpisna pločica.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Termometar
(21.07.2017, 06:03 )spageti Wrote: Daj malo bolju sliku regulatora, bočno di je shema i ako ima s druge strane nekakva natpisna pločica.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
za ovaj na pivnici regulator je radjena elektronika na fotoosjetnoj ploči-i program mu je ubačen na čip (savršeno dobro radi tajmer, displej, funkcije i kontrola releja)-al je problem sa sondom kako sam gore napisao...

A ovaj kontrolor sa slike je lumel re72 neki poljski proizvođač.
njega planiram za komoru za fermentaciju-a i on nece na ntc sondu
narucio sam pt100 i nadam se da ce ona bolje raditit....
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Termometar
Kineske sonde sa ebaya su same po sebi macak u vreci.

Narucivao vise puta i PT100 i NTC i K tip, testirao prema kalibrisanom digitalnom termometru, to je ludilo koliko pojedine znaju odstupati od stvarne temperature.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools