Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


HERMS v2.0
PejaPivopija Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 48
Joined: Jun 2018
Reputation: 0 Location: Banja Luka
RE: HERMS v2.0
Pozdrav ekipo!

Puno je tema o Herms-u pa se nadam da se kolege neće naljutiti što baš ovde postavljam pitanje. Pri kraju sam sa izradom Hermsa. Još postolja i lažno dno i Herms može u funkciju. Naime, potreban mi je jedan savet. Posude za herms koji pravim su zapremine od cca 125 l. Zanima me da li ću pogriješiti ako za svaku posudu napravim zasebno postolje koje se prema potrebi može podizati i spuštati? Ili je bolje postolje u jednoj cjelini?
Šta o ovom misle kolege koji imaju Herms?

Unaprijed hvala na odgovorima.
Find Odgovori
Žiko.L Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 14
Joined: Oct 2018
Reputation: 0 Location: Bijeljina
RE: HERMS v2.0
(07.01.2019, 02:43 )pivopija87 Wrote:
(05.01.2019, 08:12 )Žiko.L Wrote: Pozdrav svima!

Želim da se zahvalim svima na prethodnim postovima i komentarima, zahvaljujući ovaj temi sam i ja napravio svoj HERMS sistem koji uskoro puštam u pogon.

http://www.dropbox.com/s/8m4h3bsonv1x5l1/herms.jpg

Uskoro novo pivo u Bijeljini Smile

Srdačan pozdrav i srećni praznici. beer

Svaka čast Smile , herms je zakon za male pivare, jedino si ga trebao malo skupiti kao što reče kolega i ja ne bih elektro ormar držao tako blizu buradi. Baviš se profesionalno ili iz hobija?

Hvala!
Da li ima neki razlog zašto bi trebao biti manji razmak ili je to čisto zbog uštede prostora?
Za sada iz hobija, ali nadam se da će u budućnosti hobi prerasti u nešto više. beer
Find Odgovori
pivopija87 Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 43
Joined: Mar 2017
Reputation: 0 Location: Brčko
RE: HERMS v2.0
(08.01.2019, 08:02 )Žiko.L Wrote: Zivjeli
Hvala!
Da li ima neki razlog zašto bi trebao biti manji razmak ili je to čisto zbog uštede prostora?
Za sada iz hobija, ali nadam se da će u budućnosti hobi prerasti u nešto više. beer

Kažem iz iskustva, manje zbog prostora ako ga imaš viška, više zbog praktičnosti, da možeš sa jednog mjesta da kontrolišeš sve tri posude i nivoe tečnosti u njima, manipulišeš ventilima itd. A elektro instalacije drži dalje od tečnosti, uvijek bude prosipanja, boilovera i zadnje što želiš je da izazoveš kratki spoj i spržiš komad opreme Smile
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools