Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Recenzije domaćih piva
rafter Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 826
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Foča
RE: Recenzije domaćih piva
Naći se u pravo vrijeme na pravom mjestu! Neprocjenjivo! ...MasterCard...
Prvo hopni, pa reci skoč!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
Hehe prije ce biti "ko nije pitao, nije ni dobio" Big Grin drago mi je da vam se svidja pivo!

Sent from my LG G2 using Tapatalk
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: Recenzije domaćih piva
u svakom većem supermarketu! Big Grin
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
(31.03.2014, 02:02 )Pivdzija Wrote: u svakom većem supermarketu! Big Grin


tri paštete zalijepljene selotejpom oko flaše GRATIS Big Grin
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
zis Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,440
Joined: Nov 2012
Reputation: 8 Location: Doboj
RE: Recenzije domaćih piva
Samo se vi zajebavajte, ja jos nisam probao TO pivo......Angry
Find Odgovori
rafter Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 826
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Foča
RE: Recenzije domaćih piva
(31.03.2014, 04:41 )pivska mušica Wrote:
(31.03.2014, 02:02 )Pivdzija Wrote: u svakom većem supermarketu! Big Grin


tri paštete zalijepljene selotejpom oko flaše GRATIS Big Grin

Jeste ukoliko se radi o ovoj pašteti
http://www.24sata.rs/vesti/ekonomija/ves...0636.phtml
Prvo hopni, pa reci skoč!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
evo upravo sam probao prvo rafterovo pivo. prije svega odmah sam primjetio da nije dobro začepljen čep. ne znam stvarno kako ali dosta ljudi ima probleme s tim, a meni nije jasno kako jer nikad mi se to nije dešavalo a koristim onu običnu malu leptir čepilicu. žao mi je što nisam uslikao, ali baš se okom moglo primjetiti kako ona kruna ne prati liniju grlića boce, nego malo strši prema vani. a i kad sam otvarao čep je skliznuo vrlo lako, mislim da sam prstom mogao otvoriti Smile uglavnom, pivo je karbonizirano, sve je ok, ali je bilo na granici da ispusti CO2, siguran sam. pa eto samo pripazi rafteru na to zatvaranje.

što se piva tiče, gledao sam recept i boja mu je stvarno dosta tamnija nego sto bih ocekivao sa ovoliko crystala. pjena super, stabilna i gusta. mutno sasvim iako je nekoliko dana stajalo uspravno. to ima veze sa hlađenjem.

u mirisu ok, mozda nedostaje malo hmeljne arome, ali nisi ni pretjerivao s hmeljom koliko vidim po receptu. btw koliko je litara ova tura bila?

okus bez ikakvih značajnih off flavora, osim možda blage oksidacije. kako si pretakao pivo u bottling bucket i kako si flaširao? baš smo u mostaru na druženju imali jedno pivo koje je bilo tako blago oksidirano.

inace, ovo pivo je jos uvijek mlado i mislim da će se još poboljšati za nekih mjesec dana. a za prvo pivo je odlično i stvarno nema ništa značajno pogrešno u njemu po mom mišljenju. ja bih samo ovdje dosta više zahmeljio, ali to nije stvar greške nego preferencije.

uglavnom, kad se sjetim mog prvog piva ovo je daleeeko bolje od toga što sam ja prvi put smućkao, tako da svaka čast i samo udarnički naprijed rafteru Smile

beer

[Image: rafter%20prvo%20pivo.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
rafter Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 826
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Foča
RE: Recenzije domaćih piva
Hvala na recenziji!
Pa čepio sam sa onom čepilicom na polugu, sada sam gledao ima još par boca kojima je čep "problematičan" možda je to i razlog što su u dvije boce bili malo drugačiji ukusi.
Ova tura je došla na kraju 13,5L a recept je bio za 20L, možda je tu razlog boje, zato što nisam isprao slad kako treba.
Pretakao sam crijevom u staklenku od 20L koja mi je glumila BB i onda sam opet crijevom iz staklenke flaširao filerom.
Kritike prihvaćene i nastavljamo sa kuvanjem!!!

Živili!
Prvo hopni, pa reci skoč!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
Evo sinoc sam probao Blackbeard Schwarzbier od @ale ale i red ale od @pivdzije i ekipe. Blackbeard pivo je dobro, ima problem malo s pjenom koja odmah potpuno nestane. Pisali smo o tome dosta, uzroci mogu biti razni. Ja sam primjetio da se taj problem s pjenom češće događa na tamnim pivima. Ovo pivo je sa Coloniom koja je pravila one probleme sa fermentacijom. Osjeti se lagani metalic, astringent okus koji sigurno dolazi od tamnih sladova koji su korišteni u pivu. Miris jako fin, sladni, ne osjetim previše hmelja, baš kako treba. Sve u svemu pivo je ok imam još jednu flašu pa ću ga još jednom probati.

[Image: blackbeard.jpg]

što se pivdžijinog red ale-a tiče, pio sam ga i na rujištu, super pivo. Fino sladno, taman kako treba. i dozrelo. Ništa ja posebno nisam primjetio da je off. Pjena odlična, jedino što je skroz mutno iako je dovoljno vremena stajalo uspravno i po ps-u je držano. ne znam do čega je, moguće hlađenje, nedovoljno jak boil, irska mahovina itd...S04 bi trebao biti jako dobar flokulant.... jel tako da ste koristili S04?

[Image: pivdzija%20red%20ale.jpg]

beer
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Recenzije domaćih piva
Ja mislim da ga vise necu raditi, jer nije na nivou mojih pale ale- ova... Taj metalni ukus je rezak i ne znam kako ga ukloniti. Pozitivno je sto pivo nije preslatko, s obzirom da je OG bio previsok.
Pjena - ne znam jos razlog (npr. danas sam sipao ESB nakon 2 sedmice odlezavanja na sobnoj temperaturi i vec sad ima lijepu kapu - ukomljavao sam ga na vecoj temperaturi)...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Recenzije domaćih piva
(07.04.2014, 07:45 )ale ale Wrote: Ja mislim da ga vise necu raditi, jer nije na nivou mojih pale ale- ova... Taj metalni ukus je rezak i ne znam kako ga ukloniti. Pozitivno je sto pivo nije preslatko, s obzirom da je OG bio previsok.
Pjena - ne znam jos razlog (npr. danas sam sipao ESB nakon 2 sedmice odlezavanja na sobnoj temperaturi i vec sad ima lijepu kapu - ukomljavao sam ga na vecoj temperaturi)...

meni nikako nije jasno kako je ovo moglo završiti na 1.018. nikad ne bih rekao. koji si tamni slad koristio u ovom pivu i koliko % si ga stavio? jesi li baš pratio onaj recept ili si nešto mijenjao?
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Recenzije domaćih piva
Pratio sam recept, znaci 4% Carafe koju sam dobio od jedne pivnice ( oni rade s njom svoje tamno pivo).
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools