Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Velebitsko svijetlo
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Velebitsko svijetlo
Evo zahvaljujući kolegi bukyu konačno sam probao to čuveno Velebitsko pivo. Naslušao sam se svakakvih priča i hvalospjeva, a čuo sam da se u zadnje vrijeme i pokvarilo to pivo, međutim bez obzira na sve to, ovo pivo me oduševilo i stvarno mu je mjesto u samom vrhu ponude flaširanog piva, pa usudim se reći, na području cijele bivše jugoslavije.

Kod svijetlog piva već nakon otvaranja čepa izbije jaka aroma hmelja. Fino karbonizirano. Pjena onako, srednje duga retencija i potpuno se izgubila već nakon par gutljaja. Jako dug gorki i čist finiš. Balansirano pivo, definitivno. Pun i zaokružen okus. Fin sladni, pomalo medasti šmek lijepo iskompenziran hmeljnom aromom i gorčinom.

Svakako, pivo koje se isplati piti u svakoj prilici.

[Image: SEe5se7.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Velebitsko svijetlo
Neces vjerovati bas ovih dana razmisljam kako niko da napise nesto o ovom pivu koje je za par klasa bolje od svih ostalih sa ex YU prostora. Jedne godine odem kod drugara u Zagrebu i on me odvede u Route 66, odlican birc, i tu smo cijelu noc ljustili ovo odlicno pivo. Od tada ga, kad god sam u HR-u, trazim na meniju (nalazio sam ga na moru). Nazalost, na crno i Kasacko nikad nisam naletio.

Cuo sam da je cak i bolje Vukovarsko Pivo (prirodno bez konzervacije i pasterizacije, 30 dana rok trajanja) i bio sam cak prosle godine u Vukovaru ali u lokalu u kom sam bio nije bilo sluzeno (na moju zalost). Ako naletis slucajno napisi nesto.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Velebitsko svijetlo
imam i kasačko, napisat ću i o njemu par riječi. a ima ovdje i jedan član foruma vukovarac prepoznat će se, pa on može više napisati o vukovarskom jer koliko znam zavirivao im je i u proizvodnju i zna recepturu i sve ostalo Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Velebitsko svijetlo
Vukovarac, na tebe je red
Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: Velebitsko svijetlo
Hehe Smile Kasacko pivo mi je bolje od svijetlog i tamnog velebitskog. U biti, to je kombinacija dva navedena tj rezano pivo. Odlicna goricna koja se prozima sa minhenskim sladom. Meni je stvarno odlicno sjelo. Sto se tice Vukovarskog, ja ga volim Smile Cisti SMaSH. 100% pils i aurora na dva puta. jednom na pocetku kuhanja i jednom zadnjih 15min. mislim da koriste suhi brewferm kvasac. Dali su mi taj kvasac sa kojim sam radio lager i kvasac je sasvim ok. Ostavlja finu aromu slada iako mi je zavrsio na 1.008 kako sam i planirao. U Vukovarskoj fermentaciju prekidaju na 1.012 pa je pivo punije okusa. Nekada za moj ukus super goricna, nekada slatko. Varira. Boja je tamnija zbog veceg ph. Pogledajte na braukaiserovom blogu sto vam je Musica ostavio koliko ph utjece na boju piva. U biti to je to... svidja mi se ovakvo kakvo jeste ali bi vise volio da su napravili po parametrima koje sam ja koristio. 90min na 65C ukomljavanje, IBU 25 jer je takvo pitko sa super balansom gorcine, arome hmelja i slada. Opet, svako ima svoj ukus. Naravno, po zimi mi pase njihova tehnika punijeg piva Big Grin E da, imali su tamno gdje su koristili caramunich. To je bilo pun pogodak ali se slabo prodavalo pa sumljam da ce ga nastavljati proizvoditi. Al zato cu ja otici opet po kvasca i napraviti jedno sa 99% munich i 1% carafa special. Pravi, izvorni minhenski dunkel! Zivjeli
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools