Poll: Planiram prijaviti pivo za takmičenje u:
You do not have permission to vote in this poll.
Januaru
13.33%
2 13.33%
Februaru
20.00%
3 20.00%
Martu
6.67%
1 6.67%
Aprilu
6.67%
1 6.67%
Maju
6.67%
1 6.67%
Junu
6.67%
1 6.67%
Julu
6.67%
1 6.67%
Augustu
6.67%
1 6.67%
Septembru
6.67%
1 6.67%
Oktobru
6.67%
1 6.67%
Novembru
6.67%
1 6.67%
Decembru
6.67%
1 6.67%
Total 15 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Sarajevo Home Brew Club
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
Re: Sarajevo Home Brew Club
Nema "pivi" nema druzenja. Zeznuta pravila, al dok se ne opskrbim opremom, po ovome nista onda od mene. Steta, al` se postuje Big Grin


Sent from my jal mobitel jal tablet using Tapatalk 2
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Sarajevo Home Brew Club
bez ovoga pravila klub nikad ne bi zaživio. ustvari, ne znači ni ovo da će zaživjeti, ali bez ovoga bi svi dolazili da piju pivo i niko ga ne bi kuhao Big Grin ne očekujemo mi puno od ovoga svega, ako tek u 2014. g makar malo zaživi i da imamo 5-10 stalnih brewera to je veliki uspjeh. ali ko zna, možda odaziv bude baš dobar. vidjet ćemo.

tvrdoglavo ćemo se pridržavati ovog pravila, taman samo nas dvojica, trojica sjedili sa svojim pivama i jedan drugom ocijenjivali Big Grin u biti ja znam sad u ovom trenutku već tih deset ljudi koji će tu biti skoro svaki mjesec, tako da imamo dobru bazu.

kažem ti, ako nemaš opremu može se oprema i posuditi dok ti svoje ne nabaviš, ja sam spreman da pomognem, a vjerujem i svi ostali. također, ne mora se kuhati tura od 30 litara, to može biti i 10 l samo za takmičenje namjenski (ja sam već rekao da ću tako raditi).....
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Sarajevo Home Brew Club
sad vidim da ima neki bug i da anketa, iako sam tako namjestio, ne predviđa multiple choice....znači predvidio sam da se može glasati za više mjeseci, ali nešto ne štima....

jbg, nema veze, ako neko bude htio reći će ovdje šta i kako planira...
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
p.Ivo Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 495
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Visoko
RE: Sarajevo Home Brew Club
This post was last modified: 29.12.2012, 03:35 by p.Ivo.
meni nije zavrsila fermentacija aurore a i pitanje je kako stici skuhati sad pivo za februar , tehnicki je moguce odmah poslje nove godine skuhati turu od 5l ali pitanje kakav cemo kvalitet dobiti jer nije posteno odlezala. znaci da bi morali odmah kuhati i american stout da bi bio ok za mart. Musice daj malo poblize objasni kako si ti zamislio praviti 5 ili 6l piva u cemu ces fermetirat ?

e da i jos nesto ! trebali bi recimo nabaviti hmelj za tako malu turu i onda planirati kako ostatak iskoristiti u nekom drugom pivu ? koju kolicinu germe dodati ?
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Sarajevo Home Brew Club
pa ne mora se kuhati za svaki mjesec, ali na žalost ne možemo to drugačije napraviti osim da oni koji nemaju pivo ne mogu doći na takmičenje/druženje. ja planiram fermentirati u onim malim 10 litarskim demižonima. planiram odjednom smućkati par piva samo za takmičenja i planiram najvjerovatnije flaširati u 0,33 boce radi praktičnosti. Smile vidjet ćemo kako će to ispasti, nadam se dobro.

količinu kvasca skaliraš prema receptu.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
zis Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,440
Joined: Nov 2012
Reputation: 8 Location: Doboj
RE: Sarajevo Home Brew Club
Prijedlog od mene za takmicenje IPA, ko je bio na zadnjem druzenju zna da imamo mogucnost organizovanja druzenja u Etno selu "Kotromanicevo" nedaleko od Doboja. Edo Oldbridge je predlozio da iduce druzenje bude kod njega u Mostaru ali ja mislim da je mozda bolje ovo organizovati ovdje (zbog kolega pivara iz susjednih zemalja kojima je ipak blize Doboj nego Mostar) a slijedece po redu neka bude kod njega. Naravno ako Edo nema nista protiv.
drinking-beer
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools