Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Čepilica
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Čepilica
This post was last modified: 11.05.2015, 10:56 by AleksandarV.
Stavio sam svoju čepilicu negdje na forum. Leptir, sva od željeza. Nema da se klima. Vrlo zadovoljan.
[Image: Beer-Bottle-Capper.jpg]
Find Odgovori
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
RE: Čepilica
(11.05.2015, 10:54 )AleksandarV Wrote: Stavio sam svoju čepilicu negdje na forum. Leptir, sva od željeza. Nema da se klima. Vrlo zadovoljan.
[Image: Beer-Bottle-Capper.jpg]
E, ova željezna mnogo jače izgleda. Gdje si je nabavio?
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Čepilica
Kerametal. Sa desne strane, kada se prođe mostarsko raskršće prema Kiseljaku. Ali ih nema više. Možda opet dođu.
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Čepilica
This post was last modified: 13.05.2015, 12:20 by ale ale.
Slazem se s musicom. Vrlo pozeljno imati rezervnu cepilicu. Isto tako pojedine cepilice pasu ili ne pasu grlicu flase. Ja sam zadnju turu imao 4 gajbe 0,33 flasa kod kojih je zadebljanje na vrhu grlica tanje nego kod standardnih i cepilica ( leptir Emily) nije mogla da ih zatvori. Sreca rezervna ( crna iz Binga) uspijela...
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Čepilica
Bar dvije cepilice uvijek Smile. Zadnju turu kad sam flasirao, ova stubna nije uspjevala da zatvori standardne 0.5 litara flase, a 0.33 svih vrsta koje sam imao zatvara uredno. Sreca pa sam imao rezervnu leptir cepilicu pa sam uspjesno rijesio i 0.5 flase.
Find Odgovori
giga11 Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 29
Joined: Jun 2015
Reputation: 0 Location: Banja Luka
RE: Čepilica
Ljudi, rotiraju mi se čepovi kad jako, al baš jako stisnem preko krpe i okrećem. Prošli put sam imao problem sa nekim nepovratnim flašama kod kojih se isto rotirao čep al kod njih je grlo uže pa je bilo vidljivo golim okom da ne leže i puno su se lakše okretali rukom. Ne mogu da vjerujem da je do čepilice, koristim je tek drugi put i to ovu leptir metalnu što je AleksandarV postavio u postu iznad. Postoji li mogućnost da je do čepova? Ne vjerujem ni da je do flaša, bombice od zaječarskog i stare 0,5 od jelena koristim.
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Čepilica
Do čepilice nije, jer ova metalna je najbolja. Bit će da je do flaša i čepova, tj da ne idu zajedno.

Meni se to dešavalo kada sam koristio industrijske boce raznih marki. Od kako uzimam originalne boce za homebrewing, nemam problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Find Odgovori
giga11 Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 29
Joined: Jun 2015
Reputation: 0 Location: Banja Luka
RE: Čepilica
Probaću pronaći čepove drugih proizvođača ako ima, jer do boca za hb teško da mogu doći. Što je najgore, uzmem danas jedno pivo što je ostalo od prošle ture, stisnem čep kad ono i on se rotira. Srećom, prošla tura je bila uredno karbonizovana tako da se nadam da će i ova.
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Čepilica
Pokušaj onda nabaviti ili druge boce ili druge čepove. Probaj naprazno jel ok, prije flaširanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Find Odgovori
VGdogy Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 29
Joined: Sep 2014
Reputation: 0 Location: Velika Gorica, HR
RE: Čepilica
   

Najčešća je stvar i zapravo jedini razlog zbog čega nešto čepiš, a nešto baš i ne, ovo meso na vrhu (grliću) boce. Ručne u pravilu ove pod broj 1 ne čepe, a nema problema s bocama pod broj 2. Tako na taj detalj obratite pažnju i onda iznenađenja nema.
Find Odgovori
lakosta88 Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 276
Joined: Oct 2016
Reputation: 0 Location: sarajevo
RE: Čepilica
Sad bas gledao flase koje sam spremio. Od nekih 130 komada sigurno 80 je varijanta 1 iz predhodnog posta :( koja uopste cepilica moze raditi na tim flasama?
Izgleda da mi ne gine pik i potraznja za flasama. Ako neko moze cepit ove imam za poklonit :)
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: Čepilica
(29.11.2016, 10:02 )lakosta88 Wrote: Sad bas gledao flase koje sam spremio. Od nekih 130 komada sigurno 80 je varijanta 1 iz predhodnog posta Sad koja uopste cepilica moze raditi na tim flasama?
Izgleda da mi ne gine pik i potraznja za flasama. Ako neko moze cepit ove imam za poklonit Smile

[Image: __epilica_za_kru_53ec8325d047b.jpg]

ovakvu čepilicu nabaviš, učvrstiš je na dasku, i drmaš sve po redu. samo poredaj boce po veličini da ne moraš iza svake boce pomjerati veličinu gore dole...
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools