Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


flaše
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: flaše
Ove 'bombice' takozvane? Super su za flasiranja, a super je i da su nove, nisu iskrzane i izgrebane kao one stare.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
RE: flaše
Ja sam dobio 3 gajbe flašica od Paulanera, sad je faza čišćenja jer su na suncu stajale desetak dana pa se na dnu nahvatalo gljivica. I etiketa se baš ne skida najzgodnije, držao sam ih par sati u vodi i spada samo ona etiketa sa grlića, prednja i hoće i neće, a zadnja nikako, pa se moraju ribati žicom za suđe.
Što se tiče gljivica, pokušaću da oko neke šipke omotam spužvicu pa je uvežem koncem ili ribarskim najlonom pa da tako očistim dno.
U nedjelju sam prao i litarske flaše za rakiju, pošto ih svake godine u ovo doba u mom voćnjaku stavljam na kruške da rastu u boci. I one su bile poprljave jer je u njima stajao neki liker, i za te veće boce mi je pomogao jedan starinski recept. Naspe se pšenice u zrnu u bocu i mućka, meni je savršeno očistilo te veće flaše.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: flaše
Flaše te jako zaprljane sa gljivicama i sl najbolje ti je prati oxy action sredstvom ili luzinom. Naspes to u flaše i ostaviš koji dan da sredstvo djeluje. Nakon toga s običnom četkom za flaše montiranom na accu bušilicu sve se lako skine. Najvažnije je da koji dan to stoji da se razmeksaju te naslage.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: flaše
nama je mange preporučio nešto što se zove V-San (ima ga kupiti u sjemenarni). uspemo vode u boce, dodamo par boba v-sana i ostaviš neko vrijeme. kasnije izmućaš, opereš i boce ko nove.

što se tiče etiketa, potopi boce u toplu vodu, tako se puuuuno lakše skidaju Wink
Find Odgovori
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
RE: flaše
Moraću probati da potopim u toplu, ja stalno u hladnu stavljao.
Find Odgovori
rafter Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 826
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Foča
RE: flaše
Koji od oxi je najmoblji?
Može li onaj za tvrdokorne mrlje?
Prvo hopni, pa reci skoč!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: flaše
Ma onaj vanish oxy action Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
rafter Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 826
Joined: Feb 2014
Reputation: 0 Location: Foča
RE: flaše
Na njega sam i sumnjao Zivjeli
Prvo hopni, pa reci skoč!
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: flaše
(13.05.2015, 08:55 )Pivdzija Wrote: nama je mange preporučio nešto što se zove V-San (ima ga kupiti u sjemenarni). uspemo vode u boce, dodamo par boba v-sana i ostaviš neko vrijeme. kasnije izmućaš, opereš i boce ko nove.

što se tiče etiketa, potopi boce u toplu vodu, tako se puuuuno lakše skidaju Wink

to vam je lužina NaOH. još je bolji efekat ako u flaše naspete tople vode. kasnije treba dobro isprati.
Find Odgovori
palabra Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 30
Joined: Jun 2014
Reputation: 0 Location: beograd
RE: flaše
Luzina najbolje deluje na 65 stepeni al je treba dobro isprati(jako masna) i obavezno koristiti rukavice.nema te prljavstine koju ne skida.u mlekarstvu se koristi +azotna(za kamenac)+persircetna kis.(dezinfekcija).
Find Odgovori
raix Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Beograd
RE: flaše
Nadam se da ne mesate luzinu i azotnu ili persircetnu u istom pranju.
Mesanjem baze i kiseline dolazi do neutralizacije, nastaje so i voda.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: flaše
(13.05.2015, 08:08 )palabra Wrote: Luzina najbolje deluje na 65 stepeni al je treba dobro isprati(jako masna) i obavezno koristiti rukavice.nema te prljavstine koju ne skida.u mlekarstvu se koristi +azotna(za kamenac)+persircetna kis.(dezinfekcija).

taman takva voda i bude iz bojlera. jedno 2 kašike male za kafu u svaku bocu. kasnije dobro isprati.

(13.05.2015, 08:16 )raix Wrote: Nadam se da ne mesate luzinu i azotnu ili persircetnu u istom pranju.
Mesanjem baze i kiseline dolazi do neutralizacije, nastaje so i voda.

ma samo voda i NaOH.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools