Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Recenzije domaćih piva
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: Recenzije domaćih piva
Dobro je nsiam puno fulio SRM Big Grin
Vidio sam, mislim osjetio da je bilo poprilicno alkohola. Big Grin Taman da se ne moraju dvije flase piti Big Grin
Zaboravio sam navesti da je po meni odlicno izbalansirano. Def. odlicna piva!
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: Recenzije domaćih piva
This post was last modified: 08.10.2015, 07:14 by elektropionir.
Ipčina Smile
Sta god da napisem ne znam ni hocu li biti blizu. Licno nisam neki ljubitelj IPA
ali sam ih zavolio, vjerovatno uz @stane2006 Tongue Mada sam predlagao da se
ili zakonom zabrane njegove pive, ili da se ne piju na pocetku Tongue

Goggy mi donese da probam njegovu IPU, na koju je kaze ponosan.
Brate, budi ponosan i na nju, a i na mene.
Moja IPA je mali dio IPE koju si ti donio.
Cim sam je otvorio dijete mi je na glavu palo Smile
Jednom me je samo jos ovako izvrnulo, a to je stanetova bila koju je u Zbilje donio prosli put.

U casi se formirao sloj pjene, koji je i ostao je do kraja. Lacinga je malo bilo,
ali meni i nije nesto bitan Big Grin
Unutar case, boja je medenasta, svijetlo smedja, maglovita, ja bih rekao oko 10 SRM.
Gorka je, ali je po meni odlicno izbalansirana (koliko IPA moze biti Tongue ) i vidi se da ima dobra doza alkohola u njoj Big Grin (sve su me neke emocije opalile Tongue )
Iz case pici svjezina, cvjetni mirisi, imam osjecaj da do kraja nije ni prestajalo.
Odlicna IPA definitivno, i ja se nadam da ce je jos biti. Vjerovatno moja slijedeca IPA
ce biti pokusaj ove.

[Image: 5e2a10197279c40cc81866481aa2042f.jpg]
Find Odgovori
Goggy Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 504
Joined: Mar 2014
Reputation: 0 Location: Sarajevo, BiH
RE: Recenzije domaćih piva
Aleeeeeee thx @elektropionir nadam se da će ostat još koja flaša da probaju ostali ako se organizujemo uskoro za druženje. Čekam još recenzije od @stane2006 @danny_boy @mange_tout! @das_bier

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Recenzije domaćih piva
(08.10.2015, 07:23 )Goggy Wrote: Aleeeeeee thx @elektropionir nadam se da će ostat još koja flaša da probaju ostali ako se organizujemo uskoro za druženje. Čekam još recenzije od @stane2006 @danny_boy @mange_tout! @das_bier

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

hvala goggy na pošiljci, javim dojmove Zivjeli
Find Odgovori
Stane Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,656
Joined: Jan 2014
Reputation: 5 Location: Tolisa (Orašje)
RE: Recenzije domaćih piva
This post was last modified: 08.10.2015, 07:41 by Stane.
Jel ovo za Bunuburence, trebalo bi biti da izvinete na izrazu jebeno dobro pivo, samo pripazi na ono što sam ti pričao:thumbsup:
Ma i za Bunu i za pobunu Big Grin Kad sam sračuno kolko će me doć, mog'o sam komotno kupit karton Brewdoga, prelijepit etikete i pravit se mangup Big Grin
Eee ali ovdje ćeš dobiti tri gajbe pokilašaBig Grin možda i boljih od BrewdogaTongue pa ćeš tek onda biti mangupBig Grin

Ja sam davno dao recenzijuBig Grin, naravno šala, jedva čekam da probambanana, pozovi onog što se predstavlja kao Dynamo pa da nam to nekako pretvori u 200 litaraBig Grin
Find Odgovori
Goggy Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 504
Joined: Mar 2014
Reputation: 0 Location: Sarajevo, BiH
RE: Recenzije domaćih piva
hehe, haj nek vas više potvrdi, da nisam subjektivan

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Recenzije domaćih piva
(08.10.2015, 07:44 )Goggy Wrote: hehe, haj nek vas više potvrdi, da nisam subjektivan

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Sve sto je napisao @elektropionir u vezi ove Ipe potpisujem. Mocna, pitka, svejeza izbalansirana, cvjetni mirisi... Znaaaaciiiiii, nema dalje ;-)
WWW Find Odgovori
Das Bier Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 501
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: citluk
RE: Recenzije domaćih piva
(08.10.2015, 07:40 )mange_tout! Wrote:
(08.10.2015, 07:23 )Goggy Wrote: Aleeeeeee thx @elektropionir nadam se da će ostat još koja flaša da probaju ostali ako se organizujemo uskoro za druženje. Čekam još recenzije od @stane2006 @danny_boy @mange_tout! @das_bier

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

hvala goggy na pošiljci, javim dojmove Zivjeli
na kojoj posiljci TongueBig Grin
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Recenzije domaćih piva
(09.10.2015, 07:44 )Das Bier Wrote:
(08.10.2015, 07:40 )mange_tout! Wrote:
(08.10.2015, 07:23 )Goggy Wrote: Aleeeeeee thx @elektropionir nadam se da će ostat još koja flaša da probaju ostali ako se organizujemo uskoro za druženje. Čekam još recenzije od @stane2006 @danny_boy @mange_tout! @das_bier

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

hvala goggy na pošiljci, javim dojmove Zivjeli
na kojoj posiljci TongueBig Grin
Zapela negdje na ivanu Smile

Jedva cekam da probam Zivjeli
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Recenzije domaćih piva
Gazda Miloš Porter od kolege @gajba
evo u kratkim crticama ono što sam ja zapazio

IZGLED: Sipano u nonic pint čašu i prilikom sipanja obrazovala se pjena debljine 3 prsta. Solidno se držala, a nakon par minuta se svela na prevlaku debljine 0,5 cm koja se održala skoro do samog kraja. Boja pjene je bila bež. Pivo je tamno smeđe boje, prema svjetlosti okrenuto boja koka kole. Veoma bistro.

AROMA: Sladna aroma kako i dolikuje ovom pivu. Dosta karamelnih i tostiranih nota. Hint prženih sladova.

OKUS: I okus sličan aromi. Karamelni okus sa blagim hintom prženih sladova koji se lagano osjete u aftertasteu. Vrlo malo gorčine.

PUNOĆA OKUSA: Manje karbonizirano pivo, u skladu sa stilom. Pivo srednjeg tijela. Alkohol se ne osjeti.

UKUPAN DOJAM: Odlično i veoma pitko pivo, nimalo teško kako bi se moglo očekivati od tamnih piva. Pivo za svaki dan. Svaka čast beer

[Image: PC250464.JPG]

@gajba ja bih dodao još prženih sladova, kao što si i ti rekao. isto tako pojačao bih mu tijelo, a posebno gorčinu. meni se pivo baš svidilo, laganica prava.
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Recenzije domaćih piva
Super, drago mi da ti se svidja.
Samo da dodam da su sudije koju su ocjenjivale pivo bas uradile dobar posao. Tj zamjerke koje su napisali se otprilike poklapaju sa mojim. Svaki score sheet je fino popunjem i bas mi je drago sto sam dobio jedan takav feedback.
Prema njima, a i ja smatram isto, da je mozda previse slatkih i karamelnih nota, zbog cega ovo pivo ne bi mogao da pijes 3-4 flase i uzivas (ko stoka Big Grin). Nego, posle jednog vec ti je dosta zbog te punoce tijela i slatkoce u njemu. Vecina je stavila ribizla kao dominantan vocni okus. Ali tj e sve zbog dugog odlezavanja, mislim da je sad jos sladje u odnosu na datum takmicenja.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Recenzije domaćih piva
nešto se meni učinilo da mu je slabije tijelo. moguće da sam istripovao nešto Big Grin eto vidiš zaboravio sam napisati i taj voćni dio. čini mi se da sam i njega primjetio, ali eto nisam zapisao. uglavnom odlično pivo, i pravo da ti kažem da bih ja mogao mlatnuti više komada Big Grin
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools