Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Praške pivnice
abertosa Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 13
Joined: Nov 2015
Reputation: 0 Location: pazin
Praške pivnice
Pozdrav!
Ja i draga idemo sad za valentinovo u Prag, i zanima me, u koje pivnice preporučate da idemo? Znam za Fleka, ali koje su još odlične?
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Praške pivnice
U medvidku nije losa. Beer Museum isto nije lose mjesto. Ulica Dlouha 46.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Beer Ranger Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 474
Joined: Sep 2014
Reputation: 4 Location: Sarajevo, BiH
Praške pivnice
This post was last modified: 05.02.2016, 08:50 by Beer Ranger.
BeerGeek

http://beergeek.cz/

Vinohradská 988/62, 130 00 Praha 3, Czech Republic


Sent from my iPad using Tapatalk
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Praške pivnice
Zly Cas, Pivovarski klub i dum. Ovo je ako te interesuje kraft. Zly Cas definitivno ali tamo je nonstop rezervisano tako da otidji po danu ?
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: Praške pivnice
Zly cas, definitivno, vejvoda, u medviku, imas preko puta zlatnog tigra pa nekih 20m jos pravo super pivnicu al se ne mogu sjetiti imena.
Find Odgovori
plucica na kiselo Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 85
Joined: Jan 2014
Reputation: 1 Location: zg
RE: Praške pivnice
Zly Casy i BeerGeek su top mjesta u Pragu. Ako imaš vremena posjetiti jednu neka bude jedna od ove dvije. Problem je što nisu baš u centru, pogotovo ako ideš s nekim kome pivo nije prioritet, ali uz malo organizacije može se. U Zly Casy je i hrana vrlo solidna.

Nedaleko od ZlyCasy je Zubaty Pes, to je više birc kakvih ima kod nas u svakom kvartu, ali pivska lista je uvijek dobra.

http://www.zubatypes.cz/cs/co-cepujeme

Kulovy Blesk je isto jako dobro mjesto.

U strogom centru U Tri Ruži je pivnica koja nudi svoje pivo, dobre stvari rade.

Ako tražiš atmosferu - U Zlateho Tygra i U Medvidku. S tim da U Medvidku ima više odvojenih prostorija, odi tamo gdje su tankovi, nemoj sjesti u onaj prostor koji gleda na ulicu.


Prague Beer Museum, Puivovarsky Dum, Pivovarsky Klub - nisu loša mjesta pogotovo za naše pojmove, ali to je druga liga u odnosu na ona prva 4 mjesta. S tim da je Dum najslabiji.

U Vejvode mislim da nemaš što tražiti.
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Praške pivnice
Potpisujem vise manje sve ove sto je plucica naveo, s tim da je u Kulovy Blesk vise nikad necu otici niti nekom preporuciti, sto ne znaci da je losa kafana. Jedan dan sam namjenski otisao kod njih da vidim kafanu i probam Matusku (jer su je imali na tapu), kisa, pljusak, dolazim 15 min posle otvaranja kafane i covjek kaze ne moze bez rezervacije da se udje. Ja kazem samo da probam Matusku na sanku i on kaze da to moze samo u dvoristu, koje je btw napolju i poplavilo. A kafana u tom trenutku bila prazna. Ko ih jebe da su zlatni evo im negativan review, dabogda im niko ne dosao kad su jadnog Bosanca na kisu istjerali Smile

Ako se mene pitas, nadji kafanu koja ima Matusku Zlata Raketa, to je najbolja kafana Smile

Treca stvar, ako ces u Medvidku otidji na sprat, odes na kraj restorana, pored ovih tankova i popnes se stepenicama na sprat i tu ima par stolova u njihovoj pivari. Da, pivara im je na spratu. Mi smo potrefili kuhanje piva i citav prostor je mirisao na jecam i hmelj. Jedno od boljih opijanja u mojoj karijeri Smile Samo sto je tesko tu naci mjesto ali mi smo dvaput uspjeli. Probaj koljenicu.
Find Odgovori
abertosa Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 13
Joined: Nov 2015
Reputation: 0 Location: pazin
RE: Praške pivnice
Hvala na savjetima Smile pitao sam tu iako ima po internetu nekih članaka tipa top 10 praških pivnica, ali inače se ne povodim za tim listama jer ne moraju bit objektivne. Tu sam bar dobio konkretnijih informacija
Find Odgovori
plucica na kiselo Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 85
Joined: Jan 2014
Reputation: 1 Location: zg
RE: Praške pivnice
(06.02.2016, 09:56 )gajba Wrote: Treca stvar, ako ces u Medvidku otidji na sprat, odes na kraj restorana, pored ovih tankova i popnes se stepenicama na sprat i tu ima par stolova u njihovoj pivari. Da, pivara im je na spratu. Mi smo potrefili kuhanje piva i citav prostor je mirisao na jecam i hmelj. Jedno od boljih opijanja u mojoj karijeri Smile Samo sto je tesko tu naci mjesto ali mi smo dvaput uspjeli. Probaj koljenicu.

E na to sam i ja mislio, zaboravio sam na stepenice i da se tankovi vide u onoj međuprostoriji. Oba puta je u tom prostoru na katu bio vrlo intezivan miris hmelja.

Ovo je prostorija u koju želiš doći:

http://aff.bstatic.com/images/hotel/max5...839775.jpg
http://cannafest-prag.com/galerije/pivni...ku%204.jpg
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools