Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


HERMS v2.0
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
This post was last modified: 13.11.2017, 09:46 by spageti.
(28.03.2016, 09:20 )zlimfur Wrote: super izgleda..

imam jedno pitanje, razmisljo sam o ovom rjesenju za sight glass.. kako to peres, jel svaki put odvrces ove selne?

a hladjenje mi se cini poprilicno zahtjevno, ako svaki put moras napuniti hlt ledom..

Pogodio si sa pitanjem u sridu!!
Primjetio sam da ja malo promijenio boju heheh, ukoliko se ne bude pokazalo dobro za održavanje, zamijeniti cu ga polikarbonatnim staklom.
Sto se tiče leda, nije mi problem ubacivati led. Jedna od vodećih ideja tijekom razmišljanja o sustavu hlađena je bila ta da moj najbolji prijatelj koji zivi kilometar od mene ima firmu za proizvodnju leda SmileSmile

Hvala vam svima na pozitivnim komentarima. Čim optimiziram sustav, šaljem uzorke na degustaciju.


(28.03.2016, 10:09 )Pivdzija Wrote: a električna kutija? ko ti je sastavljao i šta si sve unutra nakinđurio Smile

[Image: IMG_2036_zpscfrycqhe.jpg]

Pošto sam morao preinačiti u sustav sa jednim grijačem sama elektronika se dosta pojednostavnila.
Termokontroleri + omronov relej 25A i neke sitnice.
U početku je trebao biti sustav sa dva grijač i dvije pumpe. Jedan grijač bi bio upravljan sa vremenskim kašnjenjenjem radi raspodjele opterećenja mreže preko delay releja i još pokoja perverzija mi se motala po glaviSmile
Bas sam se veselio da ce tu stvari biti malo nakinđurene ali eto...
Neke picajzle će primjetiti da regulator pumpe stoji malo nakrivo, probusio rupu preblizu brave pa zbog nje ne moze stajati ravno.

Mislim da će tu biti još nadogradnje s vremenom ali za sada imam sve sto mi treba za kuhati pivo.

I još sam puste muke imao sa korugiranim crijevima i spojem na pumpu - nikako zausaviti kapanje na spoju.
Naručio sam sa ebaya silikonsku pločuod 3mm i od nje napravio brtve i sad je stvar sređena, ali nemam hrabrosti skidati pumpu jer sam se pošteno napatio oko nje.
Sanitacija naon kuhanja i nemam je potrebe skidati.

Pozdrav Zivjeli
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
Kolega @rookie me pitao za cijenu.
Sve skupa me izašlo oko 500 EUR.
Mogao sam proci i malo jeftinije ali jbg jednom se živi Smile
Find Odgovori
Goggy Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 504
Joined: Mar 2014
Reputation: 0 Location: Sarajevo, BiH
RE: HERMS v2.0
svaka čast!
Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: HERMS v2.0
Dobro ti pivo na stolu svaka cast na opremi, super izgleda

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
(29.03.2016, 12:40 )Svarrogh Wrote: Dobro ti pivo na stolu svaka cast na opremi, super izgleda

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Upecao si se na pive, jel SmileSmileSmileSmile
beer
Find Odgovori
zuzko Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 177
Joined: Mar 2014
Reputation: 3 Location: sarajevo
RE: HERMS v2.0
Špageti za bolji kompliment ne znam ..iskreno sumnjam da ću se ikada upustiti u ovako napredan sistem ali pored dosta pregledanih sistema dovedenih do savršenstva tvoj izgleda baš onako kako bih ja želio da izgleda moj sistem.Divna mjera između pivara amatera i neke već (polu)-profesionalne male pivare.
Ponjava me oborila s' nogu.
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
Kolega, eto ne znam ni sam sto da kazem. Bolje komplimente nisam mogao dobiti. Hvala svima.
Find Odgovori
boskoi Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 116
Joined: Dec 2014
Reputation: 0 Location: Foca
RE: HERMS v2.0
Svaka cast na optimizaciji sistema Zivjeli Imam jedno pitanje od milion piva,kako si rijesio regulaciju brzine pumpe??
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
This post was last modified: 29.03.2016, 09:43 by spageti.
(29.03.2016, 08:38 )boskoi Wrote: Svaka cast na optimizaciji sistema Zivjeli Imam jedno pitanje od milion piva,kako si rijesio regulaciju brzine pumpe??

Na tvojoj temi o HERMSU smo lomili koplja oko toga. Ja sam bio malo zabrijao u perfekcionizam Blush
Reguliram sa onim malim sranjićkom sa ebaya i radi čisto OK.
Dogodi mi se kada spustim brzinu pumpe na jako sporo i kada se u nekom trenutku upali grijač, pumpa stane pa je moram malo ubrzati i tako dok ne nadjem g točku, ali sve u svemu funkcionira OK.
Pumpa malo izgubi moment prilikom smanjenja napona ali za ovako male sustave to je sasvim prihvatljivo. Da budem iskren, radi bolje nego sam očekivao.
Find Odgovori
Pivarunajavi Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 286
Joined: Jun 2014
Reputation: 0 Location: Banja Luka
RE: HERMS v2.0
Cekaj zar ta pumpa ne radi na 220 V AC? Ja sam mislio da ti kontroleri PWM rade samo na istosmjernoj struji?

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka
Using Tapatalk
WWW Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
Tako je, pumpa je 220VAC. Imas regulatora za istosmjernu i izmjenicnu struju. Sto se toga tice mogao bi regulirati pumpu i sa dovoljno jakim dimmerom za zarulju.
Find Odgovori
Beerokrata Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 165
Joined: Mar 2015
Reputation: 0 Location: Pale
RE: HERMS v2.0
Spageti, šta reći poslije ovoliko pohvala...ovakav kutak je san svakog kućnog pivara. Svaka čast!
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 10 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools