Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Potteloereke
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Potteloereke
Trenutno uživam u ovom jakom belgijskom pivu iz pivare Huisbrouwerij Sint Canarus. U pitanju je tamno pivo sa 8% alkoholnog sadržaja u volumenu.

Pivo je jako karbonizirano, što je i za očekivati od belgijskih pivara, a u nosu se raspoznaje karamela čiji okus nastaje od korištenja belgijskog candi šećera u procesu proizvodnje. Osim toga, fermentacija je ostavila karakterističan okus kao što je to slučaj sa većinom belgijskih piva.

Nisam osjetio da alkohol previše ‘izbija’ tako da je vrlo uspješno balansiran sa sladnim aromama. Hmeljna strana ovog piva je zaista zanemarljiva jer je naglasak stavljen na jaku i poprilično ‘tešku’ sladnu komponentu. Iako je pivo možda i gorče od nekih prosječnih piva, velika količina neprevrelih šećera učinila ga je poprilično slatkastim, tako da se ta gorčina i ne osjeti.

Zaključak je da ne bih opet kupio ovo pivo jer sam probao dosta bolje izvedenih verzija jakog belgijskog ale piva, kao što su mnoga trapistička piva, ali i neka koja ne spadaju u tu kategoriju kao što su na primjer Duvel ili Kwak.

[Image: potteloereke.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Potteloereke
Budem probo, volim ovakva piva.
Nego, na tvojim fotkama ranije sam vidio (ako se ne varam) par piva iz serije Delirium, Brouwerij Huyghe, (ona u keramickim bocama) pa me zanima kako ti je leglo. Meni su odlicna.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Potteloereke
pa probao sam La Gillotine i Delirium Tremens, oba jako dobra piva. jednu flašu deliriuma sam čuvao dugo, skoro dvije godine, i kad sam ga probao nakon dvije godine bio mi je puno bolji. možda ima i malo auto sugestije, ali ipak mislim da ovakva piva zaslužuju dugo dozrijevanje.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Potteloereke
This post was last modified: 27.02.2013, 05:36 by Shunj.
Ja sam pio Tremens i Nocturnum i stvarno su dobra (+ obozavam kad je pivo u keramickoj boci, mozda bi to trebalo zvati vrc).
Mogu misliti kako je jos puniji posle dvije godine. Ja do sada nisam uspio ostaviti niti jedno, uvijek popijem.
Upravo sam ostavio jedan (od dva koja sam imao) Stone 12.12.12 Vertical Epic Ale da probam upravo to odraditi. Ali ga umalo ne otvorih samo dva dana nakon odluke (tanak karakter kad je pivo u pitanju). Nadam se da cu sutra uhvatiti vremena da nesto napisem o istom, nevjerovatno dobrom, pivu.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools