Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Čuvanje piva u bocama
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Čuvanje piva u bocama
(02.06.2017, 09:35 )elektropionir Wrote: Ja sam flasirao i flasiram beergun.om i po meni nema niti treba biti razlike.
Bolja mi je opcija, jer u kegu mogu nastimati co2 po potrebi, a u flasama bude kako bude.

Adnan je mislim uzeo kineski, a ne sjećam se da je rekao kako radi. Danny i ja samo uzeli blicmanov popola.
Beerokrata, kod mene je gun trenutno, pa ako želiš probati kako radi i sl. bujrum. Spageti nam je daleko Sad

Nisam ja, nego @radobolja. a neka piva ne mogu keg, pa ih valja u boce. ne znam je li @radobolja koristio.
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: Čuvanje piva u bocama
Koja neka? I zašto?
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Čuvanje piva u bocama
(02.06.2017, 10:27 )elektropionir Wrote: Koja neka? I zašto?

Iz praktičnih razloga. Pa eto, ris ne bih nikada u kegu držao. Treba mu nekoliko mjeseci, pa i godina da nadođe. Kada bih ga stavio u keg, zauzet bi taj keg duže vremena bio. Zato ris, neki dubbel, tripel, strong ale...uvijek u boce, i na odležavanje.
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: Čuvanje piva u bocama
Pitanje je hoce li ris nakon 3 mjeseca fermentacije imati dovoljno kvasca za bociranje. Ok moze se dodati kvasac ili u keg pa beer gunom. Hoce li biti razlike nakon duzeg odlezavanja?
Teoretski ne bi trebalo biti razlika a u praksi? Jel netko probao?
Mislim se uzeti beer gun a i ris mi se mjesecima mota po glavi...
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: Čuvanje piva u bocama
(03.06.2017, 01:43 )mange_tout! Wrote:
(02.06.2017, 10:27 )elektropionir Wrote: Koja neka? I zašto?

Iz praktičnih razloga. Pa eto, ris ne bih nikada u kegu držao. Treba mu nekoliko mjeseci, pa i godina da nadođe. Kada bih ga stavio u keg, zauzet bi taj keg duže vremena bio. Zato ris, neki dubbel, tripel, strong ale...uvijek u boce, i na odležavanje.
Mislio sam da ima neki razlog, jer ga ja nisam našao. Zadeverao si me :p
Što se tixe praktixnosti...
Poslije fermentacije u keg, na co2, nakon karbonizacije (koliko dana treba) beergun.om u flase i to je to. Na odležavanje ili gdje već. Opet bolja opcija, i prakticnije po meni nego se zezati sa secerom. To je meni prakticnije i lakse.

Spageti radio sam ja to sa RIS.om koji ste pili ako se sjećaš u Foči. Samo je mlad bio.
A moje sve ture osim prvih par su tako usute. Ako stignu do flaša Big Grin
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Čuvanje piva u bocama
(03.06.2017, 10:22 )elektropionir Wrote:
(03.06.2017, 01:43 )mange_tout! Wrote:
(02.06.2017, 10:27 )elektropionir Wrote: Koja neka? I zašto?

Iz praktičnih razloga. Pa eto, ris ne bih nikada u kegu držao. Treba mu nekoliko mjeseci, pa i godina da nadođe. Kada bih ga stavio u keg, zauzet bi taj keg duže vremena bio. Zato ris, neki dubbel, tripel, strong ale...uvijek u boce, i na odležavanje.
Mislio sam da ima neki razlog, jer ga ja nisam našao. Zadeverao si me :p
Što se tixe praktixnosti...
Poslije fermentacije u keg, na co2, nakon karbonizacije (koliko dana treba) beergun.om u flase i to je to. Na odležavanje ili gdje već. Opet bolja opcija, i prakticnije po meni nego se zezati sa secerom. To je meni prakticnije i lakse.

Spageti radio sam ja to sa RIS.om koji ste pili ako se sjećaš u Foči. Samo je mlad bio.
A moje sve ture osim prvih par su tako usute. Ako stignu do flaša Big Grin

Da, tako i ja mislim. Karbonizacija u kegu, beergun u boce i odležavanje. Vrijedi za sva piva koja moraju odležati.
Find Odgovori
radobolja Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 236
Joined: Jul 2013
Reputation: 1 Location: Mostar
RE: Čuvanje piva u bocama
This post was last modified: 03.06.2017, 03:20 by radobolja.
(02.06.2017, 10:01 )mange_tout! Wrote:
(02.06.2017, 09:35 )elektropionir Wrote: Ja sam flasirao i flasiram beergun.om i po meni nema niti treba biti razlike.
Bolja mi je opcija, jer u kegu mogu nastimati co2 po potrebi, a u flasama bude kako bude.

Adnan je mislim uzeo kineski, a ne sjećam se da je rekao kako radi. Danny i ja samo uzeli blicmanov popola.
Beerokrata, kod mene je gun trenutno, pa ako želiš probati kako radi i sl. bujrum. Spageti nam je daleko Sad

Nisam ja, nego @radobolja. a neka piva ne mogu keg, pa ih valja u boce. ne znam je li @radobolja koristio.
Tako je, kupio sam kinesku verziju beergun-a. Imao sam malo problema dok sam podesio gumice da ne pušta co2 na stranu, poslije je bilo ok.
Ja sam dvije pive pretakao u flaše sa beergun-om, jedan belgijanac i jedna apa. Belgijanac mi je bio slabije karboniziran, vjerujem da je bio u kegu slabije karboniziran pa je takav prenešen u boce, apa je bila ok.
Jednu bocu tog belgijskog smo popili u Visokom dan prije druženja, pIvo, Mange, Goca, Anes i ja, bila je ok nakon nekoliko mjeseci u boci. ... samo malo manje karbonizirano.
Find Odgovori
Beerokrata Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 165
Joined: Mar 2015
Reputation: 0 Location: Pale
RE: Čuvanje piva u bocama
This post was last modified: 05.06.2017, 06:37 by Beerokrata.
(02.06.2017, 09:35 )elektropionir Wrote: Ja sam flasirao i flasiram beergun.om i po meni nema niti treba biti razlike.
Bolja mi je opcija, jer u kegu mogu nastimati co2 po potrebi, a u flasama bude kako bude.

Adnan je mislim uzeo kineski, a ne sjećam se da je rekao kako radi. Danny i ja samo uzeli blicmanov popola.
Beerokrata, kod mene je gun trenutno, pa ako želiš probati kako radi i sl. bujrum. Spageti nam je daleko Sad
Rado bih probao jer razmišljam o kupovini beerguna ili cp bottle fillera. Javim ti se kad budem spreman za flaširanje.
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: Čuvanje piva u bocama
(04.06.2017, 01:27 )Beerokrata Wrote:
(02.06.2017, 09:35 )elektropionir Wrote: Ja sam flasirao i flasiram beergun.om i po meni nema niti treba biti razlike.
Bolja mi je opcija, jer u kegu mogu nastimati co2 po potrebi, a u flasama bude kako bude.

Adnan je mislim uzeo kineski, a ne sjećam se da je rekao kako radi. Danny i ja samo uzeli blicmanov popola.
Beerokrata, kod mene je gun trenutno, pa ako želiš probati kako radi i sl. bujrum. Spageti nam je daleko Sad
Rado bih probao jer razmišljam o kupovini beerguna ili cpc fillera. Javim ti se kad budem spreman za flaširanje.
Javi se kada god
:thumbsup:
Find Odgovori
radobolja Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 236
Joined: Jul 2013
Reputation: 1 Location: Mostar
RE: Čuvanje piva u bocama
@Beerokrata ako razmisljas o kupnji kineskog rado cu ti moj ustupiti na probu. Samo javi

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Find Odgovori
Beerokrata Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 165
Joined: Mar 2015
Reputation: 0 Location: Pale
RE: Čuvanje piva u bocama
This post was last modified: 05.06.2017, 06:39 by Beerokrata.
(04.06.2017, 08:41 )radobolja Wrote: @Beerokrata ako razmisljas o kupnji kineskog rado cu ti moj ustupiti na probu. Samo javi

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Razmišljao sam o nekoj varijanti za pretakanje iz kega u flaše. Nisam još uvijek siguran šta bih odabrao, kineski ili ne, beergun ili couonter pressure bottle filler. Evo možda dobre teme za sve koji su u dilemi koju varijantu da odaberu. @radobolja hvala u svakom slučaju.
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: Čuvanje piva u bocama
Evo ukaza mi se upravo članak na brulosophy gdje autor radi test piva usutih iz kega sa picknick tap.om i beergun.om.

http://brulosophy.com/2017/06/05/flushin...t-results/

Zanimljiv članak i rezultati. Čitajući, palo mi je na pamet najjeftinija varijanta presipanja, a to je usuti picknick tap.om i imati "pipu" za CO2 koju bi koristili za ubacivanje co2 prije sipanja i poslije sipanja kao i beergun.om.
Uglavnom, za neko kraće držanje u flašama može i picknick tap u svakom slučaju
burence
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools