Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Čuvanje piva u bocama
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Čuvanje piva u bocama
ja nisam znao ni da ovo moze. znaci, pustis pivu da se karbonizira u keg-u, i onda ga pretocis u flase?

sta su prednosti u odnosu na flasiranje odmah? nema peglanja sa secerom, moze se brze karbonizirati??
WWW Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: Čuvanje piva u bocama
(05.06.2017, 02:36 )zlimfur Wrote: ja nisam znao ni da ovo moze. znaci, pustis pivu da se karbonizira u keg-u, i onda ga pretocis u flase?

sta su prednosti u odnosu na flasiranje odmah? nema peglanja sa secerom, moze se brze karbonizirati??

aham Big Grin
Brža karbonizacija i tačnija, lakše kegirati iz fermentora...
Kako kome više odgovara u svakom slučaju.
Find Odgovori
Beerokrata Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 165
Joined: Mar 2015
Reputation: 0 Location: Pale
RE: Čuvanje piva u bocama
This post was last modified: 05.06.2017, 05:20 by Beerokrata.
(05.06.2017, 02:13 )elektropionir Wrote: Evo ukaza mi se upravo članak na brulosophy gdje autor radi test piva usutih iz kega sa picknick tap.om i beergun.om.

http://brulosophy.com/2017/06/05/flushin...t-results/

Zanimljiv članak i rezultati. Čitajući, palo mi je na pamet najjeftinija varijanta presipanja, a to je usuti picknick tap.om i imati "pipu" za CO2 koju bi koristili za ubacivanje co2 prije sipanja i poslije sipanja kao i beergun.om.
Uglavnom, za neko kraće držanje u flašama može i picknick tap u svakom slučaju
burence
Nešto slično sam čitao na homebrewtalk.Neki se kunu da može i tako i ne pada im na pamet da presipaju na drugi način. Naravno, potrebno je što više ohladiti pivo. Iskreno, nisam uvjeren da je kvlitet pretočenog piva isti kao sa CP bottle filerom ili beer gunom (kao što si napomenuo, možda na kraći period) , ali ukoliko bi se to sve posložilo kako treba...ko zna.
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: Čuvanje piva u bocama
@Beerokrata
Sinoć sam probao pive koje ste flaširali beergun.om i bile su odlično karbonizirane, pjena na mjestu, lacing.a također...
Dobar ste posao uradili Big Grin
Find Odgovori
Beerokrata Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 165
Joined: Mar 2015
Reputation: 0 Location: Pale
RE: Čuvanje piva u bocama
Super je poslužio beer gun, prava stvar. Mi smo poručili cp bottle filer. Kakva je aroma, ukus, gorčina?
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools