Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Zadnji nabavljeni komad opreme
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
Ne vidim dobro iz ovog ugla, ali mi djeluje da je to manomentar za aparate za varenje, koji mjeri protok co2. Nisam siguran da ce ti odgovarati za kegiranje.
Find Odgovori
spajder76 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 712
Joined: May 2013
Reputation: 1 Location: doboj
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
(29.07.2017, 08:36 )svestenik Wrote: Ne vidim dobro iz ovog ugla, ali mi djeluje da je to manomentar za aparate za varenje, koji mjeri protok co2. Nisam siguran da ce ti odgovarati za kegiranje.

Ne vidim razlog što nebi moglo.Imaš pokazivač pritiska u boci i pokazivač protoka...a to imaš i na manometru specijalno za tocionike
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
Zbog skale na manometrima. Zato i kazem, ne vidi se dobro iz ovog ugla, ali ako nema skale za niske pritiske, slaba korist.
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
(29.07.2017, 08:58 )spajder76 Wrote:
(29.07.2017, 08:36 )svestenik Wrote: Ne vidim dobro iz ovog ugla, ali mi djeluje da je to manomentar za aparate za varenje, koji mjeri protok co2. Nisam siguran da ce ti odgovarati za kegiranje.

Ne vidim razlog što nebi moglo.Imaš pokazivač pritiska u boci i pokazivač protoka...a to imaš i na manometru specijalno za tocionike
Nas ne zanima protok nego pritisak u barima na izlazu?
WWW Find Odgovori
bhgr1 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 410
Joined: Apr 2015
Reputation: 2 Location: Gračanica
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
Jeste protok u litrima, ali sam nasao skalu za konverziju:

11 liters per min. = 10psi
14 liters per min. = 20psi
18.5 liters per min. = 30psi
Nothing ever tasted better than a cold beer on a beautiful afternoon with nothing to look forward to than more of the same.
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
(29.07.2017, 10:44 )bhgr1 Wrote: Jeste protok u litrima, ali sam nasao skalu za konverziju:

11 liters per min. = 10psi
14 liters per min. = 20psi
18.5 liters per min. = 30psi
Pa ako je pouzdana racunica onda ok. Znam da neki ljudi i tako koriste, ipak ja vise vjerujem u manometar sa barima. Sta sada, ako nisi mogao nabaviti orginalni posluzice i to.
WWW Find Odgovori
bhgr1 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 410
Joined: Apr 2015
Reputation: 2 Location: Gračanica
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
This post was last modified: 31.07.2017, 09:50 by bhgr1.
(29.07.2017, 11:28 )danny_boy Wrote: Pa ako je pouzdana racunica onda ok. Znam da neki ljudi i tako koriste, ipak ja vise vjerujem u manometar sa barima. Sta sada, ako nisi mogao nabaviti orginalni posluzice i to.

Ono sto sam nasao na ovu temu je na:

http://www.homebrewtalk.com/showpost.php...stcount=18

Quote:the gauge is mislabeled. A gauge cannot measure flow- it has a spring in it which reacts to pressure, not volume- a flow meter is entirely different. Psi is pressure, flow rate is dependent on the psi you are dispensing at, atmospheric pressure, hose size, tank volume- all those things. If you want to know cfm, liters per minute- any rate of volume per time- you need a flow meter. Or you can do what i did, as suggested to me to me aj delange. http://www.homebrewtalk.com/f128/flow-rate-o2-293744/ Take a two liter bottle of water and fill it with two liters of water and hold it upside down in a bucket of water so the water stays in. stick your hose up into the water and turn your gas on and time how long it takes for the gas to displace the 2 l of water in the bottle. This will give you a rough idea of your flow- but it is not exact, since the next time you measure you will have less gas in your tank. you will be in the ballpark, even though the settings on your regulator may not change. That is why there is no conversion, and why that gauge is definitely not measuring volume per time.

Ovaj regulator koji sam kupio je nov, iz firme koja se bavi dustrribucijom gasova, made in EU, pa kontam uganjacu ga nekako....
Da kupim nesto na pik-u ili od kineza nit' imam garancije niti bilo kakve pomoci. Od ovih lokalnih likova to ipak mogu dobiti ako nesto ne bude islo kako treba.
Nothing ever tasted better than a cold beer on a beautiful afternoon with nothing to look forward to than more of the same.
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
Dobio sam skrinju mufte/džaba 410 l,,
ocistio sredio i danas istestiro-radi odlicno.
Spojena preko sct-a.

Zanima me da li treba na nesto obratiti paznju,da li ima potrebe unutra ugraditi ventilator?
il je ok samo sondu staviti u sredinu?


Attached Files Thumbnail(s)
   
Find Odgovori
lakosta88 Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 276
Joined: Oct 2016
Reputation: 0 Location: sarajevo
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
This post was last modified: 02.08.2017, 04:30 by lakosta88.
ja sam spojio ventilator zajedno sa sijalicom za dogrijavanje. sijalica dobro grije ali toplota je sva oko nje pa nije bas efikasno.
sondu zalijepi na fermentor i izoluj nekako da kupi sto vise temperaturu samog piva.
Beer is not the answer. Beer is the question. "Yes" is the answer.
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
(02.08.2017, 04:28 )lakosta88 Wrote: ja sam spojio ventilator zajedno sa sijalicom za dogrijavanje. sijalica dobro grije ali toplota je sva oko nje pa nije bas efikasno.
sondu zalijepi na fermentor i izoluj nekako da kupi sto vise temperaturu samog piva.
ok hvala, i ja cu odraditi isto na izlaz za grijanje cu spojiti sijalicu onu od 100 wati za terarije, a uz nju kad se ona pali vezati i ventilator.A na hlađenju i nije problem -mislim
da ce se brzo izjednaciti temperatura u fermnetatoru i u skrinji gdje ce sonda biti.

A kako radi ventilator u vlaznim uslovima u skrinji, kakv si ubacio?kvaril se?
Find Odgovori
lakosta88 Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 276
Joined: Oct 2016
Reputation: 0 Location: sarajevo
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
Ja sam imao srecu da nabavim bas dobre ventilatore u metalnim kucistim i nemam problema. Ne kvare se. Al mislim da bilo kakav moze posluziti. Jer nema tu neke vlage puno. Mislim da na niskim temperaturama ima ali na 18 ili na koliko vec fermentira pivo vlaga je minimalna.
Beer is not the answer. Beer is the question. "Yes" is the answer.
Find Odgovori
zlimfur Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,328
Joined: May 2014
Reputation: 7 Location: Srebrenik, BiH
RE: Zadnji nabavljeni komad opreme
adi, vidi kako je ovaj covo sredio:

http://www.homebrewtalk.com/showthread.php?t=301204
WWW Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 67 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools