Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


PUB
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
AW: RE: PUB
(30.05.2013, 08:20 )pivska mušica Wrote: Evo i par kupljenih. S lijeve strane i natočeno u čašu Dębowe Mocne Piwo (Hrastovo jako pivo) 7%. Poprilicno poznato poljsko pivo. A s desne strane neko čudo od 10% ABV u limenci od 1l. Naravno to necu sad piti, jer ako ga otvorim moram sve popiti, a to ne bi otislo na dobro Smile Ovo Dębowe je solidno pivo, ali ljepša mu je etiketa nego što je ono samo. http://db.tt/YEI9QQ5S

ovaj Faxe sam vidjao,ja mislio nesto skandinavsko...kad ono...
Poljska u mome srcu - uzivaj.
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: PUB
@ale ale
dobro si konto, jeste skandinavsko. vidisda iznad glave Viking apise "faxe brewery Denmark"

@pivska
uzivas frajeru, ako i treba tako
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
AW: PUB
do meneee...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: PUB
Da, da skandinavsko je... Danas probano desetak piva, nisam sve slikao. Uglavnom opet to kneževsko pivo, samo pšenično. Solidno, ali ništa da obara s nogu. Medjutim pred kraj dana naletimo na jednu radnju gdje se prodaje samo domaći med i domaće pivo. Smile znači mala domaćinska razna piva iz registrovanih domaćinstava i mikro pivnica. Koliko god sam bio sretan sto smo naisli na tako nesto, toliko mi je bilo zao sto od svih tih piva mogu odabrati samo nekoliko jer smo bili pjeske s puno stvari. Ne lazem, pola sata sam odlucivao koje cu uzeti. Na kraju sam odlucio uzeti ovo zanimljivo pivo koje se zove Zadyma. U prevodu u bosni ima savršena riječ kako mi reče žena, a to je 'belaj' ili 'lom' u smislu kafanske tuče Big Grin imaju 5 piva - medno, marzen, psenicno, lagani svijetli lager i jaki svijetli lager. Ja sam odabrao medno i marzen. Kao sto vidite na etiketama ne razlikuju se, samo gore na malom papiricu na grlicu boce pise koje je pivo u pitanju. Uzorci koje sam probao na licu mjesta su fantasticni, pravo domaće pivo punog okusa, pošteno zahmeljeno, nepasterizirano. Oba piva su beton. Ne mislim ih otvarati nego ih nosim kuci, pa polako da ih popijem i odgustam.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: PUB
Zaboravih linkove. Knezevsko http://db.tt/AM79wUYU i to Zadyma http://db.tt/gKRwnjzZ
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: PUB
A zaboravih jos jednu zanimljivu stvar. Koliko je ovdje pivo uobičajeno i koliko obični, prosječni ljudi poznaju pivo dokazuju reklame za pivo na tv-u gdje na primjer kaže 'ukomljavano na nižim temperaturama, za osvježavajući, suhi finiš' ili 'duplo zahmeljeno žateckim hmeljom' (žatec = saaz) ili ili 'pivo sa tri vrste specijalnih sladova' ili 'duže kuhano za puniji i sladji okus'.... Fakat me iznenadio ovakav marketing, jer bi kod nas to bilo neizvodivo jer niko ne bi kontao o cemu se radi... Eto, zivili, javim se opet s novim pivima Big Grin
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: PUB
Kakav lacing!!!!! http://db.tt/9ZKOvGaL
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: PUB
(02.06.2013, 07:11 )pivska mušica Wrote: Kakav lacing!!!!! http://db.tt/9ZKOvGaL
fenomenalno izgleda. o kojem pivu se radi
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: PUB
Pivo se zove Szczun i radi se o AIPA iz jedne jako dobre poljske mikro pivare. Kad se vratim kuci postavit cu dosta slika i dojmova. Do danas sam probao oko 40-ak vrhunskih craft piva i mnogo jako dobrih komercijalnih a u planu imamo još dosta pub-ova i pivnica. Super stvar su ovi tasteri gdje narucis desetak raznih piva po 1dcl a onda skontas sta zapravo hoces da pijes. U vecini pubova imaju table na kojima je napisano sta se taj dan toci sa svim mogucim podacima o svakom pivu (Stil, ABV, IBU, sastojci itd...) Uskoro opsirnije Smile
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: PUB
I jos jednom samo da se izvinem jer ne odgovaram na postove i privatne poruke, cim se vratim sve cu nadoknaditi. A ti mango pazi na forum dok me nema Big Grin hmeljmali
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: PUB
(02.06.2013, 09:15 )pivska mušica Wrote: Pivo se zove Szczun i radi se o AIPA iz jedne jako dobre poljske mikro pivare. Kad se vratim kuci postavit cu dosta slika i dojmova. Do danas sam probao oko 40-ak vrhunskih craft piva i mnogo jako dobrih komercijalnih a u planu imamo još dosta pub-ova i pivnica. Super stvar su ovi tasteri gdje narucis desetak raznih piva po 1dcl a onda skontas sta zapravo hoces da pijes. U vecini pubova imaju table na kojima je napisano sta se taj dan toci sa svim mogucim podacima o svakom pivu (Stil, ABV, IBU, sastojci itd...) Uskoro opsirnije Smile

ja ja isto kao i kod nas Smile

nadam se opširnom izvještaju beer

(02.06.2013, 09:20 )pivska mušica Wrote: I jos jednom samo da se izvinem jer ne odgovaram na postove i privatne poruke, cim se vratim sve cu nadoknaditi. A ti mango pazi na forum dok me nema Big Grin hmeljmali

sve je pod kontrolom beer samo ćemo malo anarhije zavesti Big Grin
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: PUB
Musice u kom si ti to mjestu/gradu? Zapisuj gdje, sta i kako da mozemo i mi ucenici otici na poklonicko putovanje Smile
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 24 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools