Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Etikete
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: Etikete
Ovo izgleda vrhunski! Svaka cast majstore!
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Etikete
pitanje za rodneya - kakav papir i kakav print preporučuješ za ove etikete i koju metodu ljepljenja? mi radimo inače s mlijekom i to je super, međutim ja bih volio onaj tanji, malo masniji papir... ne znam gdje i kako da to odradim i je li to skupo previše...
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Etikete
(23.02.2014, 07:04 )pivska mušica Wrote: pitanje za rodneya - kakav papir i kakav print preporučuješ za ove etikete i koju metodu ljepljenja? mi radimo inače s mlijekom i to je super, međutim ja bih volio onaj tanji, malo masniji papir... ne znam gdje i kako da to odradim i je li to skupo previše...

Kakvo sad mlijeko? Tongue Svaki dan me zbunjujete tim improvizacijama.

Ja printam na gloss samoljepljivi papir. Otiđi u fotokopirnicu/manju štampariju i pitaj imaju li kakav gloss samoljepljivi. Pogledaj i vidi jel ti ok.

Ako imaju digitalnu mašinu (ili bolji printer) ne vjerujem da će ti uzeti puno para za 100-200 komada (ili koliko si već mislio).

Pošto tamo imaju i nož, daj im da ti i izrežu.

Kad ih budeš skidao, stavi samo flaše u vruću vodu 5-10 minuta i to je to.
Find Odgovori
antares Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 165
Joined: Jul 2013
Reputation: 0 Location: Trbovlje
RE: Etikete
(25.02.2014, 08:16 )Rodney Wrote:
(23.02.2014, 07:04 )pivska mušica Wrote: pitanje za rodneya - kakav papir i kakav print preporučuješ za ove etikete i koju metodu ljepljenja? mi radimo inače s mlijekom i to je super, međutim ja bih volio onaj tanji, malo masniji papir... ne znam gdje i kako da to odradim i je li to skupo previše...

Kakvo sad mlijeko? Tongue Svaki dan me zbunjujete tim improvizacijama.

Ja printam na gloss samoljepljivi papir. Otiđi u fotokopirnicu/manju štampariju i pitaj imaju li kakav gloss samoljepljivi. Pogledaj i vidi jel ti ok.

Ako imaju digitalnu mašinu (ili bolji printer) ne vjerujem da će ti uzeti puno para za 100-200 komada (ili koliko si već mislio).

Pošto tamo imaju i nož, daj im da ti i izrežu.

Kad ih budeš skidao, stavi samo flaše u vruću vodu 5-10 minuta i to je to.

Ja etikete printam na obični bjeli A3 format laserskim printerom, izrežem giljotinom ili škarama, ako je okrugla i zaljepim mljekom. Nemaš poslje frke oko skidanja, ne treba ti vruča voda. Ja svaku flašu, kada se popije odmah očistim iznutra i izvana i stavim polovni čep, tek toliko, da ne ulazi prašina. Onda flaše samo steriliziram prije pretakanja, ocjedim na drvetu i natočim pivo.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Etikete
mlijeko je zakon. ali ono masnije 3,2% Big Grin

uglavnom, to je stara fora i ja ne znam home brewera da nije etikete mlijekom lijepio. skida se jako jednostavno, odmah otpusti, a drži nevjerovatno jako....
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Etikete
(25.02.2014, 01:12 )pivska mušica Wrote: mlijeko je zakon. ali ono masnije 3,2% Big Grin

uglavnom, to je stara fora i ja ne znam home brewera da nije etikete mlijekom lijepio. skida se jako jednostavno, odmah otpusti, a drži nevjerovatno jako....

Ama daj mi recept Smile

Bit ću glavni međ švedima kad im objasnim Tongue
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Etikete


samo ovaj lik previše mlijeka stavlja, ja koristim kist tanki i baš, baš tanak sloj mlijeka stavim. drži nevjerovatno, odmah se primi, a skida se jako jednostavno...

Zivjeli
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Etikete
(25.02.2014, 03:03 )pivska mušica Wrote: samo ovaj lik previše mlijeka stavlja, ja koristim kist tanki i baš, baš tanak sloj mlijeka stavim. drži nevjerovatno, odmah se primi, a skida se jako jednostavno...

Zivjeli


Genijalno!

beer
Find Odgovori
civi Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 53
Joined: Nov 2013
Reputation: 0 Location: Beograd
RE: Etikete
Verovatno koristi mleko od 1,5% mm Tongue burence
Find Odgovori
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
RE: Etikete
This post was last modified: 26.02.2014, 09:24 by Vuk.
Evo moje etikete koja je trebala za lager koji je propao.
[Image: uuh0.jpg]

Iskoristiću je za novu turu. Inače, i ja sam štampao u štampariji na A4 samolepljivi papir jer sam sa njima preklapao neke dugove pa me nije ništa koštalo. Imam u firmi i laserski kolorac, ali u štampariju odnesem jer oni imaju kater pa brže i ljepše isjeku etikete. Ono što mene zanima je sječenje drugih oblika osim pravougaonih. Volio bih napraviti ovalnu etiketu, ali u ovoj štampariji nemaju mogućnost da to odrade, pa me zanima je li ko od vas sjekao ovalne ili neke druge oblike i koliko to košta?
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Etikete
(26.02.2014, 09:22 )Uzvrnd Wrote: Evo moje etikete koja je trebala za lager koji je propao.
[Image: uuh0.jpg]

Iskoristiću je za novu turu. Inače, i ja sam štampao u štampariji na A4 samolepljivi papir jer sam sa njima preklapao neke dugove pa me nije ništa koštalo. Imam u firmi i laserski kolorac, ali u štampariju odnesem jer oni imaju kater pa brže i ljepše isjeku etikete. Ono što mene zanima je sječenje drugih oblika osim pravougaonih. Volio bih napraviti ovalnu etiketu, ali u ovoj štampariji nemaju mogućnost da to odrade, pa me zanima je li ko od vas sjekao ovalne ili neke druge oblike i koliko to košta?

Ovalni ili bilo koji specijalni oblici zahtjevaju štancu za to. Izrada štance košta puno, ukoliko u štampariji nemaju već neku koja odgovara tebi.

Sem toga, radi se na specijalnoj mašini koju ne koriste mnoge štamparije.

U Švedskoj se s druge strane mogu kupiti etikete, koje su već odštancane i složene na A4 samoljepljivi papir.

Tako da jedino pitaš u knjižarama da nemaju slučajno etikete odštancane na A4 formatu.
Find Odgovori
attilasabli Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 62
Joined: Sep 2013
Reputation: 0 Location: Novi Sad
Re: RE: Nabavka slada iz BP
(05.02.2014, 11:36 )locky Wrote: Odlicno. Sve je islo u najboljem redu, nego sam se na trenutak osecao kao da prelazim drzavnu granicu kako su mi gledali u gepek i pre i posle...
Srecno!

(05.02.2014, 10:52 )dzionik Wrote: Kako je prošla nabavka?
Mi ćemo verovatno da odložimo za posle okupljanja u Beogradu za koje vidim da mnogi ne znaju.

Quote:Skup pivksih majstora - 23. februar!

Tražili smo pravo mesto za novo okupljanje pivskih majstora i našli: KC Grad, u nedelju 23. februara od 16 do 20 časova. Pomerili smo malo datum zbog raspoloživih termina, ali se nadamo da pivo do sada nije popijeno i da će ga biti još više za februar. Najavljena su nam vrhunska piva, tako da jedva čekamo.

Što se ulaza tiče:
- participacija je 300 dinara
- besplatno za pivare koji donesu svoje domaće pivo
- besplatno za devojke.

Za svaki ulaz, dobijaju se 2 degustacije jednog novog, vrhunskog kraft piva (neka ostane iznenađenje za sada) kao i neograničene degustacije domaćeg piva (dok traju zalihe...).

Širite informaciju dalje, da nas bude što više i da uživamo u vrhunskom pivu!

Datum:
Nedelja 23. februar od 16 do 20h
Mesto:
KC Grad, Braće Krsmanović 4, Beograd
sajt i mapa: http://www.gradbeograd.eu/info.php
Prostor je u samoj blizini autobuske i železničke stanice, jer smo želeli da bude što lakše onima koji dolaze van Beograda.

Dodatne informacije za kućne pivare:
Nema minimalne količine, ali je poželjno da svako ponese što više može. Molimo takođe kućne pivare da stave etikete na svoje flaše sa informacijama: vrsta piva, % alkohola, % ekstrakta (Plato), datum flaširanja i naravno ime pivskog majstora. Bilo bi poželjno da pivo bude već hladno kada ga budete doneli, mada ćemo ga dodatno hladiti i na licu mesta. Ako to već niste uradili, pošaljite nam mejl na info@majstorzapivo.com sa vrstom piva i planiranim količinama.

Vidimo se tamo....

Pitao sam ja, oko 30-40 eur je izrada tog kalupa/seciva za ovalne etikete, veliki je trosak.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 16 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools