Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Westvleteren 12 (XII)
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Westvleteren 12 (XII)
Valjda niko sretniji od mene ne bi bio kada bi mogao ovo pivo recenzirati. Nažalost, ostaje jedino da ganjam po internetu ljude koji su probali, da mi opričaju apsolutnu religijsku obavezu svakog pivopije.

Najmanja trapist pivovara na svijetu je stvorila čitav religijski kult oko svoga Quadrupela XII. Pivo se nigdje drugo na svijetu ne može kupiti, sem kod njih u njihovom klosteru. Da stvar bude gora, da bi se pojavili u klosteru potrebna je višemjesečna najava, i to sve pod uslovom da vam se uopšte neko javi na telefon. A i kada se jave, za što su šanse cijelih 1%, šanse da vam odobre da dođete i kupite par boca su još niže.

Broj je slijedeći, pa ako ko uspije, neka javi: +32 (0)70 210 045

Ako neko zna nekoga da je probao ovo pivo, neka nam opriča. Ako je vidio nekoga da pije ovo pivo, isto neka nam opriča.

Ukratko, jedina nedostižna želja je Westvleteren XII, kralj među pivama. Sa ocjenama od 100/100.

[Image: 618_348_westvleteren-12-review-the-rares...-world.jpg]
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
Da, i meni je on ostao jos da ga probam. Planiram za par godina put u Belgiju i nadam se da ce to pivo biti chekirano. Za sada preostaju jedino recenzije sa youtube. Ako nisi naletio na to na youtube neki tip je radio blind test koji se sastoji od probanja tri najpoznatija (najbolja) trapisticka piva. Pored ovog tu su jos Rochefort 10 i St. Bernard 12. I na njegovo iznenadjenje pobijedio je Rochefort 10. Mada, to je subjektivno i vjerujem da je westverleten pivo bez premca...
WWW Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Westvleteren 12 (XII)
(22.09.2014, 07:30 )danny_boy Wrote: Da, i meni je on ostao jos da ga probam. Planiram za par godina put u Belgiju i nadam se da ce to pivo biti chekirano. Za sada preostaju jedino recenzije sa youtube. Ako nisi naletio na to na youtube neki tip je radio blind test koji se sastoji od probanja tri najpoznatija (najbolja) trapisticka piva. Pored ovog tu su jos Rochefort 10 i St. Bernard 12. I na njegovo iznenadjenje pobijedio je Rochefort 10. Mada, to je subjektivno i vjerujem da je westverleten pivo bez premca...

Probao sam Desetku i Bernardovu Dvanaestku, ali eto, ovo je ostao nedosanjani san.

Ja nisam išao u Belgiju, ali su išli moji prijatelji. I znali smo sedmicama zvati na smjene, prije njihovog puta i nikada se niko nije javio. Ili je telefon beskrajno zvonio, ili je bio zauzet.

Jednom ih je prijatelj uhvatio, ali su ga iskulirali, i rekli mu da imaju narudžbe unaprijed par mjeseci, te da to ne ide tek tako bla bla bla, da se mora čekati na odobrenje iz klostera (obzirom da su oni zavjetovani na šutnju i potpunu izolaciju).

Nadam se da ćeš uspjeti ti barem. Otiđi pred kloster i plači dok ti ne daju kesu (kažu da se samo kesa može kupiti za 5 različitih boca i da košta oko 70 evra).
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
Dobro da sam papa ne mora aminovati kupovinu Big Grin
WWW Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
Westvleteren 12 (XII)
Kampovanje ispred Klosteru jer je kampovanje ispred Apple prodavnica za p...e.


Sent from my iPad using Tapatalk
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Westvleteren 12 (XII)
Mozel' klon?
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Westvleteren 12 (XII)
Kažu za te klonove da su daleko od originala. Čitao sam dosta po netu, i 100% ljudi koji su probali ovo pivo je složno da ne postoji odgovarajući ekvivalent na svijetu, niti bolje pivo.
Find Odgovori
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
Re: RE: Westvleteren 12 (XII)
(22.09.2014, 08:04 )AleksandarV Wrote: Kampovanje ispred Klosteru jer je kampovanje ispred Apple prodavnica za p...e.


Sent from my iPad using Tapatalk
Aj nek se neko raspita ima li ijedan hercegovac u tom klosteru da sredimo nešto Big Grin
Jedi, pij, veseli se, i na život poseri se!
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Westvleteren 12 (XII)
(23.09.2014, 10:00 )Pivdzija Wrote: Aj nek se neko raspita ima li ijedan hercegovac u tom klosteru da sredimo nešto Big Grin

Imam osjećaj, da nam ni hercegovac ne bi pomogao da se domognemo jedne boce Smile
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
Zar ne prodaju six pack? Malo je jedna.

Posmatranje vrenjače opušta.
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Westvleteren 12 (XII)
http://www.bieresgourmet.be/catalog/inde...296be4eae6

kaze jos 20 komada na lageru Smile)
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Westvleteren 12 (XII)
Pa i nije bas da ga je "tesko" nabaviti. Imaju ga shopovi u Belgiji, Italiji, Njem, cijena mu se krece oko 10-15 evra po boci. Pusten je i 6pack ali on je u USA oko 70 dolara ali dodju i dvije case. Istina je da se brzo rasproda ali moze se naci. Ko hoce i ima "zelju" Smile
Takodje je bio prosle godine u Hrvatskoj na Pivkan festivalu...
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools