Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


ebay i dostavjanje u BiH
p.Ivo Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 495
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Visoko
ebay i dostavjanje u BiH
Nemam pojma kako da počnem ovo jadikovanje ali u zadnje vrijeme sam primjetio da sve mane prodavača kako iz UK tako i iz Kine žele da šalu stvari u BiH ili ako šalju poštarina je puno skuplja. Ja sam non stop kupovao na ebay.co.uk ali sada sve više stvari kupujem na banggood.com jer mi je puno jeftinije a pošto sam se malo zarovio po toj stranici našao sam interesantnih stvari za kupiti iz pivarstva.
Jedne prilike sam tri puta kupovao a kinez mi vraćao pare i nije htio da mi dostavi u BiH da bi @pivska mušica isti kupio iz Poljske a mislim da mu je došlo u roku od 10 dana ako ne i manje.
Izgleda da smo postali prava BANANA STATE!!! Izvinite al sam se baš iživcirao  i mislim da je do naše pošte , jer samo mi još treba da ne mogu dostaviti kvasac ili hmelj pa da se ubijem !
Kakva su vaša iskustva sa poštarina na ebay.com ili co.uk ili sa drugim stranicama ???
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: ebay i dostavjanje u BiH
Dosta stvari uopšte ne šalju u BiH. Pa se moraš pravo pomučiti da sve skupiš. Isporuka je duga čak i iz Engleske. Opet su problem i kartice. Ako nije vezana za račun, namučiš se dok ti vrate novac. A onda na to dođe naša pošta koja te samo obavijesti da imaš pošiljku. Bez uručenja na vrata. Dobra je stvar što imaš izračun poštarine. Loše jer sve iz Amerike plaćaš 15-tak $ . Pogledaću Banggood.

Sent from my ZTE Blade V6 using Tapatalk
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: ebay i dostavjanje u BiH
Ja nisam imao nikakvih problema. Ima par godina da nisam nista sebi u radnji kupio.
Jucer mi je dosao ruksak koji sam narucio prosle sedmice iz UK.a
Manje vise svake hefte nesto dodje Big Grin
A da nece da dostave u BiH to jos nisam vidio, mozda neke teže stvari sto je logicno.
Nedavno sam daljinski iz Amerike narucio (oko 60ak KM) i dosao je al' bez baterija, koje se ne smiju tako slati.
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: ebay i dostavjanje u BiH
(24.08.2016, 07:25 )elektropionir Wrote: Ja nisam imao nikakvih problema. Ima par godina da nisam nista sebi u radnji kupio.
Jucer mi je dosao ruksak koji sam narucio prosle sedmice iz UK.a
Manje vise svake hefte nesto dodje Big Grin
A da nece da dostave u BiH to jos nisam vidio, mozda neke teže stvari sto je logicno.
Nedavno sam daljinski iz Amerike narucio (oko 60ak KM) i dosao je al' bez baterija, koje se ne smiju tako slati.

Isto tako i kod mene, a što se tiče kine nadjem skoro uvijek sa besplatnom dostavom.
WWW Find Odgovori
bostjanr Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 16
Joined: Nov 2014
Reputation: 0 Location: Maribor - Slovenija
RE: ebay i dostavjanje u BiH
Upotrebije borderlinx.com od DHL-a. Oni vam naprave virtualne adrese (njihovi lageri) na koje si saljete, onda oni to presalju vama. Ja tako radim iz usa...
Find Odgovori
elektropionir Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 949
Joined: Nov 2012
Reputation: 3 Location: rajvoSa
RE: ebay i dostavjanje u BiH
(24.08.2016, 09:07 )bostjanr Wrote: Upotrebije borderlinx.com od DHL-a. Oni vam naprave virtualne adrese (njihovi lageri) na koje si saljete, onda oni to presalju vama. Ja tako radim iz usa...

Nema nas na dostupnim zemljama Big Grin
Find Odgovori
p.Ivo Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 495
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Visoko
RE: ebay i dostavjanje u BiH
ma i ja kupujem 90 % stvari na internetu i sto bi rekao @elektropionir nisam otisao u radnju. nije se radilo o nicemu težem radilo se o dihtungu za pretis lonac cirka 50-100 grama i dostavljaju u hrvatsku ane u bih sto mi je bilo cudno , mogao sam kontaktirati prodavaca vjerovatno bi poslao . na kraju sam kupio sa banggood naravno čajna free post

evo @daneyy_boy mozda i tebe interesuje

http://www.banggood.com/32CM-Pressure-Co...36903.html

za fermentor Big Grin
Find Odgovori
ringostar19 Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 40
Joined: Oct 2014
Reputation: 2 Location: Banja Luka
RE: ebay i dostavjanje u BiH
Ja sam juče naručio Tettnanger hmelj. A stranica sa koje sam narucio je http://worcesterhopshop.co.uk/ Prvo sam se čuo preko maila sa Nikolasom u potpisu kao Nicky Smile . Ovo mi je odgovorio: Thanks for contacting us. We do ship to Bosnia and Herzegovina. Shipping up to 1kg would cost £8.35. If you wish to proceed with this, please confirm and I will send you a PayPal request. E sad, ja sam mu morao objasniti da se promjenilo pravilo kod nas vezano kupovini preko interneta tj., ako je nešto u vrijednosti od 50KM naplacuje se pored carine i špedicija i sto nekih da ne kazem sta... Smile On je meni posalo 500g, a sve me ukupno izaslo 51 KM, malo skuplje, ali cisto da vidim sta ce biti. Sada cu vidjeti iduce sedmice ili kada dodje paket, sta su ovi manijaci na carini uradili. Javim u svakom slučaju.
Find Odgovori
bosniamaj Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 359
Joined: Aug 2015
Reputation: 1 Location: Tesanj
RE: ebay i dostavjanje u BiH
(04.03.2017, 08:29 )ringostar19 Wrote: Ja sam juče naručio Tettnanger hmelj. A stranica sa koje sam narucio je http://worcesterhopshop.co.uk/ Prvo sam se čuo preko maila sa Nikolasom u potpisu kao Nicky Smile . Ovo mi je odgovorio: Thanks for contacting us. We do ship to Bosnia and Herzegovina. Shipping up to 1kg would cost £8.35. If you wish to proceed with this, please confirm and I will send you a PayPal request. E sad, ja sam mu morao objasniti da se promjenilo pravilo kod nas vezano kupovini preko interneta tj., ako je nešto u vrijednosti od 50KM naplacuje se pored carine i špedicija i sto nekih da ne kazem sta... Smile On je meni posalo 500g, a sve me ukupno izaslo 51 KM, malo skuplje, ali cisto da vidim sta ce biti. Sada cu vidjeti iduce sedmice ili kada dodje paket, sta su ovi manijaci na carini uradili. Javim u svakom slučaju.

Meni je stiglo oko 500g hmelja iz USA, preko USPS-a. Vrijednost je bila preko 50KM, otvarali su paket, ponovo zatvorili i naplatili samo pregled. Ni carinu, ni špreditera.

A pored toga, tvrde da je riješen problem sad Huh
Rise up this mornin',
Smiled with the risin' sun.
Find Odgovori
ringostar19 Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 40
Joined: Oct 2014
Reputation: 2 Location: Banja Luka
RE: ebay i dostavjanje u BiH
(11.03.2017, 07:32 )bosniamaj Wrote:
(04.03.2017, 08:29 )ringostar19 Wrote: Ja sam juče naručio Tettnanger hmelj. A stranica sa koje sam narucio je http://worcesterhopshop.co.uk/ Prvo sam se čuo preko maila sa Nikolasom u potpisu kao Nicky Smile . Ovo mi je odgovorio: Thanks for contacting us. We do ship to Bosnia and Herzegovina. Shipping up to 1kg would cost £8.35. If you wish to proceed with this, please confirm and I will send you a PayPal request. E sad, ja sam mu morao objasniti da se promjenilo pravilo kod nas vezano kupovini preko interneta tj., ako je nešto u vrijednosti od 50KM naplacuje se pored carine i špedicija i sto nekih da ne kazem sta... Smile On je meni posalo 500g, a sve me ukupno izaslo 51 KM, malo skuplje, ali cisto da vidim sta ce biti. Sada cu vidjeti iduce sedmice ili kada dodje paket, sta su ovi manijaci na carini uradili. Javim u svakom slučaju.

Meni je stiglo oko 500g hmelja iz USA, preko USPS-a. Vrijednost je bila preko 50KM, otvarali su paket, ponovo zatvorili i naplatili samo pregled. Ni carinu, ni špreditera.

A pored toga, tvrde da je riješen problem sad Huh

Stigao hmelj u subotu. Nisu nista naplatili, samo pregled paketa. beer Nista im ne vjerujem da je rijesen problem. Donose Pravilnike kako im se cefne.. AngryAngry
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools