Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Mokah (Southern Tier Brewing Company)
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
Mokah (Southern Tier Brewing Company)
American Double / Imperial Stout 11.20% ABV

Pozdrav pivskim djelatnicima. Malo me nije bilo ali sam uredno u svoj pivski zurnal biljezio interesantna piva koja planiram podijeliti s vama. S obzirom da je zima (a ona je stresla snjeg sa svoje kape, cekajuci voz za Brezu) sezona Stout-a, i s obzirom da najvise na svijetu volim kafu, najvise sam se bavio “istrazivanjem” (terenski poso) cokoladno-kafenih staut-a. Neobican stil dezertnog piva koji kada je u Imperial formi vise lici Portu, koji postaje sve popularniji i koji izlazi najvise upravo sada u zimskom periodu.

[Image: southern_tier_mokah.jpg?w=470]

Mokah je pomalo ekstreman i za sam Russian Imperial Stout stil (vise Barley Wine, jak na ukusu i alkoholu, teskog tijela). Radi se o miksu 2 piva iz njihove (Southern Tier) Blackwater serije: Jahva (kafeni Imperial Stout) 10.40 ABV & Choklat (cokoladni Imperial Stout) 10% ABV, o kojima ce biti vise rijeci u nekim od narednih postova.

Na samoj boci stoji: “11.40% abv - 27 plato - Imperial Stout Brewed with Coffee & Chocolate, 2-row pale malt - 2-row barley - caramel, chocolate & black malts - roasted barley barley flakes - Jamaican roasted coffee - bittersweet Belgian chocolate - chinook, willamette, cascade & columbus hops.”

Fantasticno pivo za lagano ispijanja na hladnom vremenu. Gustocom je prava tecna cokolada (ko spanska topla cokolada koja je jako gusta i puna cokolade) sa podlogom kafe iza cega dolaze ukusi suhog voca. Laicki receno, kao da uzmes komad Sacher (Zaher) torte, dupli espresso, suhe sljive i smokve (ili jos bolje kompot od istih) i rakijicu sa strane. Kad se svi ti ukusi spoje dobije se manje-vise ukus Mokah. Apsolutna preporuka.

Boca od 6.6 dl se moze nabaviti za oko $9 u svakoj boljoj prodavnici pica. Ako se neko kojim slucajem nalazi u Atlanti predlazem Growler Town/Hop City (1000 Marietta St) gdje se pivo moze isprobati i ponjeti kuci u vrcu od 1 & 1.75l.

[Image: growlertown580x300.jpg]

Ako se vec tu nadete predlazem pivnicu i restoran (prva zgrada s ljeve strane) 5 Season gdje se pravi i toci izvanredno domace pivo.



Takoder Terminal West (nekih 200 metara niz ulicu s desne strane) gdje se svira vrhunska muzika i prodaje dobro pivo. Prosle nedelje su bili Bosnian Rainbows koje sam odgledao uz odlicni Secret Stache Stout.



Veliki pozdrav svima
Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: Mokah (Southern Tier Brewing Company)
Zakon Big Grin Samo tako nastavi...
Find Odgovori
sarajevskopivo Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 361
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Chicago, USA
RE: Mokah (Southern Tier Brewing Company)
Dobro dosao nazad. Smile
Keg 1: Orange/coriander
Keg 2: Chocolate Milk Stout
Keg 3: Torpedo IPA
Fermentor 1: ESB
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Mokah (Southern Tier Brewing Company)
Blagodarim.
Ma tu sam drug, nego me safatala kuca-poso, poso-kuca opcija Smile. Znas i sam.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Mokah (Southern Tier Brewing Company)
gosn shunj drago mi je da si opet tu Smile što se ovog piva tiče, prema opisu, mislim da nema greške. živio Zivjeli
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Mokah (Southern Tier Brewing Company)
i zaboravih reći da mi je jako čudno da i ti sam ne uđeš u home brewing
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Mokah (Southern Tier Brewing Company)
This post was last modified: 21.02.2013, 06:57 by Shunj.
Blagodarim musice.
Planiram ja to vec duze. Pronaso sam i odlicnu prodavnicu, Brew Depot (http://beernecessities.com/), koja prodaje sve zivo za to. Trebam se seliti ovo ljeto pa planiram skontat prostor i zadat se.
Pomalo se i obrazujem u vezi trzista, razgovaram s ljudima koji su u tom biznisu.
Industrija koja se razvija nevjerovatnom brzinom. Npr., trenutno je u Americi oko 1, 500 zahtjeva za otvaranje pivnice na cekanju. Poceli su se otvarati sve vise radnje gdje se toci pivo za ponjeti kuci.
I tako, s par drugara se tu nesto planira, mulja, petlja.

PS
Imam na lageru 2 boce Stone Vertical Epic (zadnje dvije u drzavi Georgiji ako je vjerovati mom prodavcu) iz zadnje serije tog piva. Mislim da ce ti biti jako interesantno. Budem piso kad otvorim, sto ce biti krajem nedelje sigurno.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Mokah (Southern Tier Brewing Company)
samo naprijed! jel planiraš komercijalno to raditi ili samo kao hobi?
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Mokah (Southern Tier Brewing Company)
Poceti ko hobi a gledati ako se na neki nacin moze nesto napraviti od toga.
Drzim se one, "Ako radis ono sto volis ne radis ni jedan dan u zivotu" Wink.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools