Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


STC 1000
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
STC 1000
This post was last modified: 18.05.2018, 10:22 by Vuk.
Stigao juče kontroler pa sam se danas dao u posao da ga pripremim za upotrebu. Prvo su se pojavili problemi sa ožičavanjem jer šema na samom uređaju nije baš dobra. Poslije sam izguglao da nisam jedini koji je imao taj problem. Kad sam našao šemu, otišao sam u servis i gledao šta bi moglo poslužiti kao kućište i mislim da sam našao sjajno rješenje - kućište od pokvarenog aparata za krvni pritisak. Tu sam imao malo probelma sa živom ali sam i to riješio, uspio sam je sačuvati da se ne razleti po servisu.
Onda je došlo na red bušenje i sječenje rupa za kontroler, dvije utičnice i po Denijevoj ideji lampice za signalizaciju režima rada.
Sve sam to povezao i proradilo je i onda kad sam sve slagao u kućište i nešto drkao što ne treba, napravio sam kratak spoj i stradao je relej od hlađenja.
Sad moram ganjati drugi kontroler ali kad stigne samo ga treba ubaciti u ležište. Evo par sličica.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Find Odgovori
mirren Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 76
Joined: Nov 2017
Reputation: 0 Location: Tuzla
RE: STC 1000
Vuče, i ja sam vec narucio STC, pa me interesuje od cega ti je ova kutija i zbog cega si napravio pozadi ovaj konektor za kabal od racunara/monitora?
Find Odgovori
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
RE: STC 1000
This post was last modified: 19.05.2018, 04:51 by Vuk.
(19.05.2018, 10:37 )mirren Wrote: Vuče, i ja sam vec narucio STC, pa me interesuje od cega ti je ova kutija i zbog cega si napravio pozadi ovaj konektor za kabal od racunara/monitora?
Piše gore da je kućište od aparata za krvni pritisak sa živinim stubom. A konektor je da se povežem na 220V da ne mora da visi kabal. Može se i bez toga naravno, ali me Deni izazvao da ovo upicanim, i on je uklopio u neko kućište i planira da doda signalne lampice pa rekoh da se i ja malo pozabavim detaljima Smile

A i riješio sam danas relej od hlađenja, otišao do RTV mehaničara i završio relej za par piva Smile. Sad sve radi


Attached Files Thumbnail(s)
   
Find Odgovori
mirren Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 76
Joined: Nov 2017
Reputation: 0 Location: Tuzla
RE: STC 1000
Dobro si upicanio. Zivio.
Find Odgovori
mirren Offline
1.030 OG, 2,93% ABV
***

Posts: 76
Joined: Nov 2017
Reputation: 0 Location: Tuzla
RE: STC 1000
Pozdrav, pivari. Koliku nastimate onu F2 opciju, koliki mu raspon ostavite? Ja sam nastimao 1,5 jer mi je prejaka skrinja i ne mogu je smanjit, pa kad pocne hladit ako joj ne ostavim hoda, ohladi do 16,5C, iako su ugasi frizider na 19C.
Find Odgovori
Vuk Offline
1.010 OG, 1,95% ABV
****

Posts: 246
Joined: Jun 2013
Reputation: 1 Location: Bijeljina
RE: STC 1000
https://www.homebrewbuilder.co.uk/stc100...ctions.pdf
Evo uputstva. Znači uđeš u režim programiranja pritiskom na "S" taster najmanje 3 sekunde. Sa strelicom biraš opciju koju želiš da mijenjaš. Tebe interesuje korak koji je na poziciji F2. Dođeš do F2 jednim pritiskom strelice nadole, pritisneš kratko S i polaže ti se trenutna vrijednost. Zatim istovremeno pritisneš S i strelicu i mijenjaš na željenu vrijednost (nagore za povećanje, nadole za smanjivanje). Kad dođeš do željene vrijednosti pritisneš kratko dugme za uključivanje (gore lijevo) da memorišeš tu vrijednost.
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
STC 1000
This post was last modified: 22.06.2018, 10:52 by spageti.
Nema ti tu pametnog odgovora.
Kod mene je na 0.3 jer mogu podesiti snagu škrinje na minimum.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools