Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


botovi
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
botovi
možda ste primjetili (a možda i niste), da na forumu imamo dosta registracija spam botova sa ruskih i nekih drugih čudnih email adresa. ja te korisnike brišem, ali moram cijelo vrijeme paziti i biti tu da ih brišem. iako je na forumu instaliran plugin koji bi trebao spriječiti ovo, opet se provuku nekako.

najjednostavnije rješenje je da blokiram IP adrese sa kojih dolaze te registracije, ali je ponekad jako teško procijeniti ko je bot a ko nije.

ovdje samo obavještavam eventualne nove korisnike da se može desiti da u neznanju nekog iskrenog pivara koji ima čudan nick i email blokiram za sva vremena.

ako se to slučajno nekom desi neka mi samo pošalje email na pivskamushica@gmail.com da omogućim registraciju.


a po mogućnosti birajte neke nickove kao što su pivoljub, birtijaš, podšankom i slično Big Grin tako ću vas automatski prepoznati kao dobročinitelje sajta burence

p.s.

pošto sam ja priučeni admin foruma i nemam puno iskustva u svemu ovome, ako neko zna bolje rješenje neka se javi i objasni kako da ih se riješimo...

pozdrav svima hmeljmali
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools