Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Great Lakes Burning River pale ale i Starr Hill Northern Lights
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Great Lakes Burning River pale ale i Starr Hill Northern Lights
Probao sam dva piva iz paketa što mi je poslao @yankee fan.

Great Lakes sam odabrao kao prvo pivo. Radi se o APA pivu. Po etiketi čovjek bi rekao da je bezveze. Međutim odlično, odlično pivo. Dosta cascadea i savršen balans. Jako zanimljiva sladna strana, totalno čudan sladni okus za koji bih rekao da je raž ili neka druga žitarica. Karbonizacija jako niska, inače što više probavam američka piva sve više mi je jasno da oni ne idu na više od 3g šećera po boci za karbonizaciju, a u dosta slučajeva i manje od toga. Ova karbonizacija po mojoj slobodnoj procjeni je nastala od cca. 2,5g šećera po flaši, odnosno 5g/l i sasvim je dovoljna jer je pivo puno i teško na jeziku. Ovo pivo je na primjer karbonizirano na pola nivoa koliko je karbonizirano karlovačko...Boja tamna crvenkasto bakrena, poprilično mutno. joj kako mi je leglo Zivjeli

[Image: gIsSyfa.jpg]

Star Hill Northern Lights je IPA. klasični američki IPA. na stranici im stoji da su koristili hmeljeve Cascade, Willamette i Columbus, a od sladova 2Row, Caramel, Munich & pšenični. Ovdje je već bio izraženiji taj piney okus od Columbusa koji mi baš leži, možda i više od onoga citrusnog kao što je cascade ili centennial. Ista priča što se tiče sladne strane ovog piva, jako moćno i izbalansirano. IBU je 52, a ABV 6,5%.

Oba odlična piva i fakat sam uživao u svakom gutljaju, a najbolje od svega je da me tek sad čekaju ova četiri preostala bisera Big Grin Stone Ruination, Flying dog, Lagunitas i Dogfish Head-ov IPA sa vinskim moštom. Ludilo. Hvala puno još jednom @yankee fan Zivjeli

[Image: tiTLm8c.jpg]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Great Lakes Burning River pale ale i Starr Hill Northern Lights
Dobra roba. Nazalost nijedna od ove dvije pivare ne distribuira ovdje u GA.
Great Lakes Edmund Fitzgerald Porter je legendarni/kultni porter medu pivopijama.
Cekam da vidim kako ce ti leci ostala roba.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools