Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Stone Pale Ale
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
Stone Pale Ale
This post was last modified: 26.07.2013, 04:35 by yankee fan.
malo skrecem sa IPA prema Pale Ale ))), nadam se da mi sarajevsko nece zamjeriti )))
Ynakee konacno dobili, Partizan ocajan, nista novo )))
red je da probam Stone Pale Ale, inace kaze mi manager u radnji gdje kupujem pivo , koji je zaduzen za pivo, da se "craft beers" prodaju odlicno, i da sve manje nabavljaju komercijalna piva, sto je za svaku pohvalu. dolazak kuci pred tusiranje isparaznio sam limenku Dale's pale ale, uz rucak SNPA i Lagunitas Pale Ale. Laguntias definitvno ima karakter.
zatim dugo razmisljanje, da li da otvorim Stone...i evo ga ))
sipao u porter/stout casu, velika kapa i ostala je do samog dna, lacing jako jako dobar, miris caramele, i ja sam bi razocaran jer sam ocekivao tipicni engleski pale ale, previse sladak za moj ukus, kao recimo Saranac pa cak i Dale's pale ale (inace moj drugar je kuci u garazi pravio engleski pale ale), prvi gutljaj i prijaratan okus.
nije slatko kako sam ocekivao, nije ni gorko ( na njihovom sajtu kazu da je IBU svega 41), ne dominira ukus citrusa kao kod vecine piva iz Kalifornije (west coast style), osjecaju se neke zemljane note, ali ne previse ( za raliku od "domaceg" flying fish odavde iz NJ), pivo nije suho (rekao bih osrednje suho), malo jaca karbonizacija nego sto sam ocekivao...hm, pivo super izbalansirano, odlican balans, nijedna karakteristika ne dominira sto je problem kod vecine piva u ovoj kategoriji (ili se osjeca karamela, ili borovina, ili citrusi)...
uglavnom, ima mjesta u mom frizideru za ovo pivo Wink
i evo otvaram drugo po redu )))
[Image: 2mnf7ev.jpg]
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools