Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Ayinger Urweisse
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
Ayinger Urweisse
This post was last modified: 30.10.2013, 03:39 by gajba.
Da okacim ovo pivo da ga ne propustite ako slucajno naletite na njega.
U pitanju je psenicno pivo (opet iz Minhena), mislio sam da je lager pa sam zgrabio ovu casu.
Ali nevjerovatno pitko i uskladjeno pivo. Banana, i sto bi rekli izrazen "bready" okus. Na kraju ostaje sladak okus na jeziku koji se zadrzi bas dugo. Obavezno istresite citavu flasu, samo ostavite malo piva na dnu da izmuckate kvasac pa i to dodajte u casu.
Jedno od boljih psenicnih: 9/10.

[Image: GT5jZ5B.jpg]

http://beeradvocate.com/beer/profile/39/135
http://www.ratebeer.com/beer/ayinger-ur-weisse/2719/

beer
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Ayinger Urweisse
Bundesliga Wink

Za casu nabavi Ayinger Oktober Fest-Märzen, za 10 je.

[Image: ayinger-oktoberfest.jpg?w=470]

beer
"Tko zivi u nadi umire izvizdan" (Max Bunker)
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Ayinger Urweisse
Uletim u Ayinger pivnicu, koja je inace pored poznatog Hofbrahousa, sjedem i hocu da narucim pivo posto sam nameracio da probam sve Ayingere. Dolazi konobar i kaze da se ne moze samo piti. Steta posto nisam bio nimalo gladan a i cudno da imaju takvu politiku.
Kasnije nadjem taj diskont pica ali uzmem samo jedno Ayingera, ovaj weisse.
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Ayinger Urweisse
Cuj to, da je samo restoran konto bih al posto je pivnica malo je cudno. Kolko poznajem Svabe, a zivio sam u Svabiji, kad hoce da te ispale uvedu neko pravilo (te clanska kartica, te ovo, te ono). Mozda grijsim al zadnji put kad sam bio bas u toj istom Hofbrauhaus-u dozivio sam malu neugodnost.
Bilo kako bilo, Ayinger piva su strasna. Hofbrau su mi takoder odlicna piva. Ovde sam samo jednom naletio na njihov (Hofbrau) helles na jednoj benzinskoj i sa par drugara potamanio liku sve sto je imo. Posle ga vise nisam vidio.
Minhen je svjetska carsija, sve bih dao da mogu malo naletiti. Uzivaj.

Cheers
"Tko zivi u nadi umire izvizdan" (Max Bunker)
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Ayinger Urweisse
(30.10.2013, 08:00 )Shunj Wrote: Cuj to, da je samo restoran konto bih al posto je pivnica malo je cudno. Kolko poznajem Svabe, a zivio sam u Svabiji, kad hoce da te ispale uvedu neko pravilo (te clanska kartica, te ovo, te ono). Mozda grijsim al zadnji put kad sam bio bas u toj istom Hofbrauhaus-u dozivio sam malu neugodnost.
Bilo kako bilo, Ayinger piva su strasna. Hofbrau su mi takoder odlicna piva. Ovde sam samo jednom naletio na njihov (Hofbrau) helles na jednoj benzinskoj i sa par drugara potamanio liku sve sto je imo. Posle ga vise nisam vidio.
Minhen je svjetska carsija, sve bih dao da mogu malo naletiti. Uzivaj.

Cheers
daj ne zezaj. mozda sam ja srecan sto ove imam Hofbrau cijele godine, i to sad je Marzen u prodaju ali je Helles regularan...
takodje Hacker Pschorr je stalno u ponudi i to u cak 2 radnje koje su odlicno opremljene i imaju strasan izbor piva!
taj Hofbrau i Hacker Pschorr sam cijelo ljeto pio...
hajde ako te put navede u ove krajeve javi se!
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Ayinger Urweisse
Hacker Pschorr.. nabavio sam jednu ovu dvolitarsku:
[Image: HP-ofest-2liter-04.jpg]
mocna..
Find Odgovori
Shunj Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 198
Joined: Nov 2012
Reputation: 5 Location: Atlanta, GA
RE: Ayinger Urweisse
@yankee
Fakat nema, prije je jos i bilo nesto vise ali u poslednje vrijeme sve vise se izbacuje. Ljudi ovde nemaju bas ukusa za kvalitetne lagere. NJ ima puno vise emigranata iz Evrope sto ovde nije bio slucaj do 90-tih kad smo poceli dolaziti mi, Rumuni, Rusi, Bugari (simpaticna raja Big Grin), ..., ne bas neke pivske nacije (zato je kolekcija rakije po americkim radnjama na zavidnom nivou, cak su se i Amerikanci poceli navlaciti na, kako pogresno izgovaraju, RAJIKU Wink). To jednom sto sam naletio bilo je u St. Louis-u, ne u Atlanti.
Prijavim se obavezno kad naletim u te krajeve.

@gajba
Ljepa kolekcija, napisi sta kad probas.
"Tko zivi u nadi umire izvizdan" (Max Bunker)
Find Odgovori
sarajevskopivo Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 361
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Chicago, USA
RE: Ayinger Urweisse
uh juce smo na poslu imali proslavu neku nakon uspjesno zavrsenog projekta i odveli nas u gameworks (mjesto sa automatima, fliperima..). Dobili smo po dva kupona za pice, ali posto se nisu svi pojavili, i neki i ne piju zavrsio sam sa nekih 6 kupona i popio 6 ovih Hackera. Ovo mi je bilo prvi put da probam ovo pivo i mogu reci da je odlicno.

Vidio sam u svojoj prodavnici da ima ovaj Ayinger pa vjerovatno ga danas kupim i probam.
Keg 1: Orange/coriander
Keg 2: Chocolate Milk Stout
Keg 3: Torpedo IPA
Fermentor 1: ESB
Find Odgovori
sarajevskopivo Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 361
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Chicago, USA
RE: Ayinger Urweisse
Probao sam sinoc ovo pivo i odlicno je. Svaka cast za preporuku.

Na pocetku mi ej falilo malo gorcine, poslije tone IPA-a uvijek to ocekujem. Ali super ljetno pivo.

[Image: l53v.jpg]
Keg 1: Orange/coriander
Keg 2: Chocolate Milk Stout
Keg 3: Torpedo IPA
Fermentor 1: ESB
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Ayinger Urweisse
Super vajcen, drago mi je da ti se svidio. Ja upravo pijem jos jedan dobar, sad cu ga okaciti.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools