Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Russian River Supplication
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
Russian River Supplication
Sinoc sam imao priliku probati ovo pivo. Tesko je stvarno rijecima opisati kakvo je ovo remek djelo. Pivo ima ocjene 100/100 kako na beeradvocate tako i na ratebeer. Recenzije su sve u superlativima.

[Image: Dy4PuvZ.png]

[Image: o9SCm4B.png]

Radi se o brown ale-u koji je odležan 15 mjeseci u pinot noir vinskim bačvama. U bačve su prilikom pretakanja dodani pediococcus, lactobacillus i brettanomyces, kao i višnje. Pivo ima 7% alkohola. Radi se o sour ale pivu, što znači da je jako kiselo. s naglaskom na jako. međutim kiselost je jako ugodna i balansirana okusom vina i hrastovine, kao i višnjama kojih zapravo najmanje ima u okusu i mirisu. preovladava taj hrast i okus dobrog, starog barrique crvenog vina. Osim toga ima i onog poznatog okusa bretta. jako karbonizirano, a boca je sa šampanjskim čepom. stvarno sam oduševljen i mogao bih ovo svaki dan piti godinama bez da mi dosadi Smile

da stvar bude još bolja, ova konkretna boca je batch #3, dakle treća tura ovog piva koje izlazi na tržište sa novom turom svakih 12-15 mjeseci. trenutno je na tržištu deseta tura što znači da je ova boca stara 8 godina Smile napravljena je taman nekad kad sam ja počeo kuhati domaće pivo Big Grin

teško je reći da je ovo najbolje pivo koje sam ikad probao, ali sam siguran da ću za pet godina biti u stanju da se sjetim vrlo detaljno okusa i mirisa, tako da to dovoljno govori....

[Image: 2ZiVXeN.jpg]

[Image: JPbL2U8.jpg]

[Image: ZbgFzSv.jpg]

raja
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Russian River Supplication
Pravo pitanje je: gdje ga nadje Smile
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Russian River Supplication
(09.04.2014, 09:13 )gajba Wrote: Pravo pitanje je: gdje ga nadje Smile


hehe šuti ne pitaj Smile ova flaša je otvorena da se uporedi klon koji je radio @wolfebrew. ustvari on je radio flanders red ale, koji je isto sour ale i mada nisu baš uporediva jer ovaj russian river je sa voćem i odležan je u hrastu od vina, ipak smo htjeli probati da vidimo razlike/sličnosti jer ipak su u oba piva iste kulture... a sjećam se prije možda godinu-dvije kako mi je pokazivao ovu flašu i govorio kako ćemo to jednog dana otvoriti kad dozrije njegov sour.

zaključak je da je russian river puno kiseliji od ovog njegovog flandersa. mada i njegov baca bogove na tjeme Smile fantastično pivo. mozda najbolji homebrew koji sam ikada probao.

uglavnom ja sam pao na guzicu kad sam vidio za koliko para se prodaje ova flaša supplicationa iz batch-a #3

[Image: 4U7PqSd.png]
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
ale ale Offline
1.070 OG, 6,95% ABV
*****

Posts: 780
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Bec
RE: Russian River Supplication
hehe, vidi cijene, ovo se pije na kapaljku. Zines, pa ti jaran nakapa tri kapljice, pa se zamijenite. Pa zatvorite flasu - do sljedece "pijanke".
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Russian River Supplication
(10.04.2014, 08:52 )ale ale Wrote: hehe, vidi cijene, ovo se pije na kapaljku. Zines, pa ti jaran nakapa tri kapljice, pa se zamijenite. Pa zatvorite flasu - do sljedece "pijanke".

ma za obloga samo na rane i uboje stavljat Big Grin
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools