Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Ommegang Gnomegang
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
Ommegang Gnomegang
Nisam probao mnogo blond ale piva, tako da ne znam kako da uporedim ili ocjenim ovo pivo. Sjecam se davno dok sam bio U Texasu da sam probao Shiner i bio je jako dobar, ali se sjecam i da je imao mnogo manje alkohola od ovog; Ommegang Blonde Ale je 9,5% alc, i vjerujete mi da se ne osjeti alkohol uopste!!!!!
Sipa sam u casu za tripple ale, ni sam ne znam zasto ali mi se ucinilo prigodnim.
Boja je mutno zuta, odmah se vidi da je karbonizacija malo jaca; forimirala se izuzetna kapa, jako lijepa i ostala do kraja.
Aroma je nepogrjesivo belgijski kvasac, malo citrusa, floralno, miris je toliko divan da bih volio da mi cijela gajba mirise ovako Smile
Takav je i okus, jako blag, malo citrusni, slad, imam osjecaj da mogu da zvacem ovo pivo Smile!!!
Prije dve noci noci sam otvorio La Fin Du Monde i probao, ovo pivo me svojim ukusom podsjetilo na La Fin Du Monde ali je mnogo lakse, iako isti procenat alkhola, nekako je pitkije ( ako mogu tako da kazem).

Ukratko, pivo je pravo savrsenstvo, i vjrujte mi moze da se pije solo, ali vjerujem da uz klopu sjeda kao budali samar!!
Ako ste u prilici da nabavite ovo pivo, ja vam snazno preporucujem da ga probate, ovo je nevidjeno dobro pivo!!!
Svi vi koji me poznajete preko foruma znate da volim 2 stvari; jako zahmeljano ( narajcano sto bi rekao kolega Musica) pivo, a Gnomegang nije zameljan ali bas nimalo; i druga stvar je da nisam ljubitelj piva sa velikim procentom alkohola ( sve preko 8% je za mene "no no" pivo), ali Gnomegang je vrhunsko pivo!
Inace, kad sam nedavno bio na festivalu craft piva u NY, njihov Three Philosophers je proglaseno najboljim pivom; Ommegang je ozbiljna pivara i sve njihovo sto vam dodje pod ruku, obavezno probajte!!!

[Image: 25uk6kk.jpg]
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools