Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Kradja kvasca iz komercijalnih piva
lakosta88 Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 276
Joined: Oct 2016
Reputation: 0 Location: sarajevo
Kradja kvasca iz komercijalnih piva
Mislio sam se okusati u prikupljanju kvasca iz kupovne pive. Da li neko zna koje pivo u flasi ima kvasac na kojem fermentira a da se moze kupiti u sarajevu? La trappe,benediktiner,paulaner...?
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Kradja kvasca iz komercijalnih piva
(28.02.2017, 10:06 )lakosta88 Wrote: Mislio sam se okusati u prikupljanju kvasca iz kupovne pive. Da li neko zna koje pivo u flasi ima kvasac na kojem fermentira a da se moze kupiti u sarajevu? La trappe,benediktiner,paulaner...?
Iskreno za tim nemas nikakve potrebe. Kosta truda i zivaca a na kraju mozes dobiti "macka u vreci".

Vecina piva se pasterizuje, a pored toga ukoliko i rade gaziranje u bocama dodaju neke druge kvasce. Niko ti ne moze garantovati koji kvasac u stvari ces razmnoziti. Vrlo lako ti se moze desiti da razmnozis lager kvasac misleci da si u stvari dobio neki Belgijski.

Danas je sve kvasce manje vise lako nabaviti, a poslije razmnozavas koliko hoces generacija.

Ja sam nekad prije dvije godine kupio wlp500 kvasac i dan danas sa njegovim potomcima pravim piva iako je pra pra pra djeda odavno u vjecnim lovistima Smile
WWW Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools