Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Cuvée des Jacobins Rouge
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Cuvée des Jacobins Rouge
This post was last modified: 16.09.2014, 08:20 by Rodney.
Belgijanac lambic, odležan u hrastovim bačvama. Nešto kao kada voziš Kia Sorento, pa sjedneš u Aston Martina.

Ako ste probavali kisela piva, ovo je 45 metara ispred svih drugih i daleko najkiselije.

Veoma jak miris vinagera. Takav je i okus i prilično dominira pored višnje, ribizli i limuna.

Lacing minimalan i skoro nepostojeći. Karbonizirano isto blago.

Fascinantno je piti ovako kompleksno i jedinstveno pivo sa ABVom od samo 5,5.

Po meni, jedna od mojih top 10. Volio bih probati i tap, a čini mi se da jedan pub i ima. Preporučujem i onima koji nisu ljubitelji kiselog piva da probaju.

[Image: 9ca2e958ba9fb42d985c99134df18116.jpg]

[Image: 63180f11324d5ce0cf4bcbf662e7569b.jpg]

[Image: eca3adef4c83d40834bfea7c77ad9c42.jpg]
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Cuvée des Jacobins Rouge
boja mu je fantastična! zvuči mi pravo zanimljivo.
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Cuvée des Jacobins Rouge
ovo je super. o ovome smo tamo pisali na stanetovoj temi i objektivno - ovo pivo je 'pokvareno'. ali pod relativno kontrolisanim uslovima. i uvijek je nastalo kao blend 2/3 starog, preko godine odležanog i 1/3 nove ture. zbog ovog procesa jedno bure flanders red ale-a je praktično beskonačno, jer u njemu uvijek ostaje ta jedna trećina 'zaraženog' piva na koju se nalijevaju friške 2/3 nove sladovine i stvar se tako ciklično ponavlja teoretski do u beskonačnost.

Erik je radio svoj flanders red ale na ovaj način i ne znam ko je od vas imao priliku da proba taj njegov prvi blend sigurno će posvjedočiti o kako genijalnom pivu se radilo. na žalost drugi blend je nešto zeznuo pa je pivo bilo dosta drugačije, ali i dalje odlično.

je li puno skupa bila ova flaša?
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Cuvée des Jacobins Rouge
(17.09.2014, 06:49 )pivska mušica Wrote: ovo je super. o ovome smo tamo pisali na stanetovoj temi i objektivno - ovo pivo je 'pokvareno'. ali pod relativno kontrolisanim uslovima. i uvijek je nastalo kao blend 2/3 starog, preko godine odležanog i 1/3 nove ture. zbog ovog procesa jedno bure flanders red ale-a je praktično beskonačno, jer u njemu uvijek ostaje ta jedna trećina 'zaraženog' piva na koju se nalijevaju friške 2/3 nove sladovine i stvar se tako ciklično ponavlja teoretski do u beskonačnost.

Erik je radio svoj flanders red ale na ovaj način i ne znam ko je od vas imao priliku da proba taj njegov prvi blend sigurno će posvjedočiti o kako genijalnom pivu se radilo. na žalost drugi blend je nešto zeznuo pa je pivo bilo dosta drugačije, ali i dalje odlično.

je li puno skupa bila ova flaša?

Apsolutno se slažem da je riječ o genijalnom pivu. Probavao sam kisela piva, ali ovo je fakat nešto specijalno.

Ja sa ga platio u prodavnici 4 evra (ograničena ponuda). U pubovima je 8-9 evra.

Ima u jednom i točeni, pa ćem otići ovijeh dana da vidim jel isto tako dobar.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools