Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Ekstrakt hmelja
pivkana Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 27
Joined: Aug 2013
Reputation: 1 Location: Beograd
Ekstrakt hmelja
This post was last modified: 21.02.2016, 09:08 by pivkana.
Pozdrav.

Da li se ovaj ekstrakt hmelja moze dodati u sladovinu, nakon zavrsene fermentacije, npr pre flasiranja, radi dobijanja gorcine? tj na sajtu pise da moze ali me zanima vase misljenje ako neko ima iskustva sa ovim...mislim da sam jednu turu zeznuo sto se tice gorcine pa sam mislio da na ovakav nacin nadoknadim gorcinu...ali svi predlozi su dobrodosli..dakle na koji nacin naknadno dati gorcinu pivu, ako se zeljena gorcina nije dobila u toku kuvanja?

Hvala! Zivjeli

http://www.mojepivo.com/hmeljni-ekstrakt-100-ml.html
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Ekstrakt hmelja
moze, ovo je isomerizirani ekstrakt. imaju i ekstrakti koji daju samo aromu. ovaj se ne mora kuhati i dodaje se u pivo prije flasiranja.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivkana Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 27
Joined: Aug 2013
Reputation: 1 Location: Beograd
RE: Ekstrakt hmelja
(21.02.2016, 09:17 )pivska mušica Wrote: moze, ovo je isomerizirani ekstrakt. imaju i ekstrakti koji daju samo aromu. ovaj se ne mora kuhati i dodaje se u pivo prije flasiranja.

Hvala musice. Znaci pre flasiranja samo sipam u fementor i promesam? Ima li rizika da dodje do oksidacije i mozes li mi reci koja kolicina za jedno 25 IBU?
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Ekstrakt hmelja
25 IBU ukupno, ili ti nedostaje jos 25 IBU do zeljene gorcine?
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivkana Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 27
Joined: Aug 2013
Reputation: 1 Location: Beograd
RE: Ekstrakt hmelja
This post was last modified: 21.02.2016, 09:35 by pivkana.
(21.02.2016, 09:27 )pivska mušica Wrote: 25 IBU ukupno, ili ti nedostaje jos 25 IBU do zeljene gorcine?

25 IBU ukupno...zapravo, zaboravio sam da stavim hmelj za gorcinu na pocetku Smile)) Blush sve sam stavio na kraju, kada je sladovina ohladjena na nekih 80c pa pretpostavljam da nema gorcinu uopste...a zivo me zanima kako bi to ispalo da ostane tako...na kraju je isla citra, chinook i centennial...greota da ne ispadne kako valja pa moram da nalazim resenje i tako se setih ovog ekstrakta..
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Ekstrakt hmelja
imas i opciju hmeljnog caja, ali ti je bolji ovaj ekstrakt po mom misljenju. ovdje ti jednostavno pise da 1g hmelja mijenja 1ml ekstrakta. znaci ubaci onoliko miligrama ovog estrakta koliko si grama hmelja zaboravio skuhati u pivu.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivkana Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 27
Joined: Aug 2013
Reputation: 1 Location: Beograd
RE: Ekstrakt hmelja
This post was last modified: 21.02.2016, 11:05 by pivkana.
da,da al nije mi bas najjasnije jer zavisi koji hmelj se stavlja za gorcinu...ja sam trebao Chinook al nije isto kao npr da sam hteo Magnum pa tu bas ne kapiram koliko staviti...tj koliko IBU daje koliko grama
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Ekstrakt hmelja
Pa jedan mililitar ovog ekstrakta ti je isto što i 1 gram hmelja od 6% AA. Znači po tome se možeš ravnati. Kao da koristiš hmelj od 6% alfa kiselina. Imaš li softver neki za pivo ili iz glave onako radiš?
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori
pivkana Offline
1.020 OG, 1,95% ABV
**

Posts: 27
Joined: Aug 2013
Reputation: 1 Location: Beograd
RE: Ekstrakt hmelja
aha...koristim BeerSmith...znaci da racunam kao hmelj od 6% AA koji se kuva 60 min...
Find Odgovori
pivska mušica Offline
BeerFly Brewery
*******

Posts: 5,995
Joined: Nov 2012
Reputation: 18 Location: SJJ-WAW
RE: Ekstrakt hmelja
Da, upravo tako.
I LOVE THE SMELL OF FERMENTATION IN THE MORNING
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools