Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Westvleteren 12 (XII)
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Westvleteren 12 (XII)
To nije ta klosterska verzija. Postoji jedan koji se pravi za američko tržište i drugi koji ostaje u klosteru i samo se tamo može kupiti. Nikakvi šopovi ili izvoz.

To što pominješ sa čašama je sa slike koju sam stavio.

Ja sam mislio na klostersku 12-ku.
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Westvleteren 12 (XII)
Isto je pivo, jedino manastir (kloster) pravi to pivo i niko vise. Tako da je isto kupio karton ili jedno pivo ono bi trebalo da bude isto, a ja vjerujem da jeste. Samo sto manastir prodaje samo pakete 24 pack a u saradnji sa nekim distributerima pustili su ovaj six pack, cini mi se za ameriku da i oni vide sta valja Smile.
A ovaj six pack postoji tek od 2011 cini mi se. Ima dosta info-a na netu...
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Westvleteren 12 (XII)
This post was last modified: 23.09.2014, 02:25 by Rodney.
Nije tako. Pokažem ti video pa da vidiš šta daju kada dođeš u kloster i za koje pare.

Evo video. Na 29:45 imaš dokumentovanu posjetu klosteru. Pošto vjerujem ne razumiješ švedski, mogu ti ukratko objasniti šta se govori na švedskom (ima veći dio i na engleskom).

Uglavnom, čovjek jasno objasnio da je 2 mjeseca pokušavao stupiti u kontakt sa njima, da bi rezervirao flašu. Kao što se desilo i nama koji smo isto zvali, ostao je bez odgovora, a često je telefon znao biti i dugo zauzet.

Kada se konačno našao u Belgiji, rizikovao je i zaputio se do klostera. Prvo, su ga pokušali otjerati kao što se vidi na videu, uz objašnjavanja da je nečuveno da se tako pojavi. Na kraju uz objašnjavanja su mu dali da kupi jednu kesu piva.

Na kraju, objasnio je da postoje klonovi tog piva, te exportne verzije, ali da nisu iste kao ove po koje je on došao.

Zatim, na njihovom sajtu je jasno objašnjeno kojom procedurom se može doći do piva (samo još što ti ne traže uvjerenje o nekažnjavanju, ne starije od 6 mjeseci), gdje se između ostalog navode određena vremena kada se može zvati, kada se moraju ostaviti registracijske tablice automobila, da bi se uopšte moglo prići klosteru.

http://www.sintsixtus.be/eng/home.htm

Na stranici je jasno navedeno:

"The Westvleteren "Trappist" is sold exclusively at the abbey store, and only after having made a reservation by telephone (+32 (0)70/21.00.45)."

A video, kao što rekoh, pogledaj od 29:45

https://www.youtube.com/watch?v=ATfscEur8lg
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
This post was last modified: 23.09.2014, 03:18 by AleksandarV.
Dakle kako vidim, utalimo se za kombi i odemo u Belgijju. Pojavimo se čoporativno te izmolimo i iskukamo i isplačemo se za jednu kesu. Kako vidim, za to su i namijenili te kese. Ili se nisu pojavili oni koji su ih rezervisali.
I je li dobio XII-ku? A nije ponio čašu no onako iz boce. Ts, ts,ts.
Primjetio sam da vozi Volvo sa Audi volanom. Šta je to?
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Westvleteren 12 (XII)
Ma bilo je tu više auta, cijela ekipa. Zato su i prepali ove klosteraše.

Dobio je 12-ku koja je bila spremna za nekoga. Mislim da su samo htjeli da ga se riješe.

A on ih je kao ismijao, tako što im je iz inata popio 12-ku iz flaše, sjedeći u gepeku Smile
Find Odgovori
danny_boy Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,837
Joined: Nov 2012
Reputation: 9 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
@AleksandarV
Trebali bi povesti sa sobom i kardinala Puljica, mozda bi nam pomoglo Big Grin

Ovo me podsjeca na jednu salu od mog kolege. Uglavnom, njemu svi pricali kako se auto moze oprati za 2 KM u selfservice autopraonici. On vise puta ode i nikako ispod 5KM da izadje. Na kraju je skontao fazon, i sada i on prica da pere za 2 KM iako kao i svi potrosi 5KM. Big Grin

Kad toliko novca i truda das da nabavis bocu, e ko bi od sramote rekao pa ovo pivo nije bas najbolje Big Grin.

Uglavnom, probao bih i ja sve sto se moze da se dodje do ovog piva. Wink
WWW Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
This post was last modified: 23.09.2014, 03:54 by AleksandarV.
@Danny da kardinal ne počne da pričešćuje poslije samo sa XII-kom.

Posmatranje vrenjače opušta.
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Westvleteren 12 (XII)
(23.09.2014, 01:54 )Rodney Wrote: Nije tako. Pokažem ti video pa da vidiš šta daju kada dođeš u kloster i za koje pare.

Evo video. Na 29:45 imaš dokumentovanu posjetu klosteru. Pošto vjerujem ne razumiješ švedski, mogu ti ukratko objasniti šta se govori na švedskom (ima veći dio i na engleskom).

Uglavnom, čovjek jasno objasnio da je 2 mjeseca pokušavao stupiti u kontakt sa njima, da bi rezervirao flašu. Kao što se desilo i nama koji smo isto zvali, ostao je bez odgovora, a često je telefon znao biti i dugo zauzet.

Kada se konačno našao u Belgiji, rizikovao je i zaputio se do klostera. Prvo, su ga pokušali otjerati kao što se vidi na videu, uz objašnjavanja da je nečuveno da se tako pojavi. Na kraju uz objašnjavanja su mu dali da kupi jednu kesu piva.

Na kraju, objasnio je da postoje klonovi tog piva, te exportne verzije, ali da nisu iste kao ove po koje je on došao.

Zatim, na njihovom sajtu je jasno objašnjeno kojom procedurom se može doći do piva (samo još što ti ne traže uvjerenje o nekažnjavanju, ne starije od 6 mjeseci), gdje se između ostalog navode određena vremena kada se može zvati, kada se moraju ostaviti registracijske tablice automobila, da bi se uopšte moglo prići klosteru.

http://www.sintsixtus.be/eng/home.htm

Na stranici je jasno navedeno:

"The Westvleteren "Trappist" is sold exclusively at the abbey store, and only after having made a reservation by telephone (+32 (0)70/21.00.45)."

A video, kao što rekoh, pogledaj od 29:45

https://www.youtube.com/watch?v=ATfscEur8lg
izgelda zanimljivo, imas li taj prevod na engleskom?
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Westvleteren 12 (XII)
Nažalost, prevoda nemam, ali čim uhvatim više vremena, prevest ću vam sve tri epizode iz serijala. Dio koji pominjem ima sugovornike (kupce) koji pričaju na engleskom pa svakako možete pogledati.

Sve u svemu, kada u pitanju Westvleteren jasno je objašnjeno da je pivo moguće dobiti jedino predhodnom rezervacijom te odlaskom u kloster uz ostavljanje podataka o registraciji vozila i svega ostalog.
Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: Westvleteren 12 (XII)
Evo, decko otisao i kupio Smile

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=4339
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Westvleteren 12 (XII)
(23.09.2014, 06:16 )Svarrogh Wrote: Evo, decko otisao i kupio Smile

http://www.pivarstvo.info/forum/viewtopic.php?t=4339

A ja lika. Pa i ja bi ga oženio Smile

Znači, vaš forum ima Westvleterena. Imat će i naš Smile Uskoro, nadamo se.
Find Odgovori
Svarrogh Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 476
Joined: Nov 2012
Reputation: 4 Location: Vukovar, Croatia
RE: Westvleteren 12 (XII)
Mislim da je oko tog piva samo jedna velika prica. Ogranici kolicinu i odjednom svi hoce probati i kao je najbolje. Mos si misliti. Kladim se da identicno pivo pravi neka craft pivovara ne bi sigurno imala 100 na ratebeeru. Ne zelim se posrati na pivo prije nego ga probam ali mi to smrdi na jedan veliki marketing. I svaka im cast na tome :-)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools