Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Westvleteren 12 (XII)
Pivdzija Offline
1.090 OG, 8,95% ABV
*****

Posts: 1,210
Joined: Jul 2013
Reputation: 3 Location: Mostar
RE: Westvleteren 12 (XII)
Popovi i kompanija su uvijek imali dobar marketing.
Nego kad uzimamo taj kombi? Big Grin
Jedi, pij, veseli se, i na život poseri se!
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
Westvleteren 12 (XII)
Ma mislim da je više kult nego marketing. Njih 21 ima koji su potpuni zaređeni i izolovani od svijeta. A reklamu su im napravili ameri, koji tamo vise i dan i noć, da bi dobili koju bocu.

Ja planiram u svakom slučaju da idem uskoro u Belgiju i ne vraćam se dok ne dobijem bocu.
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
This post was last modified: 23.09.2014, 08:37 by AleksandarV.
Može ovako.
Ljudi šalju svijetom.
A možda ipak što Rodney kaže, mora se potegnuti do njih.

http://www.westvleterenbeers.com/products/
http://www.westvleterenbeers.com/shiping/

taman da potrošimo to za gorivo Smile a to je sitnica 1800 km.
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Westvleteren 12 (XII)
(23.09.2014, 08:30 )AleksandarV Wrote: Može ovako.
Ljudi šalju svijetom.
A možda ipak što Rodney kaže, mora se potegnuti do njih.

http://www.westvleterenbeers.com/products/
http://www.westvleterenbeers.com/shiping/

taman da potrošimo to za gorivo Smile a to je sitnica 1800 km.

pazi, 135 zelenih!!!! ne dolazi u obzir!!!!!!
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
Al' džaba. Hoće raja.

Posmatranje vrenjače opušta.
Find Odgovori
yankee fan Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 301
Joined: May 2013
Reputation: 0 Location: New Jersey
RE: Westvleteren 12 (XII)
(23.09.2014, 10:36 )AleksandarV Wrote: Al' džaba. Hoće raja.

Posmatranje vrenjače opušta.

U pravu si matori, ako sam spreman da platim flasu vina problizno toliko, moze onda da se izdvoji i za pivo Smile
Sisaj Zvezdo!!!

Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
This post was last modified: 24.09.2014, 05:48 by AleksandarV.
Da. Što bi vino bilo skuplje? Jer se uloži dosta vremena u izradu recepta, kuhanje, fermentaciju i zrenje.

Posmatranje vrenjače opušta.

Posebno ako govorimo o craft pivima.

Posmatranje vrenjače opušta.
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Westvleteren 12 (XII)
Izvini Rodney ali kad sam vidio da je onaj u dokumentarcu sasuo u grlo direkt iz flase, zakljucio sam da je to neki olos i vucibatina Smile
Ja i dalje tvrdim da je ono sto prodaju po online shopovima to isto pivo. Pogotovo oni sto prodaju na komad 15 evra. Oni uzmu 2 paketa u manastiru i prodaju online. Jer kao sto rece ovaj momak sa pivarstvo, pored paketa od 24 u prodavnici je uzeo jos 12 piva, a negdje sam procitao da u toj prodavnici prodaju six packove, sto znaci da je ovaj momak vjerovatno kupio 2 six packa. A i pise na wiki da je manastir pustio six packove u prodaju da finansiraju obnovu krova.
Ja ne bih gulio do manastira bez zakazanog preuzimanja pa moljakao kao neki amer Smile Radije bih sebi narucio sa online shopa.
Find Odgovori
Rodney Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,095
Joined: Feb 2014
Reputation: 3 Location: Sweden
RE: Westvleteren 12 (XII)
(24.09.2014, 08:16 )gajba Wrote: Izvini Rodney ali kad sam vidio da je onaj u dokumentarcu sasuo u grlo direkt iz flase, zakljucio sam da je to neki olos i vucibatina Smile
Ja i dalje tvrdim da je ono sto prodaju po online shopovima to isto pivo. Pogotovo oni sto prodaju na komad 15 evra. Oni uzmu 2 paketa u manastiru i prodaju online. Jer kao sto rece ovaj momak sa pivarstvo, pored paketa od 24 u prodavnici je uzeo jos 12 piva, a negdje sam procitao da u toj prodavnici prodaju six packove, sto znaci da je ovaj momak vjerovatno kupio 2 six packa. A i pise na wiki da je manastir pustio six packove u prodaju da finansiraju obnovu krova.
Ja ne bih gulio do manastira bez zakazanog preuzimanja pa moljakao kao neki amer Smile Radije bih sebi narucio sa online shopa.

To je neki tipični švedski humor, koji ja i dalje ne shvatam, nakon pet godina u Švedskoj. Smile Viđam se povremeno s Jonasom (likom koji je radio taj program i koji je cugao iz gepeka), i on smatra da je to ispijanje iz gepeka bio neki revolt zbog toga što su tako iskomplikovali nabavku tog piva.

I u samom programu se kaže da postoji crno tržište tog piva, to jeste ljudi koji kupuju pivo u klosteru, a zatim ga dalje prodaju na internetu ili svojim shopovima za više novca.

A i njihova stranica je prilično jasna gdje i kako se pivo nabavlja.

Najgore i jeste što su te rezervacije komplikovane. Možeš zvati mjesecima bez ikakvog uspjeha. A i kada ih uspiješ dobiti, moraš doći onda kada ti oni kažu. A ako dolaziš van Belgije, onda je još komplikovanije, jer kako ćeš ti kvragu znati koje će registracije biti na autu koje rentaš.

Ne znam stvarno da li ovo pivo vrijedi svega toga, ali sudeći po onima koji su probali ispada da vrijedi.
Find Odgovori
AleksandarV Offline
1.100 OG, 10% ABV
*****

Posts: 1,510
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Sarajevo
RE: Westvleteren 12 (XII)
Generalno, ako je već htio da piše o tom pivu. Onda je trebao da prođe sve faze. Od telefoniranja, zakazivanja pa na kraju sipanja piva u čašu (ne mora u njihovu).
Očekuješ komentar o pivu od mirisa do ukusa. Sve po PS-u i onda ga zezne na kraju.

Ali dobro, nadam se da ovi novinari iz Start magazina neće biti takvi.
Find Odgovori
Sile Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 520
Joined: Nov 2012
Reputation: 1 Location: Đakovo, Hrvatska
Re: Westvleteren 12 (XII)
This post was last modified: 24.09.2014, 11:00 by Sile.
Sa ekonomske strane upravo zbog tog razloga pivo toliko i kosta jer se mi o njemu raspravljamo na par strana. Cijena je takva jer se to naziva snobovski efekt. Dakle,limited edition,teska nabava,mitovi o tome sve je to dio marketinga Big Grin
Find Odgovori
gajba Offline
1.080 OG, 7,93% ABV
*****

Posts: 1,038
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Banja Luka/Doboj
RE: Westvleteren 12 (XII)
Pa nije to pivo toliko skupo: 40 eura za 24 flasice. Ispade oko 3KM po flasici. I svaka cast ovim monasima pa je cijena tolika s obzirom kolika je potraznja.
Dok recimo Oktobarfest Minhen iz godine u godinu sve skuplji zbog popularnosti. Ili kad pojedine pivare izbace "Grand Reserve", "Limited" i slicno pa zacijene 20 evra flasu. E to je "limited edition/hard to get" marketing. Ovi sintsixtus monasi da stave cijenu 5 evra po flasici mislim da bi opet sve prodali ali eto vec je dugo cijena ovakva.
Sumnjam da ovi monasi placaju neki veliki marketing. I ako ljudi na ratebeeru i forumima kazu da je dobro onda je vjerovatno dobro, a naravno zavisi kakvo pivo ko voli. Majstoru je bolji Nektar nego 10 belgijskih. Vjerovatno nece biti najbolje pivo koje sam probao ali da ne mislim da je dobro ne bih ni citao ni razmisljao o njemu.
Ova piva sto sam dosad probao slicna misljena o njima sam nasao i na ratebeer i beeradvocate. Da na tim i slicnim sajtovima marketing radi svoje lageri bi imali ocjenu 100/100.

A ne bi raspravljali da Rodney nije nasao nekog drogerasa koji pije Trapist 12ku iz flase Big Grin Zato ce nam donijeti jedan 24pack na druzenje!
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools