Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


HERMS v2.0
Pivarunajavi Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 286
Joined: Jun 2014
Reputation: 0 Location: Banja Luka
RE: HERMS v2.0
Mogao bi regulisati, samo to nebi licilo na nista, strasno pada obrtni moment. Jedino pametno je frekfentni regulator.

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka
Using Tapatalk
WWW Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
This post was last modified: 30.03.2016, 08:22 by spageti.
(30.03.2016, 07:35 )Pivarunajavi Wrote: Mogao bi regulisati, samo to nebi licilo na nista, strasno pada obrtni moment. Jedino pametno je frekfentni regulator.

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka

Sve jasno. No ponavljam za ovako male terete sasvim je dovoljan PWM regulator. A druga stvar - radi se o monofaznoj pumpi, a takve ne mozes regulirati sa frekventnim regulatorom jer su oni namijenjeni samo za trofazne motore. Postoje neke čari bari kako spojiti trofazni frek.reg. na monofazni motor no ja se ne bih igrao s time jer ne znam.
Ponavljam - za male terete i ovakve sustave kakve koristimo u kućnom pivarstvu, PWM regulator sa ebaya je sasvim dovoljan.
Ko što je netko rekao već na forumu "nije Eurocream Nutela ali..."

P.s. jedino loše u vezi ovih PWM regulatora, STC1000 i sličnih jeftinih stvarčica sa ebaya je ta što bi bilo poželjno imati u rezervi još koji komad. čisto da se nađe.
Find Odgovori
Pivarunajavi Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 286
Joined: Jun 2014
Reputation: 0 Location: Banja Luka
RE: HERMS v2.0
Dobro, dobro, ne bih da izgleda da pametujem. Drago mi je da radi. Dobro je pa je pumpa predimenzionisana, pa ne mora raditi pod punim opterecenjem. Gdje si je nabavio i posto?

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka
Using Tapatalk
WWW Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
(30.03.2016, 09:38 )Pivarunajavi Wrote: Dobro, dobro, ne bih da izgleda da pametujem. Drago mi je da radi. Dobro je pa je pumpa predimenzionisana, pa ne mora raditi pod punim opterecenjem. Gdje si je nabavio i posto?

Poslato sa G630-U20 uz pomoć Tapatoka

Sve u redu kolega, što više rasprave to bolje.
Vec smo bili gadno zabrazdili u ovu raspravu na temi ( http://volimpivo.ba/thread-1351.html ) gdje sam ja nadobudno tvrdio kako mislim da to neće biti najsretnije rješenje (bazirajući se na iskustvu sa velikim sistemima sa velikim snagama),
međutim ovi mali sustavi šljakaju ko ... Švicarci Smile
Pumpu sam nabavio u firmi AMGrupa. Cijena 820 kn.
Odlična je, samo ima malo iritirajući zvuk kad je potjeraš na maksimalnu brzinu - koju naravno nikad ne koristim.

http://www.amgrupa.hr/view.asp?idp=551&c=46

Zivjeli
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
This post was last modified: 04.04.2016, 05:07 by spageti.
Pozdrav,
evo ako nekog zanima, blok dijagram HERMS-a.
Možda posluži.


Attached Files
.pdf   Pogon -poluautomatska verzija.pdf (Size: 27.12 KB / Downloads: 158)
Find Odgovori
p.Ivo Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 495
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Visoko
RE: HERMS v2.0
Radim veoma slican HERMS i imam dva pitanja ?
da li ti je grijac , pumpa i ostatak elektronike na jednoj fazi ili si odvojio? ja imam grijac na jednoj fazi od 3500 W a na drugu sam fazu planirao zakaciti ostatak jer mislim da bi bilo prvise opterecenja po jednoj fazi !?

druga stvar kolika ti je razlika temp vode u HLT od temp ukomljavanja tačnije ja imam slicnu inoxnu spiralu vanjska 8mm unutrasnja nesto vise od 6 mm i imam oko 25 metara ali se svejedno brinem dali je to dosta ? e da jos jedno pitanje gdje si nabavio ove kompresione fitinge kojima si uhvatio cijevi i zavrnuo za T komadu HLT?

Hvala velika dogovori bi puno pomogli ?
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
This post was last modified: 04.04.2016, 05:03 by spageti.
(04.04.2016, 04:27 )p.Ivo Wrote: Radim veoma slican HERMS i imam dva pitanja ?
da li ti je grijac , pumpa i ostatak elektronike na jednoj fazi ili si odvojio? ja imam grijac na jednoj fazi od 3500 W a na drugu sam fazu planirao zakaciti ostatak jer mislim da bi bilo prvise opterecenja po jednoj fazi !?

druga stvar kolika ti je razlika temp vode u HLT od temp ukomljavanja tačnije ja imam slicnu inoxnu spiralu vanjska 8mm unutrasnja nesto vise od 6 mm i imam oko 25 metara ali se svejedno brinem dali je to dosta ? e da jos jedno pitanje gdje si nabavio ove kompresione fitinge kojima si uhvatio cijevi i zavrnuo za T komadu HLT?

Hvala velika dogovori bi puno pomogli ?

Pozdrav.
Sve je na jednoj fazi, samo što sam provukao novi kabel od 4mm2 od glavnog razvodnog ormara do upravljačkog ormara.
U upravljački ormar sam uvalio FID-ovku od 40A/30mA a nakon toga sam razdvojio fazu na jedan osigurač od 25A, samo za grijač i jedan od 6A za sve ostalo.

Razliku u temperaturi trenutno ne znam točno - mjerio sam prijenosnim dig. termometrom svako malo kominu i u početku je bilo razlike 0.5C. Bas mi je dosa prije dva dana RTD senzor pa cu konkretnije podatke znati kod sljedećeg kuhanja za desetak dana.
Ja sam spiralu otpilao 2x8m i spojio ih paralelno tako da praktički imam duplu širinu spirale - 18mm unutrašnji FI. kod tebe bi to bilo 12 mm.
Samo pripazi, ako radis paralelni spoj moras drugu spiralu motati u obrnutom smijeru od prve inace ti se nece poklapati sa ulazom u T komad.

http://www.ebay.com/itm/Double-Ferrule-T...84c9b8f069

Prodavač ima malo niži rating - 98.2% - ali meni je uvijek sve stiglo kako treba.

Zivjeli

U globalu ovo jo elektro shema.
Nisam sve napravio kao je nacrtano jer ovo sam radio shemu za sustav sa dvije pumpe i dva grijača.

Čisto za neke smijernice ako nekog interesira.


Attached Files
.pdf   Pivovara2.pdf (Size: 46.83 KB / Downloads: 112)
Find Odgovori
p.Ivo Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 495
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Visoko
RE: HERMS v2.0
I kod mene je jedna faza , prekidac 25A pa Fidovka ali nisam postavljao dodatni osigurac ( ne znam ni ja zasto kontam da je ona dovoljna ) eh sad ovo su moji potrošači: grijač 3500 W , ispraljac za mobitel koji napaja Raspberry Pi 2A (ali mislim da ne vuće toliko) , stari IMB LCS monitor pojma nemam koliko bi mogao potrositi??? , ispravljac 12V vuče oko 0,5 A hladnjaci od racunara , divje Iwaki pumpe jedna 15W a druga 25W . EH sad glavna stvar da li sam previse opteretio fazu ???

Spiralu sam kotao samo u jednom smjeru ali sam vec dva puta pokusao kupiti od ovog tvog kupca koji mi nije zeliodostaviti stvari nego mi je vratio novac Sad i evo sad sam ponovo narucio i molim Dragog da mi posalje
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
This post was last modified: 04.04.2016, 08:48 by spageti.
(04.04.2016, 06:16 )p.Ivo Wrote: I kod mene je jedna faza , prekidac 25A pa Fidovka ali nisam postavljao dodatni osigurac ( ne znam ni ja zasto kontam da je ona dovoljna ) eh sad ovo su moji potrošači: grijač 3500 W , ispraljac za mobitel koji napaja Raspberry Pi 2A (ali mislim da ne vuće toliko) , stari IMB LCS monitor pojma nemam koliko bi mogao potrositi??? , ispravljac 12V vuče oko 0,5 A hladnjaci od racunara , divje Iwaki pumpe jedna 15W a druga 25W . EH sad glavna stvar da li sam previse opteretio fazu ???

Spiralu sam kotao samo u jednom smjeru ali sam vec dva puta pokusao kupiti od ovog tvog kupca koji mi nije zeliodostaviti stvari nego mi je vratio novac Sad i evo sad sam ponovo narucio i molim Dragog da mi posalje

Ukoliko nemas nikakav dodatni teret između u upravljačkog ormara i razvodnog ormara - ukoliko je tvoj upravljački ormar jedini teret na fazi biti će to sve OK.

A cuj ako kinez nece da salje u BIH ne mozes kupovati od njega, probaj pronaci nekog koji salje.
Find Odgovori
p.Ivo Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 495
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Visoko
RE: HERMS v2.0
This post was last modified: 04.04.2016, 09:01 by p.Ivo.
nemam tako da bi sve trebalo biti ok Big Grin Kina (PRC) je cudo Big Grin valjda posalju ako ne trazit cemo opet ali to je jedino sto mi nedostaje da sastavim HLT Sad

evo par slika


Attached Files Thumbnail(s)
               
Find Odgovori
spageti Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 544
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: Zadar
RE: HERMS v2.0
Naleto sam na neku firmu iz Zagreba koja prodaje te konektore.
Potraziti cu sutra po netu pa ti javim.
Inace jako zanimljivo osmišljen ovaj tvoj HERMS. Bas bi volio malo vise cuti o njemu.
Find Odgovori
p.Ivo Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 495
Joined: Nov 2012
Reputation: 2 Location: Visoko
RE: HERMS v2.0
joj molim te pogledaj to mi je jedino ostalo da ga sklopim hvala velika

a herms cu objaviti kad malo uslikam i to satstavim
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 23 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools