Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Kegging
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Kegging
Pozdrav,
trazim dva dana i nigdje ne mogu da nadjem nastavak koji bi navrno na coupler, a na njega onda stavio kablo sa cesme-da pod pritiskom operem keg.
Ima li negdje neko rjesenje-sa krupnim navojem da se kupi i zavrne?
(nesto kao na slici neka alternativa-ovakvi sa slike ne pasu zbog navoja ).


Attached Files Thumbnail(s)
       
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Kegging
Odnesi tokaru da ti napravi, ne bi trebalo da bude preko 20-30 KM.
Find Odgovori
radobolja Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 236
Joined: Jul 2013
Reputation: 1 Location: Mostar
RE: Kegging
This post was last modified: 25.05.2017, 10:38 by radobolja.
(25.05.2017, 07:34 )adisrebrenik Wrote: Pozdrav,
trazim dva dana i nigdje ne mogu da nadjem nastavak koji bi navrno na coupler, a na njega onda stavio kablo sa cesme-da pod pritiskom operem keg.
Ima li negdje neko rjesenje-sa krupnim navojem da se kupi i zavrne?
(nesto kao na slici neka alternativa-ovakvi sa slike ne pasu zbog navoja ).

Ovakvi priključci su kod mene na tipu M. Valjda je to 1/2 i 3/8 cola.
Ako ne mozes naci ovakve imas John guest prikljucke koji pasu na Konektor tip M.
A upravo vidim na S konektor pase samo ovaj veliki i za 'gas' i za 'izlaz'.
... za nabavu raspitaj se kod majstora koji održavaju točionike u kafićima, oni imaju sve moguće spojnice, od ovakvih metalnih do John guestova.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Kegging
This post was last modified: 26.05.2017, 05:24 by adisrebrenik.
(25.05.2017, 10:31 )radobolja Wrote:
(25.05.2017, 07:34 )adisrebrenik Wrote: Pozdrav,
trazim dva dana i nigdje ne mogu da nadjem nastavak koji bi navrno na coupler, a na njega onda stavio kablo sa cesme-da pod pritiskom operem keg.
Ima li negdje neko rjesenje-sa krupnim navojem da se kupi i zavrne?
(nesto kao na slici neka alternativa-ovakvi sa slike ne pasu zbog navoja ).

Ovakvi priključci su kod mene na tipu M. Valjda je to 1/2 i 3/8 cola.
Ako ne mozes naci ovakve imas John guest prikljucke koji pasu na Konektor tip M.
A upravo vidim na S konektor pase samo ovaj veliki i za 'gas' i za 'izlaz'.
... za nabavu raspitaj se kod majstora koji održavaju točionike u kafićima, oni imaju sve moguće spojnice, od ovakvih metalnih do John guestova.
na tocioniku i na boci su mi uz crijeva dosli John guest, a sad ovo nabavljam dodatno da mogu keg spajati na cesmu i ispirati.Ovi metallni sto su slikani bi pasali, pa cu probati po radnjama naci.AKo nista ima i ova opcija tokara pa da istokari prsten sa dva navoja za prelaz.

(25.05.2017, 10:31 )radobolja Wrote:
(25.05.2017, 07:34 )adisrebrenik Wrote: Pozdrav,
trazim dva dana i nigdje ne mogu da nadjem nastavak koji bi navrno na coupler, a na njega onda stavio kablo sa cesme-da pod pritiskom operem keg.
Ima li negdje neko rjesenje-sa krupnim navojem da se kupi i zavrne?
(nesto kao na slici neka alternativa-ovakvi sa slike ne pasu zbog navoja ).

Ovakvi priključci su kod mene na tipu M. Valjda je to 1/2 i 3/8 cola.
Ako ne mozes naci ovakve imas John guest prikljucke koji pasu na Konektor tip M.
A upravo vidim na S konektor pase samo ovaj veliki i za 'gas' i za 'izlaz'.
... za nabavu raspitaj se kod majstora koji održavaju točionike u kafićima, oni imaju sve moguće spojnice, od ovakvih metalnih do John guestova.
na tocioniku i na boci su mi uz crijeva dosli John guest, a sad ovo nabavljam dodatno da mogu keg spajati na cesmu i ispirati.Ovi metallni sto su slikani bi pasali, pa cu probati po radnjama naci.AKo nista ima i ova opcija tokara pa da istokari prsten sa dva navoja za prelaz.
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Kegging
Napravio sam kod tokara prelaze 2 kom 20 KM-isprao keg oksijom a posle vodom.
Za koji dan star sanom cu isprati, a onda prebacujem pivo sa fermentacije u keg.

_planiram puniti keg preko couplera sa pivom (bez razvrtanja glave na kegu ,skidanja igle osigurača isl.)
pa me zanima da li je neko radio ovako i bude li nekih problema-npr pjenjeje , sporije punjenje u keg od dotoka kroz kablo isl?

Probo sam sipati vodu i ide cini mi se dobro na onaj otovr koji bi se kacio na tocionik, dok otvovr za co2 sluzi kao odusak.
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Kegging
mislim da bi poslije oxia mogao limunskom kiselinom. bar mi tako radimo kada peremo sa NaOH. koliko sesjećam tako je i kod oxia.

mogla bi ti pjeniti piva, jer unutra je to sve stisnuto. pokušaj, tako ćeš najbolje znati.
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Kegging
(02.06.2017, 02:10 )mange_tout! Wrote: mislim da bi poslije oxia mogao limunskom kiselinom. bar mi tako radimo kada peremo sa NaOH. koliko sesjećam tako je i kod oxia.

mogla bi ti pjeniti piva, jer unutra je to sve stisnuto. pokušaj, tako ćeš najbolje znati.

danas sam probo sa vodom i lagano je islo 5 litara se nasulo preko couplera bez problema.

A zanima me ovo u vezi kausticne sode (posto tog bar u Tuzli ima na pretek i dodžaba) -kako je koristis za ciscenje?
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Kegging
Prvo pretakanje pive iz fermmentatora u keg prošlo je bez problema...
(spoio sam co2 na 2 bara na ulaz za pivo na coupleru , a ulaz za co2 na tocionik-neam jos ideje kako da drugacije zatvorim sistem -da blokiram jedan izla na coupleru dok je pivo na karbonizaciji)....
planiram 2 dana drzati na 2 bara , i onda 2 na pola i skinuti sa co2.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Find Odgovori
mange_tout! Offline
Admin
*******

Posts: 3,220
Joined: Nov 2012
Reputation: 15 Location: Mostar
RE: Kegging
Nemaš potrebe spuštati isppd 2. Provjeri pivo nakon ta 2 dana koliko ti je karbonizirano, ako nije dovoljno ostavi još koji dan. Mi spojimo na izlaz iz couplera pipu, coupler-crijevo-pipa i tako začepimo.
Find Odgovori
adisrebrenik Offline
1.040 OG, 3,92% ABV
****

Posts: 241
Joined: Sep 2014
Reputation: 1 Location: bosna
RE: Kegging
poz,jedno mozda smijesno pitanje-da li je ko probo a,m,g sistem keggs spajati na npr.m coupler-,svi su mi gotov isti -a kad se kupuju kegovi kod nas su ne pijaci cesti npr. m keggovi iz njemacke ili g od karlovackog isl.
Find Odgovori
bhgr1 Offline
1.060 OG, 5,91% ABV
*****

Posts: 410
Joined: Apr 2015
Reputation: 2 Location: Gračanica
RE: Kegging
Pokusavam nabaviti par ball lock kegova, cekam dostavu oz njemacke, pa bi mogao imati jedan viska.
Ima li neko zainteresovan da ga kupi, nabavna cijena 40€ plus prevoz koliko bude.
Nothing ever tasted better than a cold beer on a beautiful afternoon with nothing to look forward to than more of the same.
Find Odgovori
svestenik Offline
1.050 OG, 4,91% ABV
*****

Posts: 309
Joined: Aug 2014
Reputation: 3 Location: Banjaluka, Bosnia and Herzegovina
RE: Kegging
This post was last modified: 25.07.2017, 09:33 by svestenik.
Ustedi pare, kupi u Zagrebu.

Nadji na pivarstvo.info forumu momka pod nadimkom tomomoto.

Ja sam kupio vec desetak komada kod ovog momka, kegovi su sasvim ok a cijena normalna (25e).

EDIT: prvo sam okacio link sa njuskala, sad vidim da ga je povukao. Kegova ima i dalje, samo se preko foruma radi nabavka.
Find Odgovori



Forum Jump:


Users browsing this thread: 43 Guest(s)
User Profile Send Private Message E-mail Find all posts Find all threads Mod Tools Admin Tools